V režijním debutu známého herce Václava Postráneckého se ocitneme na jednom krásném, ale opuštěném venkovském sídle. Přijíždí sem zástupce pojišťovny Jeremy Heartley, aby zde uspořádal pozůstalost po zemřelém Simonu de la Mere. O nebožtíkovi toho moc neví a místní starousedlíci Mapleovi jako by před ním něco tajili. Zdá se, že starý dům nebude tak úplně opuštěný. V každém případě se tu dějí podivné věci a vládne tady tajemná, hororová atmosféra. Heartley se setkává s malým chlapcem jménem Travis, který ho stále pronásleduje. Travis je přízračným duchem tohoto domu, přinášející neštěstí a zkázu. Postupně Heartley odkrývá záhady kolem starého domu. Především však skládá mozaiku osudů a vztahů jeho dřívějších obyvatel… (Česká televize)

D.Moore

V duchu nejlepších (a zároveň tedy nejklišovitějších, ale co už) žánrových tradic napsaný i natočený snímek s opět výbornými pány Němcem a Somrem. Na divadle to Travisovi muselo moc slušet, a kdyby se ho někdo (se stejným obsazením hlavních rolí) rozhodl převést také do rozhlasové hry, nebyl bych vůbec proti. ()

Němi

Ultra levne natoceny horor (a nemyslim tim jen nulove finance, ale celkove dilo), v kterem se ponizuje jinak vyborny František Němec na uroven prehravani pornofilmu. Scenar pak ma napad, sice neoriginalni ale je, jenze ten je vystaven z tech nejjednodusejsich ideii a za nekolik scen jsem se stydel za autory... Postranecky neni reziser a neco jako nacasovani a dobra mira mu nic nerika. Vsechny myslitelne chyby tak ve stopazi postupne najdou sve misto a obcasny povedeny moment spis vypada jako shoda nahod. ()

filmmovier

Vykrádačka Ženy v černém (jen tady straší dítě), ale vykrádačka velmi povedená a sympatická. Václavu Postráneckému se parádně daří budovat atmosféru a výsledkem je opravdu příjemná duchařina s naprosto skvostnou atmosférou, které trochu ubírá jenom to, že se odehrává v současnosti. Ale zase jí přidává úžasná titulní píseň v podání Yvetty Blanarovičové. Škoda, že takových duchařin u nás nevzniklo víc, protože tohle se fakt povedlo! Herci jsou samozřejmě sázkou na jistotu. ()

Tom_Lachtan

Hele, kdo by to byl řekl, že někdo v čechách dokáže natočit pravověrný horor a že ten někdo na režisérské židli bude Václáv Postránecký (!), obvlášť když ten horo není vůbec špatný! Ovšem hlavní mínus je že totálně neoriginální a na mnoha místech je to téměř doslovná předělávka původní ženy v černém (no dobře, sice tady žádná žena v černém není, ale to je to nejmenší. A já ji stejně jednou dokoukám, fakt). Vlastně je to docela povedený film, vypadá dobře a má krásně dobové propriety (drožka, oděvy) které ovšem zcela nesmyslně zabíjí detaily jako plastová rychlovarná konvice, nebo plastový tlačítkový telefon, což dokáže solidně zatočit s jakoukoliv atmosférou a působí to asi stejně esteticky, jako kopa chcíplých krys, kterým někdo na hřbety připevnil malé sedla.´zaokrouhleno dolu hlavně za nepřiznané vykrádání. " že já idiot si tu whisku nepřivez už ráno... " PS: divadelní hra, jež byla předlohou vůbec nemusí být špatná ()

Morholt

Vykradená Woman in black. Scénář je sice mírně pozměněn, doba je taky jiná, stejně jako identita strašidla, ale vesměs se jedná o to samé. Ovšem na to, že se jedná o českou televizní tvorbu, hodnotím Travise jako nadprůměr a to především díky Němcovi, který si svou roli střihl s velkou chutí. Ani atmosféra nebyla k zahození. Je škoda, že podobných duchařin z produkce ČT není víc. 60% ()

• Po 16 letech před filmovou kamerou Jaroslava Tvrzníková. (M.B)
  • Během noci se Jeremy (František Němec) svalí z pohovky a zůstává ležet na zemi, ráno se ale probouzí opět na pohovce. (tzv)
  • Dům, ve kterém se odehrává celý děj, se nachází v ulici Sokolovská 7 v Šilheřovicích. [Zdroj: filmovamista.cz] (pornogrind)