Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nevyjasněné smrti svého otce zdědí Elizabeth Roffe (Audrey Hepburn) farmaceutickou firmu. Chce oddaně pokračovat v otcových šlépějích, pročež zakáže svým příbuzným prodej jakýchkoli částí podniku - životu nebezpečné rozhodnutí... Zajímavý thriller od "bondrežiséra" Terence Younga. (Pohrobek)

Recenze (14)

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý thriller s nezvyklou hrdinkou, napětím až dokonce a pro mně ne zcela definitivní pointou. Audrey vypadá v padesáti skvěle a hraje ještě lépe, Goldfinger je příjemně sympatický a ostatním prostě nevěříte ani slovo (protože hrají dobře a vy nevíte, jestli jsou ti dobří nebo naopak!). Scénář je trošku víc ukecaný, než by musel a některé scény mohly jít pryč, ale nuda nehrozí. Na Youngovi je trochu vidět, že jeho silné období byly 60. léta a zde už je jeho režie občas trochu udýchaná, akce nepřehledná a trikové scény až trapné. Přesto se jedná o kvalitní klasickou britskou detektivku alá Poiret, jen na kosmopolitějším pozadí a větším množstvím ekonomiky a úmrtí. Elizabeth ztratí otce, ale získá jeho konglomerát a správní radu plnou vykutálených příbuzných. V nejbližších dnech tak musí odrazit bankéře, hamižné členy rodiny a zabijáky usilující o její život... 60% ()

moriero 

všechny recenze uživatele

Film jsem viděl pouze anglicky na YOUTUBE a navíc "po částech", takže by asi nebylo fér hodnotit celé filmařské dílko. Sidney Sheldon je ale můj oblíbený autor a knihu jsem četl několikrát. Výběr Audrey mě překvapil, protože Elizabeth bylo v knize 24 let - nicméně Audreyin půvab nenechal nikoho na pochybách, že ani věk není překážkou. Co mě ale dostalo...byla Romy. Už při čtení knihy jsem si Helene představoval úplně přesně jako Romy Schneider. Takže díky ní měním *** na ****. ()

Reklama

boro123 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Audrey a ona je nakonec tím, co je na filmu nejlepší. V ostatních směrech jde o poněkud tuctový snímek, kde ostatní herci, přestože jsou to jvězdy jako Sharif nebo Mason, nehrají nijak výrazně, zápletka také není moc originální a celková atmosféra filmu by mohla být více vybudovaná. Ke konci mi bylo i docela jedno, kdo je vlastně vrah. Některé z postav mluví s úděsným anglickým přízvukem, díky kterému působí až komicky a parodicky, což například u postavy detektiva jistě nebyl úmysl. Doporučuju hlavně pro skalní fanoušky Audrey, není totiž moc filmů, ve kterých se objevila v pokročilejším věku. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejneobvyklejších filmů ve filmografii Audrey Hepburn a jak už tu párkrát zaznělo, film spíše pro její fanoušky, protože je to právě Audrey, kdo tento snímek táhne (krom toho faktu, že jí to i tady mooc sekne :-). Ale i tak mě Bloodline zaujal, příběhové cesty se po časech různě vinou a pokud vedle vás nesedí někdo s dedukcí Sherlocka Holmese (no sarcasm :-), tak budete sami pro sebe odhadovat kdo, kde, kdy a proč. Jako správný úlet pak považuju ten osmdesátkový mluvící počítač :-) Pro mě osobně příjemné překvapení, škoda, že se Audrey neobjevila ve více napínavých filmech, protože ať v Bloodline anebo v Čekej do tmy jí to vyloženě sedlo. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Thriler, který vypadal na papíře zajímavě. Majitel farmaceutické firmy umírá při zdánlivé nehodě, příbuzní se těší na zisk z rozprodané firmy, přičemž každý má své důvody proč potřebují peníze. Ale dědička si postaví hlavu, odmítá prodat a brzy je jasné, že ji chce někdo taky zabít. K tomu spousta známých herců v čele se zestárlou, ale stále charismatickou Audrey. Jenže je to příšerně pomalý, dlouhý a ještě (záměrně?) natočený jak v 40-50. letech. Výsledkem je děsivá nuda, k tomu debilita některých scén a linií (zázračná pilulka, mluvící počítač, Sharifova manželka/milenka, snuff porno - proboha proč?). Finále na střeše pěkně béčkové, ale odhalení kdo neuspokojivé... zkrátka víc jak na 2* to není. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Román amerického autora Sidneye Sheldona Pokrevní svazky (Bloodline, 1977) vyšel česky celkem 3x (1994, 1998 a 2014). (NinadeL)

Reklama

Reklama