Lůno

• Německo Womb (více)

Eva Green se v roli mladé ženy Rebeccy vrací do dědečkova domu na chladném anglickém pobřeží, kde před mnoha lety prožila svou první, ještě dětskou lásku. Rebecca a Tommy, kterému zůstal rošťácký úsměv, naváží přesně tam, kde se v dětství jejich cesty rozešly. Renomovaný maďarský režisér Benedek Fliegauf však nevypráví klasický příběh o „l'amour fou", ale zamýšlí se nad podobou lásky v kontextu genetické reprodukce. Když Tommy zemře při autonehodě, rozhodne se Rebecca k umělému oplodnění za pomoci klonování lidské DNA a celý svůj život pak čelí důsledkům svého kontroverzního rozhodnutí.

Milostné drama v mezinárodní koprodukci připomene slavné Milence ze severního pólu Julia Medema. Příběh osudové a zakázané lásky však režisér Fliegauf zasadil do velmi blízké budoucnosti, která mu dovolila rafinovaně využít prvky science fiction. (ČSFD)

YoungDreamer odpad!

Absolutně rozpačitý pocity. Teď, co koukám, jak film hodnotěj jiný lidi ještě víc. Za mě jediný, co by se dalo na filmu ocenit bylo prostředí, kompozice záběrů a dobře, i herecký výkony. Jinak příběh - jedna velká úchylárna. Jako normálně u filmů oceňuju, když jsou něčím šokující, ale u tohohle teda ne. Celej film na mě působí až divně úchylně a retardsky k tomu. Rozplánování záběrů nápomáhá tomu retardskýmu dojmu - minutovej záběr na to jak Rebecca čumí a nic neřiká po tom, co se jí Tommy na něco zeptá. Nevim. Herecky zahraný možná dobrý, ale vymyšlený uplně zvláštně. Zdlouhavý záběry a absolutně nezajímavej námět je asi tak jediný, co k tomu můžu říct. ()

lineker

Potichu jakoby někde mimo nás vyprávěný příběh o setkání jehož následky ponesou zúčastnění až do své smrti a někteří dokonce do znovunarození. Eva Green dokáže zahrát opravdu všechno. ()

Manman

Zaujimava myslienka, o ktorej sa da premyslat aj po skonceni filmu (to mam rad) a vyborni herci. Pacilo sa mi ako hrali a maju tiez hrozne zaujimave tvare - hlavne Eva samozrejme ;) Krasna kamera - prislo mi, ze kazdy jeden zaber je akoby vymazlenou fotkou, na ktorej sa pohybuju herci. Celkovo velmi pekny melancholicky film, ktory sa urcite oplati vidiet. PS: Scena so solnickou :D ()

mad.dog

Evča Green se zamiluje do Doctora Who, který, když jde s pískem, je přejet autem. Evča si nedá říct a vychová si novýho, akorát ji nedojde, že když ji bude považovat za matku, půjde celkem blbě zařídit, aby ji miloval. A tak si vesele uprostřed pustiny incestně vegetí, když jim to naruší holka našeho Who. A pak to všechno hezky vyvrcholí takovým nepříjemným sexíkem a Matt Smith si sebere svých pět švestek a kopne do vrtule. Mírně řečeno, je to zvláštní film. ()

HelenaGray

Do roly ženy, ktorá porodí a vychováva klona svojho mŕtveho frajera si neviem predstaviť nikoho vhodnejšieho ako samotnú kráľovnú divných filmov - Evu Green. Lono bolo jedno z prvých diel, na ktoré som sa pozerala s otvorenými ústami a začala ju vnímať aj inak, ako len Bondovo dievča s dobrými kozami. Preto ak máte náladu na upršané írske pobrežie, predsudky nesympatických ľudí, alebo len chcete vidieť nahú Tonksovú z Harryho Pottera, je pre vás tento film skvelou voľbou. ()

C.A.T.

Já vůbec nevím, jak tento film ohodnotit. Bylo dlouhé, chvilkama utahané, zároveň zajímavé a strašně divné... Jediné, co mi tam vyloženě vadilo byl Matt Smith. Ten mi byl opravdu hoooodně protivný. Jinak nevím co dodat.... Víckrát se tomu nevrátím, ale zážitek zajímavý...3* ()

stuj

Nahoře v obsahu filmu je to výstižně napsáno: "Fliegaufovo psychologické drama s prvky sci-fi k divákovi promlouvá tichým, sotva slyšitelným hlasem, oslavuje statickou energii filmového média a vzdává se tradiční dramaturgie ve prospěch zádumčivého, znepokojivého plynutí...." Ale dál už raději nečíst, prozrazuje se tam o ději moc. Psychologická záležitost. Celkový dojem dobrý, když se příběh rozjede, tak začne být atmosféra opravdu povedená. ()

Sejkorka

Zdá se, že Eva Green nemůže hrát normální ženskou. Vždycky je něčím zvláštní a tahle pohledná dcera Marlene Jobert to zvládá na výbornou. Afmosféra filmu je úžasná, prostředí,tudíž přírodní záběry. Děj se posunuje skokem, co režisér uštří to obětuje do delších pasáží beze slova. Vůbec málo se v tomhle filmu mluví. Člověk tak nějak čeká, kam to směřuje. Ale až takhle ? Asi jsem nepochopil, že je to psychologické drama s prvky sci-fi. NA pět to není, ale 80 % jasných. ()

vinson003

Musím jít trochu proti proudu a dát tento film do modrých čísel. Tedy skoro, je to kolem 65 procent, přiznávám, za výkony herců, ale ta neuvěřitelnost byla až příliš. Pokud Žaponci opravdu něco takového dokáží, nechápu proč ta babka s dědou byli tak otrávení. Krasavice, samozřejmě opět sunny, se z toho hodně zhroutila, přijedete za dětskou láskou a kvůli vám....škoda mluvit. Scénář byl tak pekelný, že nestojí za řeč, téměř až ruské vyznění, trápení v tichu, nevím ani, odkud to bylo, anglické pobřeží, nebo finské :)? Škoda, že nás po té šopě na dřevech víc neprovedli, špičková koupelna, elektřina, dráty nikde...možná to vedli pod pískem tu elektřinu, možná tam měli i plynový sporák :) Nebýt naší přední evropské krasavice, kdy, přiznejme si to, je vždy na co koukat, bychom šli nemilosrdně do modrých...ale jo, podívejte se :) ()