The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Klay

Omlouvám se za lehce spoileroidní komentář, ono ale o nepředvídatelný děj plný zvratů v tomhle filmu beztak nejde. Jde tu o brutalitu, odpudivou atmsféru a drsnou pomstu. Mám ale zásadní problém s motivací hlavního hrdiny. Hned na začátku filmu se dozvíme, že jeho dcera zemřela, když sjetá točila porno. A její vyšinutej fotřík to nenechá jen tak, vezme kudlu a jde podřezat pár pornoproducentů. WTF??? Ano, hlavní hrdina zabíjí, protože jeho dcera dělala kariéru v oboru "zfetovaná šlapka". A zabíjí obyčejné lidi, z nichž někteří se smrtí jeho dcery mohou mít něco společného, ale to hlavní hrdina neví na jistotu, tak zřejmě z preventivních důvodu kosí každého, kdo se na péčku s jeho dceruškou podílel. Myslím, že vinit by za to měl sám sebe, když svou ratolest nechal klátit na kameru. Na závěr se sice i mezi pornoherci najde pár sadistickejch buranů, kteří krutou odplatu zaslouží, hlavní „hrdina“ se k nim ale prozabíjí skrz řadu lidí, kteří se provinili tak maximálně tím, že natočili a prodali nějaké to péčko. I nejlacinější a nejhloupější revenge filmy umí jednoznačně rozlišit postavy na ty dobré a špatné takovým způsobem, že dokážu pochopit ublížené/ho a fandit mu/jí na cestě za pomstou. Tak proč je tohle zrovna u řemeslně a herecky slušně zvládnutého The Horseman takový problém? Nedokázal jsem si to užít, protože postava, ke kterej jsem měl cítit sympatie, byl jenom vyšinutej vraždící hajzl. A to je u filmu tohoto typu zásadní problém. A jak tak koukám na okolní komentáře, vidím, že nejsem sám, kdo si to myslí. ()

Ricky_CZ

Krásně surová záležitost, kterou provází vynikající výkony a správně nastavený děj. Opět, jako u mnoha jiných snímků je tady hezky vykreslen vztah otce k jeho dítěti (který zatím nemohu chápat), na který neplatí žádné páky. Dcerku mi zabili, teď budou pykat...A když, tak řádně... No nezajeďte si do Austrálie na dovolenou, když tam mají tak odvázané lidi... :) ()

gumolit

Smutné,drsné ,brutalné a kruté zároven a tá temná atmosféra celému filmu dodáva dobrú depresiu !!Jedna z najkrvavejších revenge v historii filmu akú som videl !! ()

sona123

Uf, tak tenhle film ještě teď rozdýchávám. Tolik surovosti jsem už dlouho neviděla. Kdyby to byl horor, tak neřeknu, připravím se na to, ale tohle bylo zcela nečekané. Před filmem měli tvůrci narvat do titulků tuny hvězdiček, protože něco takového by skutečně nemělo přijít dětem pod ruku. No a jinak...trochu přemýšlím, čím byl taťka předtím, než se vydal na svoji misi, protože ho nezaskočí žádná rána, ani čtyři chlápci, co na něj jdou naráz, umí si poradit s každým náčiním, leckjaká rána s ním neotřese...ale protože to nevíme, můžu nad tím přimhouřit oko. Ono to vlastně celkově bylo zdařílé a i ten konec mile překvapil. A to násilí, to myslím nebylo jen tak prvoplánové, resp. možná ano, ale bylo s ním naloženo tak nějak...umělecky. Určitě to není špatný film. Pro silné nátury ale určitě. K odpolednímu kafíčku a bábovce rozhodně ne. ()

Illy

Otec se vypořádá se ztrátou dcery po svém. Má plán: zabít JE všechny. A to je vždycky dobrý plán. A i když dcerunka nebyla tak úplně svatá a ti zlí hoši tak úplně zlí.... já mu sakra držel palce! ()

LudeCZek

Jestli jste agresivní psychopati tak je tohle dílo určeno přesně pro vás ;-) Ale ne, je to takový Punisher bez zvláštního agenta s obyčejným otcem, co mstí svou dceru. Zlámané kostí a litry krve nenudí a zaujmou. 4* ()

mourinho

Ale jo. Pomineme-li zbytečné filosofování o tom co je a není správné a přijmeme film jako bavendo, musí jít palec nahoru. Je to drsné, surové, brutální, což mi ale u filmů nikdy nevadilo, takže jsem spokojenej, protože jsem dostal přímočarý slušně odsýpající napínák, který mohu s klidem všem doporučit. Nebo všem raději ne, ono je to totiž fakt kruťárna... ()

M.Myers

Chvíli po začátku jsem si říkal, ta kamera se tak třese, že to nebude snad ani koukatelný, ale nakonec ok, hodně to napomohlo syrovosti snímku. Od herců to byl vážně výkon hodný potlesku, protože tolik emocí v tak brutálním filmu, se prostě nevidí. Kosti praskaj, krev cáká na všechny strany, prostě boj na života na smrt dokonale převeden do filmu. Jak zde někteří trefně připomínají, ta jeho dcera asi vůbec nebyla tatínkův andílek, otec vzal však spravedlnost do vlastních rukou na základě toho,POZOR SPOILER že mu nějaký policajt sdělil, že se ufetovala a že s ní byl ještě někdo, dalším spínačem byla kazeta, kterou obdržel poštou od manželky jednoho z těch hovad...KONEC SPOILERU. Reakce možná nepřiměřená, ale ne nemožná...Po světě se nám dějě takového svinstva, že pomstít se za život dcery tímto způsobem, je možné(ačkoliv v tomto snímku značně přehnané, těžko by obyčejný chlapík zvládnul, všechny ty rány a pak i mučení). Srovnání s filmem Ctihodný občan je na místě, ač ve Ctihodném občanovi se mstí Gerard Buttler postupně a systematicky, zde se jedná spíše o spontání fyzycké útoky a torturu...Nicméně pro mě za plný počet pěti*. ()

Rathalos

Australcania sa opat raz pochlapili a vznikol tento drsny thriller o pomste otca,ktoremu zabili dceru,postupne likviduje jedneho zabijaka po druhom,skoda len tej prvej polovici filmu,ktora bola trosku viac ukecana a vacsina mucenia i vrazd bola mimo kameru,ale zaverecna brutalna polhodina bola perfektna a cele to napravila,az ma bolelo telo pri sledovani a este musim pochvalit hlavneho hrdinu,ten herec to zahral fakt vyborne...:-) ()

FeriusParfax

Z filmu mám pocit, že střihač byl šílenější než pomstychtivý tatínek. Při akčních scénách se na to ani nedalo koukat. U počítání maxima úderů na jeden střih jsme se s přítelem dostali na  neuvěřitelné číslo. 2. Dechberoucí... To je bohužel to hlavní, co si z filmu pamatuji. Akce začala hned na začátku a celou stopáž nepovolovala. Krev tekla proudem a o zajímavé mučící taktiky nebyla nouze. Což je samozřejmě pozitivum. Jinak celkem čitelný snímek bez originálního nápadu a s novou střihačskou technikou ala chaos. ()

BLabaKAn

Hodně podrážděný fotřík, co jsi jde vyřídit účty s každým po svém, kdo se jen zapletl i skoro nezapletl do její vraždy. Tento snímek nám nabídne jednoduchý příběh plný násilí, který má svižné vražedné tempo. . . Mladou stopařku co si vzal na cesty bych nejradši vynechal . . . proto tři . . . ()

bakeero

Vlastně takovej spinoff porna :-D Tatík se vydá za pomstou své zemřelé dcerky, která se rozhodla, že si přividělá v branži pro dospělé. Když v tom nebudete hledat hlubší poselství a strávíte chatrnou motivaci postaršího fotříka (kde byl, když ho dcera potřebovala?), tak dostanete fajn revenge film s typicky australským hrubým a minimalistickým (až civilním) lookem. ()

MyrnaAlec

Pomsta bývá sladká. Tady tedy moc ne, spíš je to namáhavá fuška, při které se notně umažete. A protože jsme v Austrálii , a ne v USA , nestřílí se tu tak často , sahá se spíše k jinému nářadíčku . Vše dává svůj smysl , nic nepřekáží . Konec není šťastnou katarzí. Doporučuju. ()

jafuska

bohužel musím tento film hodně kritizovat a naprosto souhlasím s uživatelem Pedestrian, protože toto je film který by se prostě neměl vysílat, je to film o brutalitě na druhém člověku a to je špatně, celý film je postavený na jediném ubližovat druhým, a neomlouvá se ani jakási pomsta, tohle prostě není normální film, kdo má v sobě zakodováno, chci vidět krev a otřesné záběry pak je to tento film pro něj, ale já od tohoto filmu rychle dávám ruce pryč. Tohle je už na hranici sadismu a od toho se chci distancovat. ()

Daxus

Ty jo, na tenhle film jsem se fakt těšil, páč australský filmy jsou svéráz. Ovšem revenge jak pras se nekoná; není totiž co oplácet. Film tím od půlky těžce ztrácí tah a nezachrání ho ani syrovost podání, ani dobrý výkon Rhye Copermana. 60% ()

maldoror16

Wooow!!!! Brilantní ultra-syrová a ultra-dramatická australská cesta za pomstou či spíše zoufalý a nasraný boj o zmírnění nesnesitelné bolesti ze ztráty dcery, o překonání naprosté bezmoci tváří tvář ztrátě části sebe sama... Po všech stránkách dost minimalistické přesto - úžasný depresivně strohý a přímočarý vizuál (usilující o autenticitu a reálnost); minimální ale úžasně poetický a přiléhavý hudební doprovod; tiché deprimující momenty plné vnitřní bolesti a beznaděje střídající se se drsnými výlevy bezcitné a nemilosrdné agrese a strhujícím, vzteklým a zvířecím bojem na život a na smrt (skvělé reálné a syrové bitky... a celkově vůbec žádný extra krvák nečekejte); a v neposlední řadě dokonalý a zcela přesvědčivý výkon představitele hlavní role. Tohle mi fakt moc sedlo a je to neskutečná paráda, díky za to...100%... (btw-mně ten motiv morální nejednoznačnosti a diskutabilnosti naopak dost potěšil a oslovil - a to to i mě ještě naprosto dorazil ten konec) ()

MFZB

Ani neviem kam by som tento film zaradil ale pravdepodobne ide o Rape & Revenge a zameranie na Revenge, to bude ono. No môžem, povedať, že celkom brutálna austrálska podívaná, akurát škoda, že to bolo také akési nedotiahnuté do konca, teda hlavne tie najbrutálnejšie scény o ktoré bol divák ochudobnený, ale každopádne sa dali veľmi jednoducho domyslieť, ale škoda, v takom prípade by som rozmýšľaľ aj nad plným. Ale môžem povedať, že celkom zaujímavý a pozoruhodný film, tak ináč pôsobí na človeka ako iné Rape & Revenge, tu ani nejde o to vyvolať nejaké to znechutenie u diváka, ale skôr to pôsobí na psychiku. PS: Hlavný hrdina to bol riadny pán, ten si veľmi rýchlo poradil aj zo štyrmi nabúchanými hovädami... ()