foto

Sidse Babett Knudsen

  • nar. 22.11.1968 (47 let)
    Kodaň, Dánsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dánská herečka Sidse Babett Knudsen se narodila 22. listopadu 1968 v Kodani. Jejími rodiči jsou fotograf Ebbe Knudsen a učitelka Susanne Andersen. Herectví studovala v Paříži a poté v New Yorku. Po návratu do Dánska vystupovala s experimentálním souborem Far302 či hrála v Královském divadle v Kodani.

Filmovou kariéru začala v roce 1997 komedií Jonase Elmera LET'S GET LOST, která jí přinesla hned dvě ceny za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, Cenu Bodil a Cenu Robert. Následoval bouřlivý ohlas kritiky, od té doby je Babett považována za čelní představitelku své herecké generace. V roce 2000 opakovala svůj úspěch díky roli v romantické komedii TEN JEDINÝ (opět Cena Bodil a Cena Robert). Nominována byla i za role ve filmech MONIN SVĚT a PO SVATBĚ.

Český divák měl možnost objevit tuto skvělou herečku především díky filmové tragikomedii dánské režisérky Natashy Arthyové, STARÝ, NOVÝ, PŮJČENÝ A MODRÝ (v originále: Se til venstre, der er en svensker), který pojednává o neočekávaném a osudovém životním zvratu mladé Katrin. Sidse Babett Knudsen i nadále pracuje pro divadlo, film i televizi. Její zatím posledním filmem je komedie z roku 2008 BLÅ MÆND.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace