Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

aichwald odpad!

Neskutečně příšerná kravina s ještě víc příšernýma nesympatickýma hercema hlavně ten v tom klobouku!!!! Bože jak já nesnáším kovboje...... ()

oliveros

Veľmi zaujímavý a originálny nápad ale vytvoriť niečo také pod daným žánrovým označením nemusí byť vždy príliš šťastné. Film pracuje s predstavivosťou diváka, snaží sa ju vydráždiť do maxima a vyhýba sa exteriérom, v ktorých sa všetko sprostredkované dianie odohráva. Je to opodstatnené, pretože pri zvolenej forme "vyrozprávania" tá izolovanosť štúdia pôsobí dôveryhodne. Pontypool určite nie je nič pre mňa, aj keď uznávam jeho jedinečnosť, počas sledovania som sa nesmierne nudil. ()

tremors

Geniální horor s originálním nápadem. Z lidí se stávají zombie, když uslyší slovo a rozumějí mu a jediný lék je udělat ze slova, kterému rozumí, slovo, jemuž nerozumí. Slyšel někdo z vás někdy něco originálnějšího? Ozvučení bylo dobrý, herci sympatičtí a hlavně ten hlasatel mi připadal jako Dr. House i s jeho sarkastickým hororem. :D ()

Unterschleif

Trailer vyzeral sľubne a preto som od filmu čakal viac. Je to síce napínavé ale myslím, že sa z toho dalo vyžmýkať viac aj v tej jednej miestnosti. ()

djbarrel

Překvapivě povedený horor, zdánlivě zpočátku působící jako útok zombií . . . Časem se, ale ukáže zápletka, sice podobná, ale o dost originálnější. Jeden z mála hororů ve kterých nemají hlavní slovo zbraně, ale právě slova . . . Rozhodně jeden z nejukecanějších filmů poslední doby . 83 % ()

Mockingjay

Na to, aby som sa bála čo i len trochu, stačil jediný človek, ktorý presedel na zadku v podstate celý film a len otváral ústa. Ďakujem za pána moderátora, lebo aj keby sa tu neobjavil žiadny z tých piatich zombie, vo mne by isto bublala spokojnosť. Predstava v mojej hlave, čo sa tam vonku asi môže diať, ma neustále držala v strehu, keďže z jednotlivých telefónátov som sa toho veľa nedozvedela...no sršalo z nich napätie, ktoré gradovalo atmosféru a vo mne vzbudzovalo zvedavosť. Pontypool by som nedoporučila len tak hocikomu. Treba mať len cit pre filmy, ktoré sa vymykajú zabehnutej norme a z očakávaného spravia neočakávané. Presne ako v tomto prípade. ()

kacir odpad!

Naozaj, toto bola taká hlúposť až to bolí..a to sme ju pozerali traja, na konci sme sa všetci zhodli, že to bola pičovina ako voda v koši. ()

jkpj22

Oceňuji originální přístup k zombie hororu, chvíli se i dařilo budovat napětí, ale chyběla akce, což je přesně to, co dělá zombie horor zombie hororem. Dvě hvězdy.... ()

Ruadek

Působivé a originální. Velmi ukecané, což není nijak na škodu. Důkazem je přesdevším první polovina, co si bohatě vystačí jen s rádiovým vysíláním, aby diváka strhla s sebou do děje. Pro mne byl naopak nástup zombií už jen skluzem do běžné béčkové produkce, hledal jsem větší smysl a něco dalšího ale více už mi film nenabídl. Výborně natočeno, většině diváků bude originalita stačit, aby dali vysoké hodnocení. Vidím tu nevyužitý potenciál, film si mohl vystačit i s tím málem, se kterým začal v první polovině ale více nápadů už tu zjevně nebylo. Pro mne je scénář jak plusem, tak mínusem. O revoluci v zombie horrorech nevím zda mluvit, v této škatulce si myslím, že už bylo dávno řečeno vše. ()

bulawaio

40% Nelze než pochválit originalitu námětu, to se jen tak nevidí, ale chtělo by to trochu atmosféry. Takhle z toho vyplývá jen amatérsky (možná schválně, ale také špatně) rádoby zombiehoror, který mě až svojí zápletkou trochu rozesmíval. Pro mě nevyužitý potenciál a zklamání. ()

necrosrandist

Začalo to jako největší hororové překvapení za posledních pár let, ale nakonec... po výtečném rozjezdu lehčí zakolísání, dané i trochu přetaženou délkou filmu (takových 80 minut by bylo akurátních). Nezadržitelně ovšem zvedá kvalitu snímku Stephen McHattie, ten chlap má charisma snad i za nehty. Každopádně nápad tam byl na dnešní hororové poměry jedinečný... ()

bezprezdivky

Tak tohle jó. Originální nápad, díky kterému tenhle horor drží napětí a humor (aniž by sklouzl do parodie) až do konce a přitom nepotřebuje zvláštní efekty ani litry umělé krve. ()

Elilast

Dost napínavé a děsivé. Patří do kategorie netradičních filmů spojujícich žánr zombie s něčím desivejsim ovlivnujicim celkovou atmosferu. ()

ujo_chmel

Keď si človek dookola opakuje jedno slovo, ktoré bežne používa, dostatočne dlho, prestane mu rozumieť a na moment sa toto slovo stáva len náhodným zhlukom písmen. Základ je nerozumieť... ()

Allein4

Velmi povedený kousek, velmi originální a dobře zpracovaný. Nemám s tímhle filmem žádný problém. A vřele doporučuji :) ()

Drky

Pontypool, Pantypool, atd...dál už si to nepamatuju...tento "horor" se snažil "obléknout" do originálního hávu, ale byla to neuvěřitelná nuda...dal jsem se zmást místním hodnocením a pak jsem toho dost litoval. V tomto snímku člověk stále na něco čeká, stále se něco snaží pochopit, ale pointa celého filmu po většinu času stále "pobíha" někde mimo. To, že se člověk nakazí nějakou nákazou, díky odříkání slov je možná originální, ale strašně přitažené za vlasy. Tady dávám 1* jen a pouze za žánr a snad i originalitu...jinak to byla snůška na sebe nenavazujících nesmyslů. Ale třeba jsem úplně mimo já, kdo ví...Hodnocení 1* a 20%. ()

otoman92

Film mě nenabízí nic zajímavého jenom kromě jeho nápadu. Ale zase mě dal za pravdu, že angličtina nese*e jenom mě :D ()

CHYREN

U tohoto filmu je film vlastně jen kulisa pro originální myšlenky. Slova, která infikují. Nikoliv tím, že jsou jen vyřčena, ale tím že musí být také pochopen jejich význam. Obávám se, že se tím tvůrci dostali na příliš tenký led nedomyšlených spekulací. Herecké výkony jsou také poněkud nepřirozené. Tím víc, čím víc děj postupuje dopředu. Je to jako divadlo, kterému filmové plátno moc nesedí. Přesto - gradující napětí udrží diváka slušně "v záběhu". Na tak malém prostoru se asi o moc víc udělat nedá. Dokoukal jsem to tak nějak jako když sytý dojídá večeři, kterou mu uvařila otravná tchýně. Ovšem po tom se dostavily ty otázky: Jak vlastně lidé pracují s informacemi? Proč jsou slova znásilňována nejen svým obsahem, ale i formou? Opravdu žijeme v tak perverzní době, že připouštíme zcela samozřejmě, aby obsah i forma slov mohly být manipulovány téměř jakýmkoliv směrem? I na tomto území účel světí zločiny? Začínám mít palčivý pocit, že se k tomuto filmu budu muset vrátit. A ty 3 hvězdy, co jsem dal...oceňují jen a pouze formu, nikoliv obsah. Asi proto, že ten obsah je někde v pozadí, které je zahaleno mlhou stěží uvěřitelné kulisy. ()