Thriller určený divákom, pre ktorých bol Da Vinciho kód iba začiatkom. Mladá archeologička pátra po skrytých tajomstvách templárskych rytierov... Keď sa Mira Sorvinová ako manhattanská archeologička Tess Chaykinová stane svedkyňou krádeže podivného predmetu z Metropolitného múzea, ktorý ulúpia štyria muži na koňoch odetí v brnení templárskych rytierov a ozbrojení mečmi, jej život sa obráti hore nohami. Nasledujúce udalosti ju spolu so špeciálnym agentom FBI Seanom Daleym zavedú na fantastickú a dobrodružnú cestu, precestujú Turecko i Grécko a na záver príde k šokujúcemu odhaleniu vo Vatikáne... (oficiální text distributora)

arcticsky

Skoro jediné ke koukání je zde pozadí Miry Sorvino...už Šifra mistra Leonarda se mi vrcholově nelíbila a zde je hloupost podobných "historických" filmů dotažena do ještě větší dokonalosti. ()

artas

Toto je jedna neuveriteľná zlátanina. Ako sa dívam na tie vykonštruované situácie, počúvam naivné dialógy a trikrát prekrútenú históriu neviem či to dopozerám do konca. Sám sebe sa čudujem že som tomu nedal odpad, ale to sa ešte možno zmení. Toľko nezmyselných filmov sa už natočilo o Templárskom ráde, že sa všetci členovia rádu určite v hroboch otáčajú. Ani National Treasure nebola perla filmov, ale ten aspoň bol zábavný, akčný, občas napínavý hoci nezmyslov tam bolo tiež dosť. Páni Foley a Garber to už fakt musíte hrať v niečom takom? Ako ... idem kradnúť dekóder, tak budem šaškovať na koňoch v brnení a len tak zo zábavy, zahluším poliša, aby som narobil čo najväčší rozruch a upútaval na seba pozornosť. A potom útla archeologička, zrazu preborníčka v rytierských súbojoch zrazí biskupskou palicou stokilového chlapa... a čo tak fyzikálny zákon akcie a reakcie? Policajt zo zväšenej snímky zachytenej priemyselnou kamerou ihneď identifikuje že žena má topánky veľkosti 40 a ešte k tomu rozdieľna veľkosť oproti druhej nohe. Obdivujem ako sa odrazu všetko darí dešifrovať a kde nepomáha logika tam sa zjaví horiaci kríž. Je zjavné že ide o vykrádačku Da Vinciho kódu, ešte aj tá ruská zlátanina Súboj o poklad templárov sa snažila byť v niečom originálna. ()

G900

Ach jo, tyhle TV filmy... Nebyt tam tolik nelogicnosti, ocividne lacinosti, predvidatelneho konce a nebyt pribeh v podstate jen okopirovan z jinych filmu snad by se dalo jit s hodnocenim trosku vys... Ale takhle to nevidim jinak nez 30 % ()

Silencia90

Film je to celkem hezký a zajímavý, jen přestřelka mi tam moc neseděla. No a námět o Ježíšově smrtelnosti? Totéž co Šifra mistra Leonarda. Už to tady jednou bylo. Sice v trochu jiném stylu, ovšem v mnohem lepším podání. Jednou vidět - stačí. ()

mala_kea

Něco na způsob Indiana Jones, Lovci pokladů, jen trochu v akčnějším podání. Film ani děj není špatný, jen je škoda, že se zde objevují typické béčkové scény, např když Tess zmlátí někde v kanálech bandu místních týpků, dále závěrečný souboj na lodi, kde pěst střídá pěst a né někdo zemřít nebo to vzdát. nový Indiana Jones je všas jednoznačně lepší, jen snad sénář má tento snímek na lepší urovni. ()

misa_laska

První díl rozhodně neodradil a už se těším na druhý. Někomu možná přijde hodně přehnané jak Tess zmlátí bandu pouličních týpků apod., ale co si budeme povídat.. třeba takový Charlieho andílci, nebo A.Jolie ve Wanted.. to je podle mě přehnaný.... ()

Olík

Hlavním problémem podobných televizních pokusů je příliš tenký led mezi seriózností a směšností. Atraktivní Indiana Jones v dámské konfekci bohužel tímto ledem velmi často propadá a její akce v lodičkách a minisukni velmi často provokuje inteligenci diváka. ()

R!ngoSt!x

Dávám za tři protože oproti předloze mě seriál moc nevtáhl do děje a kvůli knížce jsem to dokoukal až na třetí pokus. Je to škoda.. možná kdybych viděl pouze seriál hodnocení by bylo lepší. ()

Henry Morgan

po četbě literární předlohy(R.Khoury) jsem doufal, že alespoň z poloviny tak dobrý bude i film. A ono hovno. Bezduché, nudné, plitké, debilní. V porovnání se zpracováním Dana Browna jsem tenhle film hodil do koše. ** za úvodní scénu na koních, která jediná byla knize podobná, pak to šlo dosraček. ()

Zevon odpad!

Neskutečné,jaké pitomosti jsou schopni lidé sledovat. Po shlédnutí i druhého dílu musím uznat, že to bylo ještě horší, než jsem si myslel. Otřesný kýčovitý šmejd plný prázdných žvástů, podložených teoriemi o neotřesitelném postavení víry, která je zde zastoupena kým jiným, než Vatikánem...fuj! Pomatený uctívač satana, schovávájící se za ikonu katolické církve, nevím, jestli to měla být komedie, nebo tragedie. ()

Dony Gorila

Naprostá snůška hovadin, celkově strašně slabej snímek. Efekty nestály za nic, ale to se dá u nízkorozpočtového filmu čekat. Celkově příběh není až tak moc špatnej, ale ten konec to je něco. Absolutně iracionální chování hlavní hrdinky a do toho zázrak v podobě oživení přítele zmiňované hrdinky dělá z tohoto pokusu podřadnou prasárnu. 1 hvězdu dávám za ten příběh plus občasné probliknutí do historie. ()

Monroe1991

Tak ani druhá část filmu si u mně nepolepšila. I když je to už pár let, co jsem četl knihu, vím jistě, že takhle to nebylo!!! Rozhodně tento mizerně zpracovaný a nelogický TV film NEDOPORUČUJI. ()

marlon odpad!

Vopred sa ospravedlňujem za svoj vulgarizmus, ale za takéto prijebané pičovské kokotiny by mali zodpovedných staviať k múru! Dementné, trápne, čudujem sa, že to vôbec hodnotím! Toľka strata času, ej Boha Vášho! ()

SKreyn

Slabý odvar dobrodružného filmu o templároch. Strašne ma to nudilo, možno k tomu prispel aj ten nie moc vydarený slovenský dabing. ()

.killer.

Otřesné herecké výkony, těžce podprůměrný scénář, špatné technické zpracování = hodně nepovedený televizní film, který je naneštěstí rozdělen na dvě části. Slátanina, jejíž děj se dá odvykládat za půl minuty, roztažená do tří hodin. Doposud nechápu, že jsem to přežil. Knihu jsem nečetl a nemám ani chuť si jí teď přečíst. ()

melekos

Film bych shrnul asi takto: Mohlo to být horší. Knihu jsem nečetl, takže hodnotím jen film jako takový. Příběh ušitý na míru "správnému názoru." Archeoložka, která jde po objevení pokladu templářů a nikdy nevěřila v Boha, se najednou zamiluje a věřit v Boha začne? Potom ještě navíc zničí "důkaz," který by ohrozil křesťanství? No, na mne až moc zamotané a nesmyslné, ale když chvíli člověk úplně vypne, nakonec je v tom i takové poselství víry, člověk musí věřit a ne hledat důkazy. ()

Shitonit

Snažil jsem se, moooc jsem se snažil to přetrpět. Míchanice bordelu z kdysy a teď, marná snaha zaujmout chudáka mě hovnama o templářský snaze spasit náš úžasný svět. Snažil jsem se to brát jako pohádku na zkurvený nedělní odpoledne. Ale ani tak jsem moc nerozuměl smyslu točit takový bohapustý bláboly... ()

kabul

Hodnotím 2*, čo ma dosť mrzí vzhľadom na skoro perfektnú knižnú predlohu. Námet je zaujímavý, čo je ale v tomto prípade dosť irelevantné, keďže je to iba sfilmovaná kniha, i keď z dosť veľkými rozdiemi (ako to už býva zvykom). Celkovo hodnotiť dej nemá zmysel, ale nebyť knihy tak práve za ten by som dal lepšie hodotenie. ()