Kluci jsou zpět

• Austrálie The Boys Are Back

Dospívání může být dobrodružstvím na celý život. Joe (Clive Owen) pracuje jako sportovní novinář a se svou ženou Katy a malým synem Artiem tvoří očividně harmonickou rodinu. Až do okamžiku, kdy Katy náhle zemře na rakovinu. Film pojednává nejen o tom, jak se oba se ztrátou milované manželky a matky vyrovnávají, ale i o Joeově vžití se do role samostatného rodiče a přijetí odpovědnosti návratu. (oficiální text distributora)

aggatka

Nudný priemer...ako pedagóga ma i trochu povystieralo a hlavne nudou povyžieralo..taká savka energie...s nadpriemerným hodnotením absolútne nesúhlasím. A rozmýšľam, či i tri hviezdy v hodnotení nieje priveľa! ()

CrazymanM

Velmi smutný,dojemný,nejspíš i pravdivý příběh,jakých se zajisté stává spousta!Tento aspoň měl celkem dobrý konec,v životě to chodívá jinak!!Owen byl skvělý,ten Artík mi chvílemi lezl na nervy,ale jinak fajn film!!! ()

mouzi

Hodne zajimavy charakter otce, kterak se musi po smrti manzelky starat o maleho synka, ke kteremu vzapeti pribude starsi syn z prvniho manzelstvi. Owena nemusim, ale tady to fakt vychytal. 4* ()

rigby

Obyčejný film o obyčejných věcech. Velmi volný film s absencí dějových zvratů, zkrátka obyčejný život. Nic neláká k opakovanému shlédnutí. Výjimečné byly snad jen záběry australské přírody. ()

veverysiak

Dojemný príbeh v jemnom prevedení, ono námetovo je to vcelku otrepaná story, ale je to podané takým ladným spôsobom, že väčšinu to dostane do sedu, sympatické na tom je to, že sa to nehrá na dáku romantickú idylku, pomaly vybudovávaný vzťah otca k obom synom je značne kostrbatý a niekedy krutý, ich domov tiež nevyzerá na reklamný pútač po vybúrení Mr. Propera, skôr na milý chlievik obývaný tromi samčími jedincami, síce všetko dobre skončí, ale tá cesta k happy endu je zaujímavo realistická, takže 80%. ()

djcremo

Zaujímavo natočený film. Zvláštne na tom je, že v žánri to ani nie je zaradené medzi komédiu a nasmial som sa pri tom dosť. Síce to dejovo nie je nič extra, ale zasa to nemá hluché mesta a nenudí to aj keď príbeh plynie pomalšie. Krásne austrálske prostredie a príjemná hudba k tomu.A koniec koncov, zaujímavý príbeh muža, ktorý sa zmieruje so smrťou manželky a o tom ako si hľadá cestu k svojim dvom synom. ()

david666

I přes smutnou zápletku na mě film působil pozitivním dojmem. Co mě akorát iritovalo byla skutečnost, že se postava Cliwa Owena svým synům omlouvala místo aby nastoupila tvrdá ruka. Ale asi tohle je ta správná americká výchova. ()

MUNRO

Poměrně plytké drama.Nejhorší na celém filmu je samotný scénář,protože děj je až příliš jednotvárný a nudný.Proces vyrovnávání se se smrtí nejbližšího člověka je hrozná věc,zvláště potom pro sportovního novináře,který se do té doby výchově dětí,potažmo domácím pracem vyhýbal,jako čert kříži,ale co je moc,to je moc.Clive Owen se v roli Joea celý film chová jako pitomec,který neví co chce a absolutně nedokáže vychovávat své dvě děti,které se mimochodem chovají úplně stejně pitomě,jako on.Mně osobně děj a chování pozůstalých spíše štval,než abych cítil nějaký soucit.Jediným,kdo se v celém filmu choval normálně a zaslouží pochvalu i za slušně odvedenou hereckou práci je Emma Booth alias Lora.Bohužel její filmová role dopadne stejně,jako dopadnul scénář tohohle filmu.Nedotaženě,Nevyslyšeně,Mizerně. ()

burton-ka

Film z krásné země plné slunce (Austrálie) o tom jak si smrt s nikym nebere servítky a jak se z jedné štástné rodiny velmi rychlým způsobem stanete vdovec, příjdete o dítě a dítě zůstane bez jedné jistoty - maminky. Konečně po dlouhé době pohled na plátně jak může bravůrně zvládat výchovu i ta druhá strana, a když je druhá strana napsána na tělo Clivovi Owenovi mohu jen souhlasit a říci ano, ten film stojí i za 4 hvězdy! Dospívání nám často tvoří obraz jací v životě vlastně můžeme být a hlavně kým. Je důležité být hlavně štastný a... "naučit se říkat ano!" Film podle skutečné události ()

Paserak

Musím se přiznat, že mě Clive Owen víc baví pokud má plné ruce koltů a bouchaček všeho druhu. Boys are back je ale slušně zahrané rodinné drama. Vybízí k zamyšlení nad postojem dětí k rozbitým manželstvím, ke ztraceným taínkům co jim matky odpírají kontakt se svými syny a dcerami. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že "česká" výchova je na hony vzdálena tomu co příběh předvedl. ()

kelet

Smutný príbeh o otcovi, ktorý zostane so synom sám po tom, ako mu žena zomrie na rakovinu. Je zaujímavé sledovať ako otec zvláda túto náročnú situáciu, kedy všetko čo mal zaužívané musí zmeniť pre dobro syna, s ktorým je ťažko nadviazať vzťah. Samotná myšlienka je zaujímavá a realistická, no film plynie naozaj veľmi jemne a neobsahuje žiadne zvraty, nečakané situácie a podobne. Musím však vyzdvihnúť kameru, ktorá pracuje veľmi dobre a zábery prostredia a prírody sú naozaj skvelé. Pri predstave, že by sa človek ocitol v rovnakej situácii, sleduje počínanie otca z napätím, inak tento film nemá čo ponúknuť a len okolo vás prejde. Hodnotenie: 40% ()

Dawe2

Spíše jsem myslel původně na tři hvězdy, ale když ono to nějak všechno dohromady fungovalo. Herecké výkony, kamera, výborná hudba, uvěřitelný prodej dle skutečnosti. Bez větších násilností. Takže prostě 4, díky a doporučuji. ()

L_U_M_P

jednoduchy pribeh nabity emociami, presvedcive herecke vykony, vyborna hudba - sigur ros ma zase raz prekvapil, a carla bruni skvele...slusny snimok, ktory sa na nic nehra 8,5/10 ()

Vergo

Clive Owen patří mezi mé oblíbené herce, takže jsem byla zvědavá, jak roli vdovce a táty dvou chlapců zvládne. Celkově smutný příběh zpestřený australskou krajinou se mi líbil. Připouštím, že toto dílko podložené skutečnou události mohlo by se zdát trošku banální, ale na druhou stranu musím obdivovat jak se nakonec ,,kluci" vypořádali se svým osudem a dospěli k poznání, že v životě mohou být i šťastné chvíle... ()

zdenka99

Tak tento film ma dostal hneď úvodnou scénou (pláž a dieťa na kapote auta). Bolo mi jasné, že ak sa bude v tomto duchu niesť celý príbeh, tak to bude skvelé. A bolo. Film je plný nádherných a hlavne nevtieravých scén o otcovskej, ale aj bratskej láske. K tomu krásna hudba a úžasná kamera. Skutočný príbeh napísaný na základe memoárov Simona Carra sa odohráva v Južnej Austrálii. ()

Abigail

Hodnocení jsem nakonec zvedla o hvězdičku a to díky trochu nečeknému, ale o to přirozenějšímu rozuzlení. Mám ráda filmy, u kterých si můžu říct "jo, tak takhle nějak by se to klidně mohlo stát". Nepřeslazeno i díky "pánské domácnosti", která má v filmu specifické a osobité kouzlo. Nádherná kamera a světlo, je v ní i trochu symboliky: Austrálie slunečná a teplá, Británie šedivá a chladná. Milý, odpočinkový, vtáhne do děje - byť ze začátku se trošinku vleče. ()

ghostwo

Očekávání byla velká. Několik filmů od Hickse se mi opravdu líbilo ( některé jsou i vynikající-Srdce v Atlantidě), ale tento mě zklamal. Zhruba po hodině si najednou říkám na co já to sakra koukám, co to jako má bejt? A šel jsem jsem radši umýt nádobí, to byla větší "zábava". Takže asi tak............... ()

Konev

Tak nevím. Ze začátku to vypadalo velmi nadějně, ale pak se celý film točil kolem rozmazleného spratka, kterému táta nosil Colu, který si nečistil zuby, nedokázal ani dát špinavé prádlo tam, kam mu to otec řekl... no, a nakonec tátu seřeže. Clive Owen skvěle hrál, ale aby byl celý film v jednom zmačkaném obleku, když si mohl koupit kabriolet, tak to vážně nemusel- ()