Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

Raimok

Vynikající komedie, která se sice pomalu rozjíždí, ale o to vtipnější je závěr. Indický "herec" Hrundi a generál jsou úžasní. Můžu jenom doporučit, dobře se pobavíte. Viděl jsem dabing i originál. Druhá možnost je o něco lepší: "General, your wife just fell in the pool!" "Get the jewellery..." 79 % ()

ddf76

Tohle je opravdu skvela situacni komedie. Sellers v tehle komedii exceluje jako indicky herec vedlejsich rolicek Hrundi V. Baksi, ktery rozpouta zkazu vecirku diky sve nesikovnosti. Vyborna je i role opileho cisnika, ktery vyvolava zachvaty vzteku sveho nadrizeneho :). Tahle komedie patri do zlateho fondu komedie. Skoda, ze u nas tato vyborna komedie se Sellersem je malo znama. ()

kowalski

Klasika, kterou jsem hobloval jako malej na VHS a teď díky jednomu filmovému kanálu to shlédl znovu a ikdyž s trošku jiným dabingem stále parádní komedie s nepřekonatelnými hláškami. SKONČIL JSTE - POSTARÁM SE ABY JSTE SE K FILMU UŽ NIKDY NEDOSTAL - A JE TO VČETNĚ TELEVIZE? :o)) ()

BerniX

První 2/3 filmu naprosto skvělé. Bohužel závěr filmu mně osobně přišel hodně chabý, a určitě pod úrovení Sellerse i Edwardse. Až se mi nechtělo věřit, že to je stále stejný film. ()

BOURQUE

Parádny začiatok, avšak po 10 minútach sa príbeh (respektíve jednotlivé scény) veľmi spomalí (skoro sa zastaví). Inak P. Sellers je opäť in!!! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Perfektna zalezitost,tuto komediu povazujem za jednu z naj,co uzrela svetlo sveta,neskutocne som sa nasmial,takto si predstavujem humor,nech si novodobi reziseri beru priklad...:-) ()

MickeyStuma

Peter Sellers tak, jak ho všichni známe. Popleta a magnet na maléry. Tentokrát v roli indického herce, který se snaží prosadit v Hollywoodu. O tom však příběh není, i když začíná jeho malérem během natáčení filmu. To je jen tak pro vysvětlení o koho jde. Byl pozván do luxusní vily na večírek mezi hollywoodskou smetánku a jakmile se tam objeví, začnou se dít věci. Snímek je po okraj naplněný nestárnoucími a stále zábavnými groteskními skeči, které mohou svým stylem připomenout třeba i zvukové grotesky Laurela a Hardyho. Ano, všechen ten humor není v dialozích, ale ve vizualitě daných skutků. Zkrátka a dobře, koho pobavil Peterův nejslavnější 'Růžový Panter', v žádném případě nemůže zklamat ani tento snímek. Charakterově jsou si obě postavy naprosto stejné. A jen tak mimochodem, asi málokoho napadlo, že ve stylu humoru Petra Sellerse úspěšně pokračoval Rowan Atkinson. Viz. 'Mr. Bean' či 'Johnny English. Díky za to. P.S. Proč mi ten výbuch hradeb před natáčením scény tolik připomíná podobnou scénku v české hudební komedii z roku 1980 'Trhák'? Příčina sice jiná, ale výsledek stejný. ()

gombarix

Pompézní ulítlost zcela v intencích své doby, bohužel s dost nevyrovnaným tempem i úrovní humoru. Některé scény a gagy jsou geniální, jiné by nebylo škoda vystřihnout. Sellers se snaží seč může a ztřískaný číšník mu dělá dobré křoví, ale primitivita a řídkost scénáře je občas i nad jeho síly. 70 % (čekal jsem to lepší) ()

Kolyas

Stejně jako u BORATa - vidět v originálním znění je naprostá nezbytnost... "You mashuga!" - "I am not your sugar." ()

Bobsenklár

Brilantní, skvělá komedie. Ó jak stačí málo , aby se člověk bavil. A k tomu skvělé repliky - " vy jste mišuge" - "Já jsem vám nic nešuge". ()

anitae

Humor dle mého gusta vypadá trochu jinak. Večírek mě zklamal a byl moc dlouhý, sice jsem se několikrát pousmála, ale bylo tam i hodně trapných míst. Zde v komentářích mi přišlo docela trefné srovnání s Boratem - ten mě taky nějak minul -v souvislosti s Boratem mě pobavilo video kde kazašské sportovkyni zahráli při předání medaile omylem hymnu z Borata8-) ()

Schlierkamp

Americká komedie s Peterem Sellersem v hlavní roli. Naprostá většina snímku se odehrává na jednom pompézním večírku pořádaném jistým kongresmanem, kam je nedopatřením pozván i vyhlášený nešika s prapodivným jménem Hrundi V. Bakshi. Tento Ind (něčím hnědým natřený slavný představitel Růžového pantera) se brzy stane středem veškerého dění na večírku, navíc svým neobvyklým vzezřením spolu s exotickým přízvukem a šarmantním vystupováním se seznámí s krásnou zpěvačkou Michelle Monet (C. Longet). Některé Sellersovy kousky jsou naprosto perfektní (například nezapomenutelná scéna na toaletě či Hrundi na malé stoličce u večeře), některé jsou ze slabšího soudku. Opilý číšník mi příliš vtipný nepřišel, neboť hodně přehrával a jeho vystoupení by se hodilo spíš do grotesky. Ačkoli má tato komedie docela hodně hluchých míst, hodnotím ji určitě nadprůměrně, neboť ty povedené scény a vlastně celá Sellersova osobnost si vysoké hodnocení bezesporu zaslouží. ()

depp

Crazy komedie jaká už dnes nejde natočit. Hlavně proto že Peter Sellers je po smrti a všechny dnešní podobné komedie by gradovaly nějakým fekálním humorem. Před tímto dílkem smekám - přestože v kocovině a nevyspalý, tak jsem se neskonale bavil a smál. ()

Colour

Určité sekvencie sú nezabudnuteľné (hostina, kúpeľňa a záverečné umytie slona), ale kameňom úrazu sú dlhé nudné úseky medzi jednotlivými gagmi (nekonečné chodenie Hrundiho hore-dolu po vile, kým niečo vyviedol). Vtedy som sa hmýrila v kresle a zívala od nudy. Taktiež sa mi zdala zbytočná a prehnaná postava ožratého čašníka. Inak som sa dobre bavila, je to príjemná oddychovka. Kiež by sa i teraz také točili. 71% ()

Joski

Kultová ale málo známa komédia postavená na nemotorných gagoch geniálného Petera Sellersa by si určite zaslúžila viac pozornosti v TV programoch, ako priemernejšia dookola otrepaná séria Ružového pantera. Vrelo odporúčam. 90% ()

markotter

Až do příchodu slona na scénu to bylo místy velmi zábavné, ale také chvílemi nudné. Poté, co slon nastoupil a začaly se dít všechny ty bláznivé věci, večírek i film dostaly rychlejší spád a srandy tam byl daleko větší kopec. Za ten konec přidávám tedy jednu hvězdu navíc. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010