poster

Brendan a tajemství Kellsu

 • Belgie

  Secret of Kells, The

 • Francie

  Brendan et le secret de Kells

  (Francie)
 • anglický

  Brendan and the Secret of Kells

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Belgie / Irsko / Francie, 2009, 75 min

Hudba:

Bruno Coulais
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  ****

  Poselství toho filmu mi uniká, nebudu říkat radši proč, ale jinak je todle dílečko o Irském mnichovi naprosto rozkošné. Animace do detailu dokonalá, zábavná, roztomilá!! Hudba lahodící mým ouškům a postavy, hlavně kočka a vlk lesa si rychle získali mé sympatie! Ráda to uvidím znova a doporučuju :o)(20.9.2011)

 • Bachy
  *****

  Všichni vědí, že jsem na animáky a s takovou animací bylo vyhráno již v době, kdy jsem poprvé koukl na plakát filmu. Neskutečné obrázky a milý příběh, který dost možná nikam nevede, ale i tak mě spolkl.(6.5.2013)

 • burina
  ****

  Ak je vo vás ešte aspoň kúsok dieťaťa, ktoré sa nechá rado vtiahnuť do sveta nezvyčajnej fantázie, bude sa vám Tajomstvo Kellsu páčiť. Navyše, tak krásne využitú hudbu som už dávno nikde nevidela. Poprosím do budúcna viac takýchto neobvyklých filmov.(18.3.2011)

 • Davies182
  ****

  Nadmíru pozoruhodné v jednom specifickém směru. Tím je neuvěřitelné množství skrytých detailů v animaci, kterými režisér své dílko obdaroval. Kdysi jsem viděl dokument o slavném pixarovském snímku Život brouka, ve kterém tvůrci tvrdili: pokaždé, když se na ten film podíváte, všimnete si něčeho nového. U tohoto evropského animáku však teprve pozorný divák objeví pravý smysl předchozí věty. Hrátky se vyskytují zejména ve stínohře, nebo při "lesních" scénách. Nelze popsat, nutno vidět. Vícekrát. Možná proto - zatím - "jen" čtyři hvězdičky. Obrovské plus za příběh točící se kolem knihy; tohle docení jen určitá (v dnešní internetu a PDF době nepříliš početná) komunita lidí...(19.10.2010)

 • bouncer
  *****

  Úžasná animace, povedený příběh a skvělá hudba. Animovaná perla z Evropy. 90%(13.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace