Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?+PREMIÉRA NA STV 1 = 8.11.2014, réžia českého znenia (ČT 1995) = ELMAR KLOSS - Snobská párty účasťou naivného herca (v podaní Petera Sellersa) naberá na obrátkach. A aj keď postupuje značne nevyrovnaným tempom, v závere vrcholí presne tak ako poriadne večierky vrcholiť majú. Vrátane slona. (16.11.2014) ()

Janek

Ve filmu jsou scény, které bych 5* odměnil, ale jako celek mi to nepřipadá až tak kompaktní. Nicméně skvělá hudba a výborný Sellers z tohoto filmu dělají velmi příjemnou podívanou. "Nazdar pardále" . ()

Thomick

Jinak nadprůměrnou televizní zábavu sráží přemírá hluchých míst a zbytečně teatrální závěr s přebarveným slonem. ()

bouncer

Petera Sellerse z nějakého důvodu příliš v oblibě nemám a jeho komediální výstupy mě moc nerozesmívají...ale v tomhle případě udělám vyjímku a i zásluhou ostatních herců a zajímavého scénáře dávám nálepku "zatraceně vtipné". ()

Terva

CITÁT - Pauza na oběd. Zbývá už jen vyhodit pevnost do povětří............. Aneb jak se Packal Bakshi na večírek prominentů dostal. A teď by měla začít ta správná sranda. Ale abych napsal pravdu, někdy mi ten humor připadal až trapný. Ne, že bych se nebavil, ale mám k tomu výhrady. CITÁT - Není nad to, se zasmát.......... Každá párty má svého cvoka a ten náš se začíná pomalu rozjíždět. Jenže až tak pomalu, že jsem se chvilkama i nudil. Asi jsem divnej, ale nějak moc zvlášť mě to neoslovilo. CITÁT - Tohle není můj styl, opravdu........ ()

Pink.Panther

Na druhé zhlédnutí po delším čase to už není tak zábavné a i když to stále působí dojmem jakéhosi intermezza mezi dvěma Pantery, Večírek se nemůže růžovým kočkám vyrovnat. ()

jahol

Druhý nejlepší film Petera Sellerse po nepřekonatelném a nepřekonaném Being there..... Inteligentní komedie s častými prvky crazy, která ale nikdy nesklouzne a množství nádherných originálních nápadů....Anebo variace na téma, že existují lidé, kteří prostě nemohou za to, že ztělesňují odjištěný granát... ()

Defaultovna

Výborná, jednoduchá zábava na sobotňajší večer, kedy nemáte chuť na filozoficko-analytické traktáty. Čistá situačná komika s minimalistickými dialógmi, založená viac-menej na groteske a opakujúcich sa, no prekvapivo stále vtipných okamihoch. Sellers ako indický rádobyherec - smoliar doslova exceluje a zamilovala som si aj postavu čašníka (ako sá volal? Levinson?). Skladba "I don´t wanna lose you", pripomínajúca štýl Nouvelle Vague mi tiež pasovala, no a zlatým klincom bolo vykreslenie Rusov v prostredí "vyšších" kruhov americkej spoločnosti - hlúční, vyškerení, bozkávajúci sa, v ruke sústavne Smirnoff vodka. No koniec . :-) 8/10. ()

Cimr

Swingující šedesátky se krásně projevily v tomto příběhu snobů, co konečně jednou zažijí pořádný večírek! Hraje se o přetvářce, o falešné morálce, o tom, jak by všem bylo lépe, kdyby se hostitelé na večírku místo neustálého hlídání regulí, prostě od srdce zasmáli. A třeba po sobě hodili dortem... Rozpustilá nálada tohoto snímku je báječná a baví mě i lehce nostalgický konec. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem si tuto jízdu užil od začátku do konce. Skutečně od srdce jsem se zasmál dvakrát (hrátky s přístrojem, co ovládá zařízení domu, záchodová scéna), jinak mi film přišel zvláštně zdlouhavý (neustálé přechody Bakshiho po domě), místy nevypointovaný (kam odtekla voda ze záchoda? co se stalo s dírou v podlaze?) a navíc se zvláštním sound designem (dlouhé rozhovory, co nejsou slyšet, neustále podbarvené "výtahovým" jazzem). Zpočátku jsou gagy slušné, ale pak se čím dál tím více opakuje to, že někdo někam padá, omdlívá (hostitelka omdlí a spadne do vody snad třikrát!) nebo se ožrale motá. Ano, jdu zřejmě proti většině, ale ožralý číšník mě spíš iritoval než bavil. Neustále jsem řešil otázku - proč ho proboha nevyhodí? ()

Laxik

Nervózní nuda střídaná výbuchy smíchu. I přes všechny ty karamboly - které jsou ale zvládnuté na jedničku - vskutku chytrá komedie, která ale ve výplňových pasážích docela drhne. Pinkpanterovský Sellers, Claudine Longet - klasická šedesátková kráska typu "jedna role a šlus" - a samozřejmě nalitý číšník. A slon! ()

Pierre

Jak píše zigy, hlavně pro skalní příznivce Sellerse a Pantera. Celý film se odehrává prakticky jenom na večírku, což je zajímavé a sympatické. Na druhou stranu to způsobuje občasnou těžkopádnost. Hluchá místa bohužel nechybí. Ale některé fórky jsou úžasné a asociují Pantery.  A Sellers je prostě skvělý, i se svým líčením, přízvukem a tanečkem. I když mu dost konkuruje opilý číšník. Na posledních 20 minut se z filmu stane čistá bláznivita a je to tak nejlepší. ()

Maq

Sellers je neodolatelný jako zdvořilý Ind. Ohromný. V mých očích ale děj pozvolna upadá jak se zprvu drobné trapasy hromadí až do nezvladatelného třeštění hromady lidí, vody a slona. ()

topi

Peter Sellers, hrající Inda je ve své roli příznačný svému komediálnímu talentu nešiky, nemůžu se ale zbavit dojmu, že gagy na mě působily spíše trapně, než absurdně. Není v tom to TO, co dělá ze Sellersova humoru to pravé ořechová. Aspoň já mám ten pocit. ()

FilmFan24

"Večírek" je komedií na kterou se nedá zapomenout...Nešika Sellers, který se omylem dostane na večírek hollywoodské smetánky, kde už nic nebude jak bývalo. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010