Kluci jsou zpět

• Austrálie The Boys Are Back

Dospívání může být dobrodružstvím na celý život. Joe (Clive Owen) pracuje jako sportovní novinář a se svou ženou Katy a malým synem Artiem tvoří očividně harmonickou rodinu. Až do okamžiku, kdy Katy náhle zemře na rakovinu. Film pojednává nejen o tom, jak se oba se ztrátou milované manželky a matky vyrovnávají, ale i o Joeově vžití se do role samostatného rodiče a přijetí odpovědnosti návratu. (oficiální text distributora)

studo

Tá kamera, ou to bola nádhera. Ako spomína larelay Owen bol mimoriadne v pohode, aj dospelý cast bol v poho akurát tie deti mohli byť lepšie. Je super vidieť nie len drámy z USA či UK :) ()

BOURQUE

Film inšpirovaný skutočným príbehom. Celkom silný príbeh s poriadnou dávkou problémov pre otca, ktorý po smrti manželky je v podstate sám na všetko. So svojou citovou hrou ma C. Owen presvedčil, že má čo hľadať aj v takýchto filmoch. PS.: Záverečné snímky by sa dali nazvať „The boys are back.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Harts

pěkný film, říkám si někdy, že takhle by to bylo nejlepší, bez žen. Takže film mě utvrdil v tom, že chci být sám. Většinou někteří oponentují, že sám člověk vydrží chvíli... ()

frbulka

Boys Are Back není rozhodně špatný film, ale možná právě proto, že námět je tak častý a bohužel i tak ze života, už se divákovi trochu přejedl. Možná i já před několika lety, nepoznamenána podobnými snímky, bych hodnotila o hvězdičku víc a byla bych více dojatá. Faktem ale je, že Boys Are Back vnímám jako snímek zpracovaný tradičním, nic nového nepřinášejícím způsobem. Ve srovnání s Grace si gone byl ale podle mě o něco výše. ()

kersten

Film o živote. Ukazuje ho presne tak aký naozaj je a pred ničím nezatvára oči. Bravo.... naozaj, všetko klapalo tak ako má byť. ()

Rockerman

Silný a dojemný snímek, který trochu kazí některé nezodpovězené otázky. Otec, který doposud fungoval "jen" jako živitel a nikoliv vychovatel, je najednou vystaven nelehkému úkolu. Musí se postarat o svého syna, prvňáčka, protože jeho milovaná žena a maminka zemřela. Navíc je tu druhý problém. Syn Harry z prvního manželství, který má trauma, že jej jeho otec opustil, když byl malý. Nezáviděnihodná situace. Ty nezodpovězené, ale zásadní otázky jsou dvě. Harry tvrdí, že jej matka nenávidí, ale žádný důkaz nám není předložen. Přišel Joe o práci, když nedovoleně a narychlo opustil dějiště Australian Open v tenisu? Navíc mě docela štvala ta velmi liberální výchova u obou synů. Takový šestiletý syn už musí mít nějaké, alespoň malé povinnosti, a to nemluvím o tom starším, který má prakticky povinnost pomáhat otci v nelehkém úkolu. Neustálé omluvy malému spratkovi mě doháněly k šílenství. Jedna přes zadek by vše spravila. Ale dost o výchově. Film je to, přes výhrady, velmi povedený a kdo se chce dojmout a zaplakat si, je to jeho film. ()

Gardenboy

Príjemné poetické a hodne pomalé drama o osudom skúšaných troch mužoch a hlavne s uveriteľným dejom, ktorý skutočne mohol napísať život a ktorý reflektuje aspoň z časti každého z nás. Jediný problém vidím v tom, že napríklad taký Finding neverland bol eše lepší a viac zasiahol do bolestivých partií našich životov. ()

Petulka88

Na jedno podívání celkem fajn, žádný větší dojem to na mě ale neudělalo. Pokud totiž drama o vyrovnávání se se smrtí v rodině, ve mě nevyvolá žádné emoce, tak je tady asi něco špatně. Jen mě bylo líto sympaťáka Clivea Owena, který žije pod jednou střechou s dvojící neskutečných parchantů, kteří by si zasloužili tak maximálně lopatou mezi voči. ()

danny_21

Sice drama, ale nepříliš povedené a poměrně nefungující, tam kde by dobré drama fungovat mělo a opět zbytečně melodramatický, sakra to už dobré kulervoucí drama neumí nikdo natočit nebo co, hernajs ? Čistý střed a to ještě můžeš být rád Owene - 50 % ()

jafuska

vychovávat dítě sám po smrti manželky opravdu asi není lehké, to že se film odehrával v Austrálii jsem fakt ráda, tato země se mě líbí, ale jediný co mě prostě v tomto filmu vadilo, byli zbytečné dlouhé pasáže, které se mohli zkrátit na minimum, a jaksi to očekávané drama se nekonalo, jen snad v začátcích filmu, ale to je na můj vkus málo. Ale jinak fajn film. ()

DJ Kritik

Tento film mal možnosť zaútočiť na diváka z rôznych uhlov. Naskytala sa možnosť urobiť z toho výbornú sociálnu drámu. Ale potenciál bol veľmi premárnený. Začiatok sa ako tak rozbiehal dobre. Ale po smrti manželky sa celý film stratil v nezmyselných dialógoch medzi synom a otcom. A zároveň neprichádzalo ani povestne vyústenie do nejakého podstatného zvratu, alebo niečo prečo vlastne ten film vznikol. A navyše detský predstaviteľ mi nesmierne pripomínal rozmaznané dievča s večerníčkového seriálu Otecko sa mi nepáči. Čo bol pre mňa skôr trest ako večerníček. ... ... .. ... Vtiahnutie do deja: ** Akcia: * Dramatičnosť: * Realita: *** ()

Mykhaluu

Člověk v životě holt dělá chyby. I v tomhle filmu by je člověk našel. No, ale život ani film nemusí být jen o chybách. Může být o lásce, bolesti, světlu a filtrech, krajině, hudbě a lidech... například. ()

Alca

Když jsem viděla trailer, získala jsem dojem, že tam bude mnohem víc legrace. Ani takhle to nebylo špatné, ale trochu mě to zklamalo. ()

Erichy

Já ty Australský filmy můžu. To prostředí, ta jejich krajina a příjemná hudba na mě působí obrovskou pohodou. Stejně tomu nebylo jinak i u tohoto snímku. ()

p.i.t.b.u.l

V celku hezký film o znovu nalezení cesty ke svým synům. Clive Owen je sportovní reportér. Má svou rodinu, svou milovanou ženu, která však náhle umře na rakovinu o které nikdo nevěděl. Život se mu změní před očima. Jeho malý syn to těžce nese. Clive ze začátku vůbec neví, jak se má chovat. Doslova syna ztrácí před očima. Snaží se synovi vyjít ve všem vstříc a podle toho taky vypadá jeho život. Do toho se ozve i jeho druhý syn z prvního manželství, který mu neodpustil, že se rozvedl a opustil ho. Strhující příběh, plný momentů a skvělých hereckých obsazení. Ač tento příběh má své kouzlo, někomu může připadat nudný, nicméně je to natočeno z takovou grácií, že Vás to vtáhne do děje a film uteče jak voda. Pro mně milé překvapení. ()

Cannonball

Osobne Clive Owena mozem. Aj jeho fimovy sinovia zahrali na urovni ale predsa to nestacilo. Na zaciatku je neschopny neusporiadany otec ktory po smrti svojej zeny straca uplnu kontrolu nad vsetky a ku koncu je to otec ako sa patri len neviem ako sa tomu dopracoval. Reziser nas pripravil o to co sme najviac cakali. Skoda. Musim dodat ze film ma neurazal ale ani moc toho nedal. ()