Tvář (festivalový název)

Jacques Comets

Scénografie:

Patrick Dechesne
  • Houdini

Zlatá Palma - výběr(7.6.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2009 - súťažný výber(17.9.2014)

138 minut (subjektivního času spíš 4) hezkých obrazů přeplněných implicitními významy. Nic víc, nic míň. Mě to na dobrý film nestačí.(5.12.2010)

Obrazová umelecká výpoveď s perfektne zvládnutou formálnou stránkou. Film, nemá samostatný príbeh. Je len mozaikov scén z ktorých každá je nositeľom typických znakov tvorby Tsai Ming-Lianga. Visage je tak štruktúrou akousi spomienkou na všetky predchádzajúce filmy, inšpirácie, svojbytnosť a originálnosť a formálnu jednoznačnosť. Je veľmi otázne či to na splnenie akejsi emocionálne silnej pointy stačí. Na druhú stranu, ak si po tomto filme začnete pozerať Tsaiove skoršie filmy, budete tam veľmi zaujímavo nachádzať spôsoby s akými pracuje. Tí čo majú jeho tvorbu napozeranú zase dostanú možnosť doplniť si významy, aké sa vo filme reálne neobjavujú. Síce to nemôžem prirovnať k dielam, ktoré od neho zbožňujem, ale dokázal som na to ohúrený pozerať po celý čas trvania filmu, bez toho aby som sa nudil. A toto mi všehovšudy dokázal sprostredkovať za posledný dobu pri pomalosti rozprávania len Tsai.(5.11.2014)

Překrásné obrazy, které však přejdou pouze přes oči, nikoli do srdce. Famózní scéna se Salomé a Janem Křtitelem.(6.12.2010)