Frozen

• Velká Británie Frozen

honajz

Tři podvádějící dementi vlezou na lanovku, tu dole přes týden vypnou a tři dementi trpně sedí, než je napadne něco udělat. A když už je napadne něco udělat, je to ta největší blbost, skočit dolů. Trikově, prostředím je to sice dobře natočené, ale ta historka je chabá a neutáhne celovečerák,. takže poslouchat kecy o kočkách, číslech atd. je jen vatou. Ostatně i ten začátek trvá moc dlouho, vždyť uběhne asi dvacet pět minut, než dojde k oné zápletce, že zůstanou viset, do té doby sledujeme jejich zbytečné macho chování (a to je tam jedna holka!), takže mi postavy nějak k srdci nepřirostly. Také by mě zajímalo, jak lyžařské středisko řeší výskyt vlků na jejich sjezdovkách, protože ti tam během provozní doby musejí mít pré. A kde je kontrola - to skutečně nezkontrolují, jestli někdo nezůstal na trase někde viset? Lehce přes hodinu by na tento film podle mne docela stačilo. ()

hansel97

Pokud to shrnu, tak hvězdička za výkony, které jsem v tomhle horor-katastrofickém žánru vůbec takhle slušné nečekal, druhá celkově za scénář a příběh, který byl na pár výtek velmi povedený a třetí za opravdu drsnou znepokojující atmosféru, z níž mi šel mráz po zádech. A pak už vidím jenom mínusy. Nelíbila se mi překombinovanost. Jakoby nestačilo, že jsou zranění a brzy umrznou, oni jim tam ještě hodí smečku vlků. A celkově jsem se nemohl zbavit pocitu nevěrohodnost, což už tu v komentářích zmiňoval více lidí. Ale jinak je to opravdu dobře odvedená práce a brrrr otevřený zlomeniny fakt nejsou nic pro mě... ()

SOLOM.

Stupidní chování postav je módním doplňkem většiny filmů (nejen co se hororového žánru týče), takže ani tady mě to moc nepřekvapovalo. Popravdě jsem od toho zrovna moc neočekával, ale filmy odehrávající se v zimě, na horách, zasněžených lesích mě vždycky lákají. Tvůrci se snažili seč mohli navodit opravdu stísněnou atmosféru, plnou strachu (tu prožívaly jen samy postavy), napětí (to se zde skutečně párkrát objevilo), ale nefungovalo to moc dlouho. Zbytečně zdlouhavé rozhovory „o ničem“ měli za úkol jediné a to natahovat děj co to jen šlo. Asi nejvíc mě zklamaly scény, kdy jsem chtěl za každou cenu vidět vlky v akci, ale ono nic…. Do očí bijící blbosti a debilní rozhodování hlavní trojice však dokážu do jisté míry odpustit, protože sám nevím jak bych se v jejich situaci zachoval. V konečném hodnocení to vidím na lehce průměrný thriller, který sice není ztrátou času, ale do svého TOP si jej určitě nezařadím. ()

ARI50

Drsně napínavý snímek který slušně překvapuje, nádherné prostředí super herecké obsazení a smůla v největším pořadí a i když je velká snaha přežit pokaždé to nese jen smůlu tak sem si snímek užil suprově skvělá atmosféra chválím. ()

claudel

Frozen pro dospělé bez Elsy a Anny. Nevyhledávám zimní radovánky, takže se naštěstí do podobné situaci nemohu dostat. |I tak jsem se společně s hlavní trojicí třásl strachem o jejich život. Nemám rád filmy s minimálním počtem herců, pokud se nejedná o filmovou adaptaci divadelní hry, avšak v tomto případě jsem se nenudil, takže mi to nevadilo. ()

JASON_X

Obrovsky příjemné překvapení - komorní, minimalistický a přitom pohledný a záživný thriller s výbornými představiteli ústřední trojice. Skvěle jsem si ho užil, moc se mi líbil a bavil mě, ale stejně si neodpustím pár hnidopišských "ale": Stejně jako jsem psal už k The Grey - jak si každý zvídavý člověk může snadno ověřit, útoky vlků na lidi jsou z 99% mýtus. To bych ale scénáristovi vyčítal nejméně, vždyť přitažené vlasy k podobným filmům neodmyslitelně patří a scény s vlky jsou nejlepší z celého filmu. Víc mi však vadily jiné drobnosti - třeba když mrzne až praští a já strávím noc na sedačkové lanovce, budu mít určitě přes noc čepici i kapuci přetaženou přes xicht. A určitě se ráno neprobudím s holou rukou přimrzlou k zábradlí, protože ruce bych si i ve spánku samozřejmě instinktivně udržoval v teple, zvlášť když nemám rukavici. A i kdybych byl stydlivá dívka, nevím jestli bych se v téhle situaci radši pochcal do kalhot, než na chvíli vystrčil frndu na vzduch, obzvlášť když by můj "soused" spal... Ale jak říkám, celkově velká spokojenost, třeba ty otevřené zlomeninky byly fakt rozkošné... ()

becki_tu

Kdo byl to byl býval řekl, že i z takové situace, jako je uvíznutí na lanovkové sedačce, se dá udělat solidní thriller s mrazivou atmosférou (a to doslova), opodstatněnými dialogy (rozhovor o nejhorší smrti) a navíc za pár peněz. Překvapivý palec nahoru. PS: Nedoporučuju vyznavačům zimních sportů s permanentkou na vlek, kteří vyhledávají večerní lyžování :) ()

Morholt

Cha. Jeden vlek, tři levnější herci a hele ono to jde. No jasně že to nebylo dokonalý, tak blonďatá kráva mohla míň ječet a některý debaty na jezdící lávce mi taky nebyly po chuti, ale na druhou stranu když dřepíte den a půl vedle jedinýho člověka, časem ty témata musej dojít. Kor když se nic moc novýho za tu dobu nestalo, když nepočítáte omrzliny. Dobrej nápad, dobrý zpracování, 80%. ()

Kamca_

I když to není můj nejoblíbenější žánr, tak mě tenhle film dostal. Dějově, herecky i hudebně mi to hodně sedlo. Děj jsem dost prožívala. Tohle je zase ukázka toho, že se dá natočit výborný film jen se třema hercema v hlavních rolích. Chvílema film byl teda na silnej žaludek, ale dalo se to rozdýchat. Přesto to pro slabší povahy určitě není. 80%. ()

Genero

Už Amundsen říkával, že na krk patří šála a omrzlá ruka se strká do kapsy. Tak proč se tím, kurva, v tom blábolu nikdo neřídí? Sice musím pochválit jednoduchý, levný a originální nápad, ale ta trojice na lanovce se zase chová jako banda užvaněných dementů s rampouchem v hlavě a už jsem jenom čekal, kdy začnou hromadně olizovat zábradlí. Inu, zima z lidí trotly činí, vlky z lesa žene hlad. Já vím, že se mi to hezky říká, když jsem celý film strávil zachumlaný do houní a na vatru uprostřed obýváku jsem ještě mohl přihodit otoman a příborník. Ale víc jak dvě prostě nevytlačím! Nu což, dal bych si nějakou dobrou, levnou lahvinku na zahřátí, ale po Ironu bývám často ironický. ()

6thSun

Tři lidé uvíznou v lanovce. Jak se tohle proboha dá roztáhnout na hodinu a půl?!! Dá a navíc je to parádně strhující! 80% ()

bouncer

Dobrý nápad a slušná atmosféra. Je pravda, že děj je jednoduchý a moc přímočarý, ovšem na škodu to vyloženě není, námět by asi jinak zpracovat ani nešel. To mi spíš vadilo pár nelogičností, kterým se tvůrci mohli vyhnout...ale celkově zajímavý horor, který stojí za shlédnutí. ()

MikaelSVK

Mrazivý film, ktorého námetom je "obyčajná" situácia, ktorá sa v podstate môže prihodiť komukoľvek z nás... Ako vo všetkých podobných filmoch, akými sú napr. Útes smrti alebo 127 hodín, aj tu bolo miestami jednanie postáv nelogické príp. nepremyslené. Zato na druhej strane, ja som pri tomto filme rozmýšľal až až, o rukaviciach, lane, páde atď. Akosi stále viac prichádzam na chuť filmom, v ktorých účinkuje len zopár postáv, pretože to veľmi často funguje a stačí. Vďaka mrazivej atmosfére, príjemným postavám a drsnému deju sú to pre mňa 4**** ()

Hismael

Jako se člověk nějaký čas bál jít plavat do moře po filmu Čelisti, po shlédnutí Frozena možná pocítíte podobnou věc s vlekem a horami. Pokud hledáte menší film s jednoduchým příběhem, který má blízko k hororu, tak tohle by mohla být správná volba. Dialogy poměrně dobře vyplňují čas trávený na zastaveném vleku. Pocit beznaděje silný, ale některé události jsou občas doprovázené divným rozhodnutím, nebo náhodou, které příliš nevěříte. Některé takové věci výsledný dojem sice trochu kazí, ale na silném mrazivém zážitku zas tolik neubírají. ()

Terva

CITÁT - Koukněte na ty pitomce, jak jezdí na permanentky......... Parker je v pohodě ale ti dva jsou pitomci. Ať chcípnou. Pak se zastaví lanovka. Stupidní dialog ještě nějakou chvilku pokračuje, ale pak přijde to správné drama. CITÁT - Zapomněli, že tu jsme. Je neděle a otvírají až v pátek......... Pak už to je jen křik, pláč, zmatek a řev. Víte, já jim nějak moc nefandil, ale bylo mi jich líto. Z toho co prožívají jde mráz po zádech a to nejenom s té všudy přítomné zimy. CITÁT - Někdo musí skočit....... A co jsem si ze sledování tohoto filmu odnesl? Protože neumím lyžovat a nasnáším zimu, není pro mně problém takovým místům se vyhnout. Tudíž mně něco podobného nehrozí. CITÁT - Mohlo být hůř......... Příběh to byl opravdu hnusný. ()

Dale

Thriller? No neviem, napínavé scény som tu akosi nepostrehol, zato som sa občas parádne bavil, najmä z toho skoku som sa nemohol prestať smiať. Čo za idiota skáče na vystreté nohy??? A vlčkovia tiež nemali chybu. Takže keď na vás zaútočia, tak si stiahnite čiapku na oči. To bola prča. :-))) ()

Folpa

Tenhle film mě moc mile překvapil a občas z toho šla fakt hrůza, kdo viděl, tak určitě ví, co mám na mysli... ()

JohnCZ

Tento snímek mě zaujal svým námětem. Miluju survival thrillery, miluju lyže a vzhledem k tomu, že mě podobné noční můry provázely dětstvím, měl tento velikou šanci mě dostat. Inu, byla to chuťovka. Zpočátku se to pomalu rozjíždělo jako pohodový film s partou přatel na svahu. Herecké výkony byly skvělé, tady není o čem debatovat. Bohužel po scénáristické stránce to bylo strašné. Tolik (ne)logických chyb v jednom filmu se jen tak nevidí. Mnohé už vypsal uživatel s nickem O'Neill. Já jen doplním, že mě strašně udivovalo, že té babě nepřimrzla prdel k sedačce, když ji předtím celou pomočila. Závěr byl už takový nemastný neslaný a stokrát viděný. Nicméně pro milovníky lyží a survival psycháren doporučuju, protože film má opravdu šmakózní atmosféru. Proto doporučuju pro maximální zážitek si film pustit v noci a pokud možno v chladu. Slabší 4* ()

ambron

Celkom podarený thriller s atmosférou mrazivou ako prostredie, kde sa odohrával. Ukážka boja hlavých postav o prežitie a únik z tej pekelnej lanovky je zvládnutá dobre, diváka nenechá ani minútku nudiť sa. Z mojej strany spokojnosť. ()