The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Pedestrian

Podprůměrná road/torture/revenge/snuff? movie s hodně mučením a s ošklivým home lookem. Motivaci/pohon ten film nemá žádnou, ta holka se dala k pornu sama, a kde byl on, náš táta mstitel? Tohle je všechno o výchově rodičů, trestat by měl nejprve on sám sebe. Nesouhlasím s tímhle filmem a není to podle mě správné. ()

Tomco

Poriadne drsná záležitosť. Nebyť zbytočnej prehnanosti a nereálnosti v niektorých scénach, idem o triedu vyššie. Škoda. ()

Crocuta

POZOR, NĚKDO BY TO TŘEBA MOHL POVAŽOVAT ZA SPOILER! Děj tohoto snímku je prajednoduchý, ale záleží na úhlu pohledu, zda to budete považovat za slabinu nebo přednost, já to vidím jako to druhé. Uživatelé JASM, Pedestrian a mnozí další, kteří vyčítají hlavnímu hrdinovi slabou motivaci mají samozřejmě úplnou pravdu - jeho dcerka si svůj neslavný konec zavinila sama a těžko to těm jejím spolusouložícím vyčítat. Jenže: právě proto té Christianově zdánlivě neadekvátní reakci věřím - on si zkrátka nemůže přiznat, že jako rodič zklamal na celé čáře a v podstatě ke smrti své dcery přispěl. Ono je prostě jednodušší svést to na někoho jiného a vybít si svojí frustraci a pocit viny na někom, kdo se k takovému účelu přímo nabízí - třeba na partě chlápků co se motají kolem porna a drog a jejichž komunita se vybarvuje tím víc, čím víc se blíží konec filmu. Ten sentiment ve vztahu se stopařkou sice nebyl nic moc, ale bitky byly parádní - minimum střelných zbraní a oslava staré dobré řemeslné práce je v dnešní době příjemným osvěžením. A tak Christianovy to skóre (jestli jsem dobře počítal) 12:0 přeji - byl to magor, ale i tak jsem mu fandil. ()

heyda

Po delším odstupu cítím, že výmluvnější budou 3 hvězdičky než 4. Začnu negativy. Největším problémem je děj. Kdo si potrpí na propracovaný scénář a bohaté dějové linie, bude zde smutnit. Je to totiž jednoduchá přímočará akce, kde v podstatě nenarazíte na nějaké větší překvapení. Tohle bylo samozřejmě nejvíc znát v první půli filmu, která poměrně nudila. Druhým negativem je podle mě kamerový filtr. Dneska je to hodně moderní všude ho cpát, ale ne vždy je to výhra. A třetím docela výrazným problémem je absence hudby. Ta tam buď není vůbec nebo jen hodně střídmě, což zrovna u akčního filmu není v pořádku. Pozitiva jsou jasná. Brilantní herecké výkony, krutost a surovost, rychlý střih, a solidní závěr. Přesto mi tu chybí více propracovaný motiv. Tomu chlápkovi jsem vůbec nefandil a to je škoda. ()

JASON_X

Tenhle nízkorozpočtový produkt australské drsné školy mě nadchl především svou syrovostí. A tomu nasranému a nešťastnému chlápkovi v montérkách (úžasný Peter Marshall!) jsem při jeho pomstychtivém řádění hodně fandil, líbilo se mi, jak si to se všemi těmi hnusáky vyřizuje hezky postaru a primitivně, nožem, pajsrem, kladivem, pěstmi... Samozřejmě zápletka filmu byla naprosto nesmyslná - tomu, že někdo (aspoň v našem civilizačním okruhu) nutí dívky a ženy k točení porna a dokonce je kvůli tomu droguje, můžou věřit jen naivkové, dnešní holky se na castingy hrnou jako lumíci a mačkají se tam ve frontách. A za smrt dcerky nesl vinu hlavně pan taťulda osobně, protože kdyby ji dobře vychoval, nemusela točit porno, aby měla na fet. Ale stejně se mi film hodně líbil a zapůsobil na mě, i ten za vlasy přitažený konec... Líbil se mi tolik, že mu dokonce výjimečně odpustím i tu příšernou skákající kameru. ()

Morholt

Tatík na křížový výpravě krosí nevinný pornotvůrce, protože se nemůže smířit s tim, že vychoval vysmaženou šlápotu. Na explotation skoro žádný gore, na akční málo akce a na krimi nula zápletka. Aspoň že ten thriller díky atmosféře sedí. Zkrátit to o půl hoďky, což znamená vystřihnout stopařku, mělo by to snad i spád. A taky bych celkem uvítal, kdyby o onom mstiteli bylo na začátku řečeno, že je to bejvalej elitní voják, agent všech tajnejch služeb a navíc mistr bojovejch umění. Sice je to příšerný klišé, ale aspoň by se člověk nedivil, co všechno dokáže se šperhákem obyčejnej australskej táta od rodiny. :D 30% ()

jarkolar

Film má už od začátku docela dobrej spád a moc se s tím nepárá, což je velký plus. Hlavní hrdina v roli tatíka je docela uvěřitelnej a náležitě nekompromisní, a to je potřeba. Skvělej revenge na jedno pokoukání. ()

raimi

Při sledování Horsemena jsem dostával pěkný kapky. Jedná se o velice drsný, nekompromisní revenge thriller, naprosto nevhodný pro slabší nátury. Film je perfektně odvedený, co se týče kamery, hudby, režie a hereckých výkonů, tak jsem byl nadšený. Koukám, že se tady rozebírá otázka oprávněnosti pomsty hlavního hrdiny. Mě osobně právě kontroverze okolo chování mstícího se otce dost bavila. Výborně vybraný Peter Marshall, hraje svého taťku, jako zatraceně bad-ass antihrdinu. Jako chlápka, který ztratil poslední co měl, a chce se pomstít, i kdyby to měla být poslední věc kterou udělá, nehledě na to, co je správný a co ne. Svou dceru má ve svých vzpomínkách jako malou sladkou holčičku, a nesnese pomyšlení na tu hrůzu, kterou se dozvěděl. Možná se zlobí i sám na sebe, ale to už si divák musí přebrat sám, z filmu se o jeho minulosti a vztahu s dcerou moc nedozvíme. ()

topi

To byla teda slabota. Spíš mě bylo líto těch borců, který si podával hlavní hrdina, než jeho dcery a jeho samotného. Vždyt´ se na porno dala sama, fetovala taky sama, dokonce když se předávkovala, tak jí ti "mizerové" zavolali sanitku. To mě teda hlava nebrala, to je zákon pornoprůmyslu, tohle teda bylo přitažený hodně za vlasy, navíc ty flashbacky na malinkou dcerku byly hrozný, nebo když se k hrdinovi na jeho cestě přidala mladá holka a rozvíjelo se další jakýsi psychologický poselství, mmm, paráda. Gore se nekonalo vůbec, jenom nějaký řídký červený cákance, musel jsem se smát, když tatík vytáhne malej nožík a likviduje ty chudáky, kteří za nic nemůžou... A ty souboje, to byla hrůza, bylo úplně vidět, když se mezi sebou tesali, jak se opatrně chytají za hlavu a podobně. Dále spousta nepochopitelností, asi největší, když v závěru se otec má utkat s asi pěti gaunery , ale oni ho nenapadnou naráz, aby ho hned zneškodnili, ale jeden po druhém, aby každej dostal, to je vole síla!!! Mám rád exploitační filmy, ale tento je zatím nejhorší, kterej jsem viděl. Naprosto souhlasím s komentářem uživatele J´A´S´M. ()

M.i.k.e

díky utlumeným barvám hodně depresivně vypadající,minimalistická,drsná a syrová podívaná,se kterou se sice dá nesouhlasit,ale dá se na ní celkem dobře koukat.Hlavní hrdina je sympatický v tom,že po většinu filmu to není žádný superhrdina,který vybije půl města,ale obyčejný zničený chlapík,který také dělá chyby.Jeden z těch případů,kdy mi tady chybí půl hvězdy.Tentokrát by to bylo za 3,5 (70%) ()

Caminzind

Nesdílím mravní rozhořčení a emocionální pohnutky některých uživatelů, kteří vytýkají hlavnímu hrdinovi motiv, pro který začal zabíjet, resp. nepoměr mezi vinou a trestem jeho obětí. I mně jeho vendeta přišla přehnaná, a je nasnadě ji odsoudit, ostatně stejně jako bych mohl odsoudit každý hrdelní zločin v kterémkoliv jiném filmu. Možná i více však odsuzuji pokrytectví diváků, kteří nad tímto člověkem ohrnou nos, ale jistě se netají obdivem k psychopatům typu Dextera či Hannibala Lectera. Vražda přece zůstane pořád vraždou, ikdyby byla spáchána ve jménu zákona. / The Horseman je drsný provokativní thriller, který má svojí psychologickou kvalitu. Jeho hrdinou (či antihrdinou) je otec, který se neštítí ničeho, aby pomstil tragickou smrt svojí dcery. Film možná poskytne nejeden podnět k mravnímu zamyšlení. Osobně oceňuji hlavně nápaditou choreografii akčních scén. Snímek bych přirovnal k britskému Dead Man's Shoes (2004), kterému při té příležitosti zvedám hodnocení. Toť vše. 71% ()

Martin741

Australsku kinematografiu - aj tu hororovu /Wolf Creek/ mam rad. Tu ide o pomstu otca za dceru, ktoru mu partia mladikov zavrazdila. Slusne, ale exploitation bolo miestami samoucelne, a film mal kopu logickych dier /1 chlap na siestich, a ońi nanho stale nestacia? .... LOL/. 61 % ()

bourec

Mám rád filmy o pomstě.Ale většinou spíš trochu nereálný,čim víc na efekt,a čim míň skutečný,tim líp.Tohle je ale hodně syrový,hodně reálný,a občas i trochu nudný.Ale jen do dvou třetin filmu.Ta závěrečná půlhodina je ďábelská,a ač mi ze začátku hlavní hrdina sral,tak nakonec si docela získal moje sympatie.60%. ()

ghatos

Bezchybný herecký výkon hlavního představitele mě strhnul. Zoufalství a nenávist bez zbytečných kliček - nekomplikované a efektivní. 73%. ()

Pecival

Tohle je lehce řečeno morálně velmi diskutabilní film. Hlavní "hrdina" kosí všechno bez rozdílu a o vinně jeho obětí lze leckdy spekulovat, obzlášť v první polovině. Posledních dvacet minut je vysloveně nemilosrdná řež ve stylu last man standing. Film jde tak daleko, že mi objektů tatíkova zájmu bylo někdy skoro líto - to je poměrně nevídaná záležitost. Copeman má slušné charisma, takže mu člověk může (a nemusí) odpustit jeho poněkuď pochybné motivy a užívat si jeho cestu k (ne)spravedlivé pomstě. Každopádně je to poměrně zábavná cesta. ()

Cejny

Australský thriller s velmi jednoduchým příběhem, ve kterém se vlastně ihned na začátku dozvídáme, o co v celém filmu půjde. Po pomalejším rozjezdu ovšem přišlo neskutečné drama, okořeněné naturalistickými rvačkami na život a na smrt s krvavými cákanci, kruté mučení bylo pomyslnou třešničkou na dortu. Ke konci se to opravdu vyvinulo v hodně drsný thriller s výborným závěrem. Za mě jsou to 3,5 hvězdičky. 65 % ()

Eraserhead

Poslední třetina z 8mm natažená na 90 minut, jen místo detektiva tady likviduje parchanty z pornobranže samotný taťka oběti. Scénář je strašně monotóní, nijak se nevyvíjí, nijak negraduje a samotný motiv pomsty je velmi pochybný. ()

Disease

Drama taťky na válečné stezce. Vzhledem k tomu, že (z doslechu od taťků) vím, že to taťkové takhle mají, nepřišly mi motivace nijak přehnané. V poslední době notně nadužívaný termín "exploitation" mi na mysl vůbec nepřišel, toto má kvalitu. ()