Frozen

• Velká Británie Frozen

Karush

Mám v obľube filmy podobného typu ako je aj Frozen, aj keď poväčšine sú to filmy predvídateľné a poniektoré situácie a chovanie postáv prehnané a maximálne nelogické, ale tých cca 90minút treba predsa niečím vyplniť. Prihliadnuc na minimálny priestor s minimálnymi možnosťami je to veľmi dobrá dramatická jazda s dobre vybudovanou atmosférou. ()

Bobik9

Uznávám, že jsem z toho měl husí kůži a běhal mi mráz po zádech. Letos na hory rozhodně nepojedu. Z minima tvůrci vyhnali maximum. Herecké obsazení bylo zajímavé a ucházející. Ale zkrátka nemohu říci, že by se mi to líbilo. Byla mi z toho zima a bylo to na mě příliš drsné. ()

Mr.Husts

Film, který si na nic nehraje a už téměř od první minuty začíná hlavní dějová linie bez zbytečných odboček, či flashbacků. I když sledujeme hlavní hrdiny přes hodinu pouze na lanovce, nudná chvilka se nedostaví a s napětím jsem sledoval každou minutu strhující akce a o nervy v kýblu nebylo nouze. Prožíval jsem děj opravdu silně a kdykoli se objevili vlci doslova jsem si musel hlídat trenky, zda se neobjevily nežádoucí tekutiny. Takhkle jsem se nebál snad u žádného hororu, co jsem kdy viděl. Atmosféru zvládl režisér naprosto dokonale, silně doporučuju! ()

Honzíno

POZOR! Může pro vás obsahovat SPOILERY. Proč jezdí na horách bez mobilu? Proč chtěj blbci pátou jízdu, když 'už' to sjeli čtyřikrát a venku je tma? Proč se pohybovat po laně za pomocí rukou i nohou, když to jde jen tak ručkovat na frajera a rozmrdat si ruce? Proč skákat z lanovky dolu s prknem, když to jde i bez prkna, abych pěkně soustředil všechnu nashromážděnou energii na co nejmenší plochu? A co si třeba zkusit uvázat z kusů oblečení lano a sešplhat dolů? A hlavně co nejdřív si zapálit cigáro, nebo sházet všechny potřebný věci (lyže, hůlka, brýle) na kolemjedoucího, zakuklenýho rolbaře... Ne, nenašel jsem si k postavám cestu a většinu jejich excesů jsem nebyl ochoten akceptovat (vyjma močení, pomočení a vzájemného vyčítání..).. a mnoho dalších vykroucených momentů není třeba jmenovat. Prvoplánová 'blockbuster' zvuková stopa mi též moc nesedla. Dvě hvězdy za nápad, za příjemnou dávku násilí a krve a sympatie k malým filmům. ()

rowdys

Keby som chcel, tak si tu na tej narácii zgustnem, no niekedy proste treba pristúpiť na hru s kartami, ktoré rozdá scenárista, v tomto žánri obzvlášť. Atmosféru to malo bezchybnú, väčšinou mi je pri hororoch a survivaloch jedno, že tam niekoho dačo trhá, veď preto som sa na taký film išiel v prvom rade pozrieť, ja zver. Tuto som si ale od nervozity ohrýzal nechty, čiže okúsaný palec hore. Dialógy samotné teda zhadzovať nebudem, lebo sám som si svedkom, že keď z času na čas kondične krvácam a mrznem na zastavenom vleku, tak ma trápia väčšie blbosti. Ich tempo však bolo rozpačité, odmlky napríklad v rámci konverzácie, v ktorej sa dvaja kamoši podpichujú predsa musia fičať ako naozaj, tu naopak boli neprirodzené, nemali plynulosť, vyslovene že turn-based akoby im aj tok myšlienok primŕzal. Herecky mi prekážala len Emma Bell, byť tam ja, tak ju zhodím z vleku a pošlem za ňou aj lyže s palicami. Takže prostredie, atmosféra yay, Emma Bell, tempo dialógov nay. Za jedno vychutnané pozretie pri otvorenom okne v decembri to určite stojí. Vlastne idem sa hneď aj pozrieť čo je zač ten Green. ()

ivan bohatyr

Sice napinavy, ale hodně hloupy a strašně předvidatelny. Plny blbosti - když spadne do sněhu tak se ten snih proboři aji když je na vrchu zmrzlej, ne jak tady kde spadne jak do betonu a zláme si nohy a dalši velká blbost je, že 25letej chlap skoro nedokáže přeručkovat 20 metru dlouhy lano, neuvěřitelny, jinak celkem ok. ()

lennyd

Pro Parker, Joa a Dana tento den začal docela perfektně. Dokonce se jim podařilo oblafnout ostrahu lanovky, a dostat se na sjezdovku za pár šupů. Ale ani jeden z nich netuší, že poslední večerní jízda, která měla být vrcholem celého dne, se změní v strašlivou noční můru. Shodou nešťastných okolností všichni tři uvíznou na lanovce vysoko nad zemí, všichni už se sjezdovky dávno odešli a začíná se blížit mrazivá noc. A pokud něco nevymyslí, tak tato noc nebude jediná. Nebo bude ... ? Líbí se mi filmy, které si vystačí s minimem herců (pokud se nepočítá počáteční kompars) k tomu, aby vybudovaly mrazivou atmosféru (pravda, někdy si vypomůžou mrazivým počasím - jak ve filmu tak případně i u diváka doma). A pokud jsou herci navíc docela sympatičtí (což je u podobných filmů _hodně_ velkou výjimkou), a divák se s nimi dokáže ztotožnit, pak film nemůže zklamat. Jasně, je zde tisíc a jedna nelogičností (opravdu v dnešní době, kdy člověk bez mobilu (a také připojení na fejsbůky a twitry) nejde ani na záchod, vyjedou si všichni teenageři na lyžovačku bez něj?), a z pohodlného křesla napadne člověk dalších sto způsobů, jak se z ošemetné situace dostat, nicméně bezmezně věřím tomu, že být ve stejné situaci, tak stejně nikoho nic inteligentního nenapadne... ()

oveckaoa

Souhlas s Arachneussem už mě to taky začíná štvát. 3 lidé uvíznou na lanovce jeden frajer jeden co je tam jenom kvůli tomu že je jejich kamarád a jedna ženská, kterou tam vzaly s sebou. Celou dobu se snaží se zachránit zatímco ona tam sedí jak píča a mrmle kecy o tom že mrzne (jak kdyby to divák nevěděl když se dívá na film The Frozen - anglicky Mráz ) a valí kódy o tom že její pes bez ní chcípne ačkoli je to zvíře které by se o sebe postaralo. Samozřejmě přitom oba chcípnou a ona se zachrání ačkoliv celý film se chová jako by jí to bylo jedno :-). Logiku taky stranou to že chybějící mobil je hororové klišé už vím dávno ale třeba zrovna tady by to neuškodilo kdyby byl to nemluvím o tom že i debil kdyby neměl rukavice by si dal ty ruce do kapes a nenechával si je na zimě (to už ví i malé děti). Jinak po hororové stránce to není špatné a po psychologické taky ne jen my příjde uvalené říkat svému příteli který si při pádu zlomí obě nohy že mohl dopadnout hůř :-). ()

neoBlast

Frozen je nepřirozeně rozkročený film nad ostrou čárou nekompromisně oddělující sračky od ucházející zábavy. Vzhledem k tomu, že jsem se tetelil blahem (nejsem trochu divnej?) co si ještě scénárista přichystá za trampoty pro úmyslně nesympatické charaktery, tak asi strana zábavy převažuje. PS: Bavilo mě, že vždy když jsem hrdinům, dle mého dobře, poradil od televize, tak se jim to jaksi zvrtlo... :-) 70 % ()

noriaki

Frozen je přímočarý survival thriller který funguje snad až moc dobře. Dějově trochu skřípe, ale postavy jsou sympatické, realistické, a režisér dovedně využívá kamery a hudby aby správně vygradoval napětí, takže jsem mu pár nelogičností rád odpustil. Film má totiž tak hutnou atmosféru až jsem se modlil aby ti tři chudáci proboha zůstali sedět na zadku a radši se o nic nepokoušeli. Chvíle beznadějné nečinnosti jsou totiž prokládány skoro až drastickými scénami kdy někdo z nich realizuje plán jak pomyslné bezpečí opustit a dojít pro pomoc. Adam Green se svými svěřenci nemazlí, a nechává je dojít opravdu nadoraz. A je to jenom dobře. Dialogy taky nepostrádají svou myšlenku, a díky nápaditému střihu se i přes krátkou stopáž podařilo vytvořit zdání že celé mrazivé peklo opravdu trvá několik vysilujících dní. Jednoduše skvělý film. ()

Tomes83

Měl jsem PODOBNÝ ZÁŽITEK. Bylo to ale v létě:-) někde u Lipna S přítelkyní jsme cestovali lanovkou na rozhlednu, když v tom přišla bouře a lanovka se na půl cesty zastavila. Než nahodili záložní zdroj, byli jsme promočený na kost! Poté co jsme vyjeli na vrchol, dolů nás odvážel nějaký lesní jeep plný bahna a jel s námi tak, že jsme byli vyklepaný jak lečo! No dobře no, tak to nebylo tak dramatický jako Frozen!!!:-))) ()

anglanek

Jednou nekde jsem tuhle flákotu nasel nahodou na netu, tak jsem to zkouknul a od ty doby me hory,zima ,snih ´ ,vleky,svaraky,oteplovacky ?! muzou vycadit....radeji se budu placat u brehů Balatonu na slapadle ()

Pajkenzi

Film byl od začátku velmi napínavý až dramatický, byli tam i momenty kdy jsem nečekala co bude dál. Ten konec mě ale nejvíc šokoval to jsem nečekala. Proto tomu dávám maximální hodnocení. ()

darek kartac

Výborný snímek, který skutečně mrazí. Děsivá atmosféra, k tomu všemu bouře, vlci. Děsivý film u kterého jsem mrznul i já. Skvělí nápad. Nekompromisních 5* ()

Hennesy

Jednoduché a priame, ale zato efektné a napínavé. Vcelku reálne vykreslený príbeh troch ľudí, ktorí nešťastnou náhodou ostali sedieť na lanovke po záverečnej. Čakať na záchranu, alebo skočiť dole...? :) Čo by ste robili vy ? Na nič sa to nehrá, poskytlo mi to kvalitne strávených 90 min., a to aj od filmov toho typu čakám. Nič viac nič menej...plus pár otvorených zlomenín, nejaké tie omrzliny a hladní vlci za prvou jedličkou :) ()

Frankooo

Je to asi stejná nuda, jako když jedete výtahem a sledujete, jak pomalu projíždíte patra. Prostě hodinu a půl pozorovat tři lidi (vlastně pak už jen dva) sedící na sedačce ani zábava bejt nemůže. Boredom. Zhruba po hodině jsem už jen kousal láhev s pitím. Btw scéna s uvolněným šroubem už je jen taková perlička idiotismu :) ()

Aven

Velmi atmosferické a doslova mrazivé - především scéna skoku z lanovky, brrr. Snad jen ti vlci byli až moc přitažení za chlupy, bez nich by však nejspíš nebylo co točit. Já byl spokojen a musím se jen smát některým zdejším komentátorům, kteří vyčítají hlavní trojici nelogické chování - btw zkuste si uvíznout v noci na lanovce x metrů nad zemí, mrznout, vědět, že se 5dnů nikdo neukáže a jste tedy totálně v prdeli a u toho racionálně myslet vy kašpárci! ()

uglug

Ač si tento film, prošpikovaný nelogickými událostmi asi tři hvězdičky nezaslouží, já jsem se u něj prostě bavil! Uznávám, že asi hlavním zdrojem zábavy bylo právě hledání těch nelogičností (proč si hrdinové nezapnou bundy až ke krku, jaktože jim nejde pára od úst, sjezdovka fungující jen o víkendu, vlci s chováním supů atd. atd.) Určitě, ale jde o film s originálním nápadem nad jehož námětem jsem už nejednou přemýšlel, právě na lyžařské lanovce! ()

drake31

Atmosferické, mrazivé, tiesnivé, jednoduché a účinné. Nie je to žiadne veľdielo, ale svoj účel naplňuje dostatočne a ľutujem že som to nepozeral v noci, pretože atmosféricky by to bolo silnejšie. Sympatické trio hlavných účinkujúcich pomáha filmu viac než dosť, a fandil som im ako sa len dalo (škoda že to dopadlo tak ako to dopadlo). Som s filmom spokojný a tak aj hodnotím. P.S. Zbožňujem tých užívateľov ktorý tvrdia ako bolo ich spávanie nelogické, som zvedavý ako by ste sa v takej situácii zachovali vy ... ()

creeper

Sympatický zástupce masově oblíbeného subžánru survivalu. Velkým positivem je zde cynismus tvůrců, který příjemně odlehčuje jednotlivé žánrové prvky. (3,5) ()