poster

Brendan a tajemství Kellsu

 • Francie

  Brendan et le secret de Kells

 • anglický

  The Secret of Kells

 • anglický

  Brendan and the Secret of Kells

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Belgie / Irsko / Francie, 2009, 75 min

Hudba:

Bruno Coulais

Producenti:

Didier Brunner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  ***

  Nádherná animace.(23.4.2010)

 • Darneth
  *****

  Nápadité, jedinečné a naprosto snové!(31.5.2013)

 • Payushka
  ****

  Kouzelne. At byla country pisnicka z Crazy Hearta sebekrasnejsi, Pangur Ban me doslova odrovnal. Oscar sem!!!(26.3.2010)

 • Madsbender
  ****

  Neviem, neviem, niečo mi tam vadí, chýba, prekáža, je navyše... Na Brendana som sa tešil dlho. Nápad a príbehový rámec je zaujímavý (pre milovníka kníh ako som ja dvojnásobne). Kresba skvelá. Nádych mýtu a atmosféra fantastická. Scény s démonickými Vikingami mrazivé. Ale... nie je to úplne ono. Vadil mi spôsob humoru a odľahčovanie (ok, tak je to rozprávka, lenže aj tá sa dá spraviť ešte "dospelejšie"), miestami mi vadilo, akým smerom, miestami narážajúcim na stereotypné chovanie postáv (ktoré sa tak stávajú nezaujímavými), sa príbeh uberá. Ešte temnejšie tónovanie by neuškodilo. A aj to "srdce", ktoré Brendanovi nechýba, mohlo byť hrejivejšie. 80%(14.8.2014)

 • kinej
  ***

  Toto hodnocení je silně ovlivněno tím, že mi moc nesedl vizuální styl tohoto kresleného filmu. Jednoduchá animace postav připomíná řadovou tvorbu z Cartoon Network (nic proti CN), což není na celovečerní film nic světoborného. S kresbou prostředí je to o něco lepší, jenomže to je zase často poměrně dost nepřehledné a chvílemi nevím jestli je to umělecký záběr, nebo jen odfláknutost. Každopádně jsou zde i výborné pasáže, třeba výlet do lesa, či napadaní města vikingy. A příběh, ten není špatný, ale vlastně mě zklamal. V dialozích je neustále omílaná tajemná nejlepší strana knihy. a kniha jako celek, ale vše je nastíněno jen povrchně a člověk se nikdy nedozví o co vlastně jde. Vizuální podobu bych plně akceptoval, kdyby film stál na silnějším příběhu, to se však neděje.(6.1.2011)

 • - Práce na filmu začaly v roce 1999 potom, co režisér Tomm Moore se svými kamarády zhlédl filmy The Thief and the Cobbler (1993) od Richarda WilliamseLegendu o Mulan (1998) od Disneyho. Zvrárnění těchto dvou filmů inspirovalo Moora k vytvoření stylu založeného na irském umění. (dinamit_1)

 • - Opatství Kells, kde byl rukopis po staletí uložen, se nachází asi 60 km severozápadně od Dublinu. Klášter, kde kniha vznikla, byl zrušen ve 12. století. (M-arta)

 • - Film popularizuje skutečnou uměleckohistorickou památku - "Knihu z Kellsu", která je často považována za nejcennější irský národní poklad. (M-arta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace