Cesta bojovníka

• Indonésie Merantau (více)

V Minagkabau v západní Sumatře se Yuda, zkušený žák Silat Harimau, připravuje na Merantau - prastarý rituál přerodu mladíka v muže. Kvůli tomu musí opustit svou rodnou vesnici a vydá se do rušné Jakarty, aby nasbíral zkušenosti. Život v Jakartě je těžký a po sérii neúspěchů si Yuda není jistý svou budoucností. Náhodou se setká s dívkou Astri, která je obětí gangu obchodníků s lidmi. Yuda se jí pokusí zachránit před jejím psychotickým šéfem Ratgerem a jeho pravou rukou Larsem. Yudovi se podaří osvobodit Astri i jejího mladšího bratra Adita, ale gang je jim v patách - chce zpět své "zboží" i krvavou odplatu. Yuda nemá jinou možnost, než čelit útočníkům a postavit se jim v dechberoucím finále. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Další variace na Ong-bak s hrdinou co vypadá jako mladší brácha Tonyho Jaa.Sem zvědavý kdy je to tam přestane bavit točit.Příběh je jednoduchý,nezajímavý a občas otravně pomalý (hlavně konec je zbytečný a jel sem ho rychloposuvem).Akce výborná.Některé scény až bolí sledovat.Celkem dobrá hudba.Hlavní záporák se mi nelíbil. ()

godycz

jako studentsky film ok. jako prvo/druhotina ok. po bruce lee a tonny ya mame dalsiho frajera. jak dopadl vime. drzim mu palce. ()

Platom

Akční film podle klasické šablony - ochránce slabších, který má velmi promyšlenou choreografii, trochu naivní děj, ale hlavně - výborný a v tomto žánru méně očekávaný konec, který jej staví o stupínek výše. ()

Matli

Bojové scény jsou na jedničku, Iko je taková slabší verze Tonyho Jaa, vítěz by byl asi jasný, ale i tak tam jsou slušný nakládačky. Jinak po dějové stránce je to o ničem, něco co jsme už mnohokrát viděli. 62% ()

fr3ak

Fajnová martial arts řezačka s pro mě zatím neznámým představitelem hlavní role, kterého jsem si všimnul až po odzbrojující ukázce jeho následujícího filmu Raid. Že by se nám tu rýsoval nástupce Tonyho Jaa? Zatím těžko říct, nicméně musím uznat, že na jeho bojový styl je radost pohledět, zase je to trochu něco jiného. K filmu samotnému asi moc co psát není, jde o klasickou „mlátičku“ kde prostý příběh v podstatě jen vylepuje mezery mezi souboji, takže ani nemá smysl ho nějak přísně hodnotit, protože účel plní plus lehce (ale opravdu lehce) nečekaný závěr tomu trošičku přidává na hodnocení. Doporučuji. ()

Hapretor

Až na nějaký přehnaty v akci, kde už to hraničí s očividnou nereálností a demencí, to je slušná akční jízda. Hlavní mlátič je podobnej Tonnymu Jaa a to se počítá jako plus. Mlátit totiž umí taky parádně. ()

animario

Iko Uwais vypadá jak mladší brácha Tonyho Jaa. Narozdíl od hledání odcizené Buddhovy hlavy či sloního mláděte vydává se náš hrdina z vísky do velkoměsta, tentokráte na zkušenou /a možná přijít i o panictví/. Namísto muay-thai efektivně kosí chuligány indonéským silatem atd.,atd....až na detaily další kopie legendárního Ong-baka. Není to špatné, leč trochu okoukané. ()

jirkis

Neustálá zachraňovačka, která ne příliš dbá na detail. Ale velmi dobře odvedená práce co se bitek týče musím říct. A taky dobrá ukázka toho, že ne všechno dobře končí. Pro mě dobře strávený večer, 4* ()

agassi68

Jaj, to som sa zase nechal nachytať vysokým hodnotením. Čakal som síce priemer, no keď dvaja dementi vystrieľali plné zásobníky do borca vo výťahu a ten ešte síce ťažie dýchajúc po nich vyletel ako Pavko Korčagin tak som definitívne pochopil, že to tu hodnotili zrejme rodinní príslušníci tohto indonézskeho "skvostu". Niet tu ničoho, čo by ste sťaby priaznivci kungfu už neboli videli.. ()

Rathalos

Velmi podobne filmom s Tony Jaa,no tentokrat sa predvadza Iko Uwaisa,perfektne akcne bojove sceny,choreografia takmer dokonala a samozrejme excelentne pohyby a udery hlavneho hrdinu,to vsetko dava plne hodnotenie...:-) ()

darkreider

Na tomto filme sa zbehla celá plejáda gurmánskych amatérov Indonézie. Hlavné postavy rozhodne ovládajú bojové umenie nadmieru dobre, ale hrať tam nevie nikto. Ak sa zrovna nezvrtla nejaká tá mela, tak je to (citujem český výraz) "nuda, nuda, šeď, šeď". Preto už viac nebudem rýpať do veľmi jednoduchého deja. Choreografia bojov má svoje svetlé stránky, ale chýba jej nálepka "Entertainment". Ja, taký náruživec bojových športov, som sa pri 50 percentách bojov tohoto filmu nudil. Až na záver to bijci roztočia a aj kameraman ukáže svoje malé know how. Dúfam, že má Evans nejakú inú obľúbenú činnosť, lebo réžia sa mu vymyká pod rukami. A posledný klinec do truhly je debilný soundtrack. Celkovo mi zvolená hudba v pozadí extrémna vadila. Jedna hviezda za boj s trúbkami a druhá za finálny match, inak tu nie je o čo stáť. ()

Tamten

Gareth Evans se podíval na Tom Yum Goong a řekl si "To musím natočit taky". A natočil. V Indonéském provedení s bojovým uměním Silat. Hledač slonů se sice o pověst nejšílenějšího mlátiče ještě bát nemusí, nicméně Iko Uwais mu zdárně šlape na paty. Nevidíme tu tolik létání vzduchem i jiných akrobatických opičáren, o to více tu je vidět "reálný" boj (pokud za reálné považujeme chlápka, který již 10 minut kope a jen lehce se při tom zadýchá). Co se příběhu týče, tak ten tu máme trochu "sociálně vážnější", ale rozhodně nemá smysl se na film koukat jen kvůli němu. ()

Likan7

Ještě před dnes už legendárním Zátahem a jeho pokračováním natočil Ewans a Iko tuhle ochutnávku. Iko tu ještě nemá takové charisma a není to takový killer, ale dává si to i tady pěkně. Příběh je samozřejmě jedno velké klišé, ale ve skutečnosti tady stejně příběh nikoho nezajímá. Film jako takový má prostinký příběh, jaký jsme tu viděli milionkrát. On je hodný a samozřejmě nejlepší bojovník. Takový Dušín Indonésie. Nasere nejmocnější šéfy města a ty jdou po krku jemu, jeho nový holce a on jde naopak proti nim. Všem jde stejně jen o pořádnou rubačku a ta, i když je jí na můj vkus málo, je poctivá. Na mě málo efektní ale pořád moc fajn. Každopádně asi povinnost pro každýho fanouška žánru. ()

Nix

Jako první film to funguje dobře, akce mne překvapila a už tady Iko předvedl opravdu velký potenciál, jsem rád, že se mu to vyplatilo. ()

papadoce

No Prepadovka 2 to nie je a nudný začiatok tak cca 35 minút ma tiež najprv odrádzal, ale Iky to potom rozbalil ako snáď iba on vie, takže celková spokojnosť nastala. Dobre. ()

Vykuk

Vůbec to není špatný film, viděl jsem mnoho mnohem horších trapáren, hlavní hrdina skvěle ovládá Silat, s hereckým uměním už je to horší a mě osobně prostě neseděl, ale nakonec jsem ho skousnul. V bojových filmech je to taková šedá myška, není to nijak výrazné, ale ani špatné, potenciál to mělo větší i vzhledem ke klišé scénáři, ale nevymáčkli to z toho. Tři hvězdy tedy za to, že to nebyla taková blbost jak jsem se obával, pár scén jsem sice musel přeskočit, protože mě nebavili, ale jinak jsem se bavil a nelituji času. ()

mark9th

Novy Tony Jaa alebo ''len'' Iko Uwais? Priznam sa, najprv som zhliadol Raid a ked som ho tam uvidel, hned som si musel pozriet aj toto. A nesklamal! Bolo to nabuchane ako sa patri a cuduj sa svete, aj dej bol akotak zmysluplny. No tie bojove sceny....to bolo to prave. Myslim, ze Jet Li a Donnie Yen dostali konkurenciu :) Chcem viac, viac, viac!!! :) 85% ()

Lucius55

Asi jsem udělal tu chybu, že jsem před tímto filmem viděl jiný se stejným hlavním hrdinou (Zátah). Kdybych ho neviděl, určitě bych byl s tímto více spokojený a nerozhodoval se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Nakonec sice dávám 3, ale to jen díky uvědomění si toho, že nebýt tohoto filmu, určitě by nebyl Zátah tak dobrý... Děj je sice jednoduchý (nic proti tomu, v Zátahu je přímo okleštěný), ale škodí mu přepálená stopáž a nastavovaný konec. Bojové scény vůbec nejsou špatné, ale v Zátahu jsou ještě lepší;-) Těším se na další Evans-Uwais film!;-) ()