Cesta bojovníka

• Indonésie Merantau (více)

V Minagkabau v západní Sumatře se Yuda, zkušený žák Silat Harimau, připravuje na Merantau - prastarý rituál přerodu mladíka v muže. Kvůli tomu musí opustit svou rodnou vesnici a vydá se do rušné Jakarty, aby nasbíral zkušenosti. Život v Jakartě je těžký a po sérii neúspěchů si Yuda není jistý svou budoucností. Náhodou se setká s dívkou Astri, která je obětí gangu obchodníků s lidmi. Yuda se jí pokusí zachránit před jejím psychotickým šéfem Ratgerem a jeho pravou rukou Larsem. Yudovi se podaří osvobodit Astri i jejího mladšího bratra Adita, ale gang je jim v patách - chce zpět své "zboží" i krvavou odplatu. Yuda nemá jinou možnost, než čelit útočníkům a postavit se jim v dechberoucím finále. (oficiální text distributora)

Pitryx

Já sice netuším, jaký byl původní záměr tvůrců tohoto „veledíla“, ale v každém případě, ať byl jakýkoli, nepovedl se. Hlavní „hrdina“ mne iritoval skoro od začátku. Když už se v těchto filmech žvaní, bývá v tom kapka filosofie. Tady jsem to asi přeslechl. Film je prostě okopírovaný námětem i dějem. Lhostejno zda amerických nebo asijských kung fu filmů. Nepřináší nic nového. Hemží se to hluchotou a dost často nudou. Hodnotím souboje s přivřeným okem a to je vše.2015032310208/10717 ()

Raptile

no nic moc ze začátku dost nuda, skoro jsem u filmu usnul než byla nějaká ta bitka na ONG BAKA to nemá ani zdaleka pro mě nadále zůstvává Tony Jaa nejlepší thajský fighter :) ()

Aywes

Perfektní choreografie Pencake silatu proložena krásným OST. Příběh, sice jak je zvykem u snímků kde má být na výsluní bojové umění, je neoriginální, ale síla pramení jinde. Převážně bojové scény mne velmi uchvátily a demonstrace silatu je neskutečně působivá. Souboj ve výtahu byl krásně zpracován stejně jako finální boj. Pohyby se mi zdali naprosto přirozené a vypilované. Není to ani přehnané jako například u snímku Legendary Assasin kde bojovník se zlámanýma končetinama stále bojuje. Sympatický hlavní hrdina, který se vydává po cestě za zkušeností si mne získal ne jen již zmíněným silatem, ale také povahou.S klidným svědomím dávám 4*. ()

asader

Tento film působí rozhodně více profesionálně než Ong Bag,ať už dějově(sice to není žádný zázrak,ale pořád lepší než Ong Bag) nebo režisérsky a poslední souboj patří k těm nejlepším jaký sem ve filmech viděl.7/10. ()

muti

Merantau. Indonezsky akcny film plny rvaciek na styl Ong Bak? nuz nie tak celkom. Ong mal roznorode bitky kde sa pouzivalo co prislo pod ruku (urcite si pamatate poulicnu predavacku nozov alebo kostenny upgrade ruk) a tieto zmeny v M. chybaju, takze sa pozerame na ''rovnake'' bitky, ktore ku koncu filmu uz nudia. chyba tu dokonca aj "Hans", ktory by bol akymsi najsilnejsim nepriatelom pred branami hlavneho zlosyna. tolko ku klasikam. zial to nie je vsetko, dejova lina ma podla mna dost trhlin a budete mat dost casu si ich vsimnut. napr, preco nikto nepouziva strelne zbrane (az na par ochrankarov ktori nezmyselne vystrielaju kazdy cely zasobnik do 1 cloveka). je to azijsky film, ale nejake katany tam veru neuvidime. okrem Hansa chyba aj specialista (typu nozikar), ktory by to spestril. namiesto toho hlavny hrdina bojuje vyhradne proti poulicnym najatym clenom gangu, z ktroych nik nevynika. + v Ong ked islo do tuheho tak Tony sa nebal uchylit k tvrdemu lamaniu koncatin, aby sa mu prebrati superi nerecyklovali :) tuto to pokulhavalo... ide na teba 10 manikov (ktori ta chcu asi zabit) a ty pouzivas klasicke utoky? no neviem neviem, keby idu na mna tak idem ALL IN. tuto chalan bojuje "like a sir". dalsia vec je "cheating", totiz hl hrdina je imunny voci tvrdym ranam ktore by odstavili aj Van Damma. dostanes par tvrdych ran? otrases sa a ides dalej s aktivovanym "rage". taktiez je tu klasika nerealnych filmov - ked vas ma super v hrsti tak vam nezlomi vaz ale vam da past do hrude alebo na tvar. to je "finish him?" nie, je to dalsia technika "like a sir". ()

p.i.t.b.u.l

Jak už to u těchto filmů z Asijské koprodukce bývá, když překousneme děj filmu, jeho pomalost, náboženské tradice a to nejhorší dlouhé začátky, které unaví po prvních minutách, máme zde solidní kousek z prostředí bojových umění. Bohužel to asi nestačí. Divák, který sleduje tento film se nechce dívat na romantiku hlavních hrdinů, ani na otřesné podmínky místních domorodců, nebo naopak přepych mafiánů. Divák si chce užít tu nádheru bojového umění v celé své kráse. Nepotřebuji se koukat na ty věci okolo a o to více, když je to v nepoměru s bojovými scénami. Ano, musí to mít nějaký děj a okrajově naznačit o čem asi ten příběh bude, ale musí to být tak dlouhé na úkor pořádné akce, která tento film vlastně drží na nohou? Škoda. ()

vodkasesemte

výbornej film! tak jak se mi nelíbí choreografie (nevím jak to správně pojmenovat) chekkie changa a opjevovaného o něco vyššího jet lího, mě tendle mrnavěj hulibrk dostal! puvodně jsem čekal, že po první nakládačce se pujde vyplakat domu mamince a trochu potrenovat, ale on to už všechno uměl, akorát se musel dostat do závodního tempa - kdykoli jsem přepnul zpátky, tak je tam bušil, a že ti filipínci pár ran trubkou vydržej! škoda tý kulky na závěr, mohl si odpustit dojemný rečičky (naštěstí hatlamatilku neovládám) a píchat tu šikmovokou prostitutku, co zachránil. já bych mu pak s klidem střelil i pátou hvězdu za dialogy! ()

jopal

Rad by som este videl tu dlhsiu verziu. Pretoze ta "moja" mala 102 min. co teda moze sposobit neobjektivne hodnotenie filmu, ako celku. Ale suboje vyborne a napad, ako vyriest situaciu, ked ide na jedneho 30 protivnikov naraz a nechcete aby vitazstvo toho jedneho vyzeralo prilist debilne sa mi pacil... ()

kikin01

Tak musím říct teda velké překvapení. Samozřejmě některé věci se musejí brát s rezervou, ale bojové umění Silat (jak ho já vůbec neznám) a Iko Uwais válejí a dávají protivníkům co proto. Ochrana mladé dívky a jejího malého brášky nám dává výbornou bojovku, ale musím říct, že takový konec jsem opravdu nečekal. Zkrátka, správní chlapi ještě nevymřeli... ()

Stupid

Máma s tátou si mysleli, že když budou mít hodně dětí. Bude se o ně mít, kdo starat ve stáří. Jenže zapomněli, že taky budou mít hodně hladových krků, který budou muset nakrmit ... ()

Erico

K Indonésii jsem se dostal přes The raid, který pro mě byl určitě jedno z největších akčních překvapení roku 2011. Merantau je více o příběhu, což je možná trochu chyba, osobně mě dějová linka nějak extra nevzala. Souboje a jejich choreografie ale opět vypadá suprově, konečně je také vidět něco jiného než v klasických akčních filmech. Silat prostě ve filmech vypadá moc dobře. ()

Baldrick

Od hongkongskych ťamanů do halyvůdu a zpět. A vezmeme to pěkně popořadě, po thajském sosíku bodne indonéská masádž-dž. Ale body k dobru za konec a poctivé řemeslo. Jako tradiční bumbác balet to maj kucí secvičený na jedničku. ()

Epco

Tak konečne v tom mám jasno. Superman nežije v Samllville ale v Minagkabau. Je krásne hnedý, asi tak o hlavu vyšší od kýbľa a v zadku má asi za hrsť duraceliek. Svoj osud odchádza hľadať do Jakarty. Potom to už ide raz na raz stretáva Lois Lane v podobe skoro školáčky s výzorom ako odkopírovaným s hentam filmu. Je mu hneď jasné že je jeho osudom ju chrániť a zasahovať jej do života stoj čo stoj. Tento krát ani nepotrebuje červené slipy a pláštenku stačí mu skoro nezničiteľná modrá košeľa. Už len vyriešiť problém s kryptonitom, ktorého je v Indonézii nedostatok. Záporáci sú však vynachádzaví a zisťujú že oceľová trubka je lepšia a tak milý Superman dostáva trubkou po trubke a všetko je tak ako má byť. ()

tichyBob

Když pominu naprosto debilní příběh (v takových filmech už to ale tak bývá), tak za ty fighty musím dát plnej počet, protože ty byly zvládnuty na výbornou a o tom to je. ()

sajez

Hodne povedena konkurence pro Tonyho Jaa,ktery se film od filmu horsi.Kdezto Uko Uwais uz ve svem druhem filmu Zatah dokazuje,ze ma talent.A i tenhle jeho prvni pocin rozhodne stoji za shlednuti. ()