Roger Greenberg je ztělesněním „pana zbytečného", inteligentního čtyřicátníka, který žije ve snech zpackaného života a věčného nicnedělání. Kdysi opustil slibně se rozjíždějící rockovou kapelu a odjel do New Yorku za „kariérou" pokrývače a současným psychickým zhroucením. Po letech se vrací do L.A., aby pohlídal dům úspěšného bratra, a v setkání s bratrovou osobní asistentkou Florence se možná skrývá i sebekritické prozření. (Bontonfilm)

Phorbo

film ktery se mi nijak nezazral pod kuzi... ben stiller to se mnou umi dobre ale todle bylo asi slapnuti vedle...Rhys si tady sice zahral vousatého nedýdžeje a vypadal tady mozna i lip nez v komediích... ale :) tak jako tak greenberg dostane pouze 3* čistý průmer ()

aLPaC

Obě hlavní postavy děsně nesympatický. Navíc nepředvádí nic světobornýho a je to příšerná nuda. Nebejt těch posledních 20 minut, dal bych jednu hvězdu. ()

Tred2

Hodně zvláštní a docela depresivní záležitost. Stillerův obličej hraje proti němu, ale on sám hraje velmi solidně, ostatní postavy nemají tolik prostoru k nějakému hlubšímu vyjádření, ale to se dá přejít. Celková "chybějící" pointa - ten kdo je zklamaný, že ji nedostal, u tohoto filmu pouze ztratil čas. Po shlédnutí mám dosti zvláštní pocity, možná až příliš depresivní, na druhou stranu, tak nějak bych si to představoval. Já jen, že od Stillera jsem tohle nečekal. Hodnotil bych někde mírně nad průměrem, ale z mě v tuto chvíli ještě neznámého důvodu, půjdu na 4. ()

huko

Doufal jsem, že z toho nebude tolik cejtit Stiller, ale trochu zápachu z těch jeho křečovitých rolí je i tady. A to je hlavní mínus tohoto snímku. Film sem si, ale zamiloval kvůli hláškám jako "Mládí je plýtváno na mladých" nebo "Ubližováním lidem, ubližuje lidem"... Nicméně naprosto chápu, že spoustu lidem, tenhle film vůbec nic neřekne... stejně jako tohle moje hodnocení... ()

GOREGASM

Podobných filmů je opravdu hodně a nebudu tvrdit, že je nemám rád. Příběh podivína, který do společnosti nějak nezapadá a vlastně ani zapadnout nechce. Náhodou však narazí na dívku, která ho (a v Greenbergovi opravdu nechápu proč) začne mít ráda a vlastně i milovat. Chvilku jsem Stillerovu Greenbergovi fandil, ale postupně se vyprofiloval z postavy Greenberga totální­ dickhead (tento expresivní­ výraz použí­vám v recenzi naposledy... doufám, tedy :-) a ani bych nehl brvou, kdyby mu Florence ustřelila hlavu, protože by si to zasloužil. Je těžké hodnotit film, jehož hlavní­ postava je tak nesympatická, přestože herecky a reži­jně tam kvalita je. Pozitivně na mě působil i zvolený soundtrack. A abych se ještě vrátil k hercům, tak mého oblí­bence Rhyse Ifanse není­ třeba komentovat, ovšem Gretu Gerwig musím­ pochválit, protože předevší­m dí­ky ní­ jsem to dokoukal. A doufám, že po titulcí­ch poslala Greenberga do pr**** :-) 55% ()

Rockerman

Já to věděl, že je ten Stiller normální a že umí hrát! Tedy ne, že by to bylo na úrovni de Nira nebo Nicholsona, ale jeho Greenberg je pro mne uvěřitelný. Hraje tady sice zase cvoka, jako ve svých "komediích", ale tato jeho kreace čtyřicátníka, který neví, co si se svým životem počít je spíše politováníhodná. Dobrý film tak na tři hvězdy, ale za to, že se Stiller odhodlal vylézt z té své škatulky rádoby humorného komika, přidávám čtvrtou. ()

merigieren

jeden pošahanej starej chlápek se snaží dostat do kalhotek mladý holce, přitom neskutečně hodně blábolí a chová se jako sebestředný blb, kterého vše vytáčí. K tomu asistuje jeho kamarád a pár dalších lidí. Pes o kterého se skoro nestará, šílená party opuštění nemocného psa... ()

Olík

Po kouscích jako Fotr je lotr, Vybíjená, nebo Něco na té Mary pod vedením v píšící rodině vychovaného nezávislého filmaře. Ben Stiller to s pomocí sympatické Grety Gerwig dává s přehledem, otázkou co na to divák, který raději po nocích hlídá oživlé muzejní exponáty, než usíná u ospalého vyprávění Jima Jarmusche. ()

fraktal

Výborná Gerwig, oblíbený Stiller a nálada ve které jsem se zmítal po mnoho let zapříčiňují přidání dalších 2 hvězd. Film se bude líbit zejm. dívkám (neb je opakem "akční" - tj. velmi pomalý rozjezd, téměř nulový tah na bránu a žádné kotrmelce či cokoliv vybočujícího). PS (spoiler): Stiller i Gerwig sice nechávají zaznít svůj šarm - ale jejich postavy ovšem imho nemají moc šancí takový vztah >reálně< ustát. ()

ljukyljuk

Ben Stiller konečne ako nekomediálny herec, čo je fajn. Rovnako kvitujem hudbu, realistickosť hereckých výkonov, charakterov postáv i príbehu. Na druhej strane práve táto realistickosť sa, podľa mňa, tomuto filmu vypomstila, čo sa týka príbehu... Pretože ten je naozaj realistický a ako každý vieme, v reálnom živote sa často krát nič zaujímavé nedeje. A tak je to aj v tomto filme. V podstate sa skutočne nič také neudeje, ani postavy neprejdú žiadnym vývojom (alebo teda, aspoň ja som si poriadne nič nevšimol, postavy sa len samy identifikovali, ale zmena žiadna). Takže - film realistický a ja realisticky dávam 60%. ()

vojtik

Milé csfd, chtěl bych Vás upozornit na to, že Vaše komentáře a celkové zhodnocení filmu " Greenberg" mně vážně zaráží. Vaše velmi průměrné hodnocení zcela nevystihuje pocity mnou prožitého příběhu. A tak Vás předem upozorňuji, že nadále nebudu Vaším přispětovatelem a odteď se Vašemu portálu budu vyhýbat jako čert kříži. - S úctou, Pan Greenberg //// Milý Pane Greenbergu. Vůbec mně nezajímá co si Vy myslíte. Obzvlášťe mně pak nezajímá Váš podivný a "intimní" přiběh, který upozorňuje na Vámi ztracené mladí a touhou po jeho znovushledání. Je mně taktéž (s prominutím) na blití z Vašeho zvráceného vztahu s mladou dívkou, která zjevně měla zálibu ve fyzickém utěšování duševně nemocných osob. Nevím na co Váš příběh měl poukázat, ale s naprostou určitostí se Vám můžu svěřit s tím, že to pro mně byla naprostá ztráta času a neshledávám v tomto tzv. indie snímku byť jedinou známku uspokojení. A stejně jako je drzé Vaše konání v tomto snímku, tak zase já budu stejnou měrou drze hodnotit Váš příběh. Zároveň Vám přeji mnoho úspěchů ve Vašich znovu nabytých zkušenostech s drogami a jinými omamnými látkami. -S úctou, Pan vojtik ()

BaronX

Trochu jsem se našel v hlavním hrdinovi, ale to je jediné plus - jinak film postrádá poněkud svižnější tempo ... jen se tak plazí a najednou je konec. ()

markyzgero

ben stiller si chtěl zkusit charakterní roli. co na tom, že se mu to moc nepovedlo? greenberg umí zaujmout svojí (poněkud prvoplánovou) bipolární osobností a dokáže udržet diváka v napětí, v co se to vlastně vůbec vyvrbí.oscilace mezi vyznáním lásky, výbuchy vzteku a střízlivým zhodnocením situace je možná trochu stillerovsky povrchní, ale kdo z vás to nemá? (j. paroubek). ()

MarsVl

Stiller v pro něj velice nezvyklé roli, už dlouho jsme ho neviděl hrát vážnou roli. Nicméně film nebyl špatný měl dobré okamžiky, bohužel celkově byl velice nudný. Hlavní charakter v podstatě nevěděl co se životem a plácal se sem a tam a přesně takový byl i tento snímek plácání jedno přes druhé. 3* ()