Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

iampatrik

80% Myslím si, že každý má pár filmů, které nejsou bůhví jak originální, smysluplné, s vybroušeným scénářem, poselstvím a pro většinu ostatních jen obyčejnou podívanou na kterou brzy zapomenou, ale přitom pro určité lidi je filmem, který není obyčejný a na který nezapomenou, Něco takového mám u "Já, mé druhá já a Irena". Šílený a zároveň skvělý Carrey, humor a zábava u které se dokážu bavit celou dobu a hlasitě se smát. Věřím, že však nesedne každému, ale tenhle typ filmů už prostě takový je. ()

mclenin

Komédia, ktorá pochopiteľne stojí a padá na jedinom človeku - Jimmovi Carreym. Nepatrí medzi jeho najlepšie, ale ani najhoršie, balansuje niekde v strede, tempo plynie veľmi pozvoľna, lepšie gagy striedajú menej vydarené a naopak. Za vrchol filmu považujem záverečné vyústenie konfliktu rozdvojenej osobnosti vo vzájomnom zápase, ktorá hraničí so sebadeštrukciou a ktorú Jim zvládol skutočne bravúrne. Na jedno voľné popoludnie ideálna oddychovka. ()

xmatysekx

Nejlepší jsou ty černý děti. Jim Carrey je opravdu skvělý herec, ta chvíle, kdy se Hank pere s Charliem, to jsem napochápal, opravdové herecké umění! ()

Macik

Myslím si, že je to hodně nedoceněná komedie bří. Farrellyových. Opravdu hodně jsem se u něho nasmál a scéna kdy J. Carrey chce zabít krávu aby netrpěla patří mezi ty nejvydařenější :).. ()

dehlie

ja sa omlúvam, možno som mal blbý deň, ale vôbec som nespozoroval o čo tomuto filmu vlastne šlo. sorry jim. ()

Jeržik

Nechutná záležitost aneb "slečinkám vstup zakázán. Co taky čekat od Farrelly borthers. Pro mě osobně ulítlá, přesto vysoce zábavná komedie dávkující humor jak stařečk s artrózou zrní pro ptáčky. 70% a druhý nejlepší film dua Farrely(a zase s Carreym;) ()

Delaney

Jeden z mých nejoblíbenějších Carreyho filmů... Jasný, souhlasim, že je to hrozná kravina, ale já to miluju 80% ()

Me6i

díky tomuhle filmu jsem obohatila svou nadávkovou zásobu asi o 50% - tři černý kluci pod vedením táty policajta s prdílkou na pradě - jo Jime jsi pro mě král komedií ()

GreatestFan

Nářez!!! docela dobrý děj, námět... tenhle sprostý humor prostě fakt žeru, navíc se mi moc líbí ta hudba tam která dodává skvělou atmosféru ()

hacho

Trapna komedie s trapnymi kousky J. Carreyho. Mozna to muze jeho velka role zachranit pro ty co ho maji radi a dat tomu o hvezdicku vice. ()

El Loco

Hodnotenie tohto filmu je obmedzené len na hodnotenie výkonu Jima Carreyho. On je tým faktorom, ktorý robí z toho snímku skvelú zábavu. Keď sa objaví na scéne pre diváka už neexistuje nič iné, len on. Svojou živelnosťou, pohybovou zdatnosťou (sem treba rátať aj mimické svaly), originalitou a neskutočnou improvizačnou schopnosťou robí aj z tohto svojho filmu one-man show. Opäť dokazuje, že je výnimočným zjavom medzi hercami. Dokáže zahrať rovnako v dráme ako v komédií. Tie jeho komédie sú tak originálne a neopakovateľné, že by im v rámci komédie mal patriť vlastný subžáner - napr. s názvom carreyovky. V tejto bláznivej komédii sa opäť spojil s bratmi Farrellyovcami, ktorí sa pravdepodobne rovnako zvrátení ako on sám, čo z nich robí skvelý tím. Renee Zellwegger sa tu prakticky prvý raz dostáva do povedomia širšej verejnosti a bola to pre ňu ťažká skúška, pretože ju Carrey samozrejme absolútne zatienil. Spomenúť len zopár gagov by bolo nespravodlivé voči tým ostatným, pretože sa na tomto filme dá skutočne smiať od prvej minuty po poslednú. Nedá mi ale nespomenúť napr. jeho self-bitka, pri ktorej je podobná scéna z Fight Clubu v prevedení ďalšieho vynikajúceho herca (Edward Norton) len slabučkým odvarom. Jeho schizofrénia je miestami tak dokonalá, že som mal niekedy pocit ako keby Charlieho a Hanka hrali dvaja odlišní herci. ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster