Smrt a život Charlieho St. Clouda

• USA Charlie St. Cloud (více)

Charlie St. Cloud je mladý námořník, který žije se svou matkou a mladším bratrem Samem. Jednoho dne matka odjede na noční směnu a Charlie odváží Sama ke kamarádovi. Dojde k autonehodě, při které Sam zahyne. Charlie si bratrovu smrt dává za vinu, přestože nehodu nezavinil. Na Samově pohřbu uteče do lesa, protože nevěří tomu, že Sam již není. Netrvá dlouho a Charlie začne vídat přeludy tak reálné, jako kdyby před ním stál bratr z masa a kostí. Jeho okolí má však za to, že Charlie přišel o rozum. Krátce poté se do města vrací Tess, spolužačka ze střední. Oba mladí lidé se do sebe zamilují. Pokud bude chtít Charlie znovu objevovat krásy života, bude muset nechat odejít minulost a nadobro se rozloučit se svým bratrem Samem... (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

Bojoušek

To jsem přesně čekala, odpaďáci se už nemohli dočkat až se spustí hodnocení...ale do psaní komentářů už se vám moc nechce co? To toho "chudáka" Zaca vážně tolik nenávidíte? Jedině to omlouvá:-) Protože jinak nevidim důvod, proč hodnit odpadem. Já Efrona taky zrovna moc nemusim, ale myslím, že nehrál špastně, jen nemusel být v každé scéně to je pravda. Nechápu režiéra, když už se mu podařilo získat pro film Raye Liottu a Kim Basinger, proč je trochu víc nevyužil, hned by to bylo sympatičtější a o něco méně jednotvárnější. Celkově to působí až moc přecitlivěle a těch emocí je až moc, ale na druhou stranu musím uznat, že jsem se nenudila a plnými doušky si vychutnávala záběry krásného Vancouveru. Jsou ale daleko horší filmy a tenhle alespoň za jedno zkouknutí stojí. Zhodnitla bych ho jako průměr, ale vzhledem k těm odpadům nadsazuji. ()

Brabíček

Zac se neuvěřitelně proslavil serií muzikálů ze střední, myslel jsem si, že bude jen hvězda filmů pro teenagery nebo něco podobného a že se nikdy neujme dospělé role. V tomhle snímku se jí zhostil nadprůměrně dobře až jsem mu i uvěřil jeho herectví, Amanda mi přišla rozpustilá ale taky podala skvělý výkon akorát Charlie místy maličko zaostával. Film je sice předvídatelný ale zato byla skvělá kamera a výprava taky byla úžasná, na celovečerní film to není, ale na odpočinek po práci, nebo o víkendu je to parádní podívaná a mě se to líbilo 70% ()

Acinore

Nějak mě to dostalo......ale podruhý to vidět nemusim :) myšlenka filmu je skvělá, ale pojetí, výkony herců a to všecko okolo se prostě moc nepovedlo..dívejte se, jen pokud máte melancholickou náladu :D ()

zero_zelo

to byl ale krásnej hřbitov. a krásní mladí lidé. a ty barvičky. a tak vůbec všechno v lesku :))) prostě normální hodně průměrná romatnická .. drama. myslím, že na to stejně nekoukáme pro nějakej zásadní uměleckej dojem. protože to ani pořádně nejde, dyk sou to všechno pohádky, dobré konce, poučení na závěr, vzkaz životu :)) 50% je fér, myslím. ale znova se na to koukat nebudu ;) ()

Kacis814

Skvělé místo pro natáčení, výborná hudba i kamera a hereckému obsazení taky nemám co vytknout. V prvním momentě jsem byla v šoku, Zac Efron a drama? Nicméně ukázal, že herecký talent v něm je. Alespoň mi ano. Až na trochu otřepaný konec se mi film líbil a budu se těšit na další Zackovy vážné role. 80% ()

Patroxi

Moc pěkný příběh, jen až moc fantasy přehnaně bláznovství zacka .. škoda to celému filmu ubralo na kráse každopádně si myslím že film je to moc pěkný 4 ()

Ruslan

Nuda celejch 95 minut. Tohle klasické americké drama nad ztrátou bratříčka na mě nezapůsobilo. Měl jsem co dělat , abych se celej film dokázal koukat na sladkou tvářičku Zaca Efrona a vychutnal si jeho velice trpký osud až do konce. ()

zdenka99

Filmy ako High school musical nepozerám, takže Efrona som z tohto hľadiska vôbec neriešila. Pre mňa to bol jednoducho neznámy herec. Príbeh sa mi páčil, len tomu chýbalo niečo, aby som Charlieho city viac prežívala. Lepší priemer. ()

Heated

Film mě zaujal, nenudil a vyvolal různé pocity, takže určitě splnil účel... Zaca mám rád a znovu ukázal, že hrát zkrátka umí. Moc se mi líbí ten kontrast... Celé je to takové lehoulinké ničím nenarušené (příroda, kamera, hudba,...) a do toho na nás sem tam vybafne nějaký radikální zvrat... Zac mě prostě vtáhnul do děje a já si to celé prožil s ním. I kdyby kvůli ničemu jinému, tak za tohle si zaslouží vysoké hodnocení... Dal bych 4*, ale vzhledem k neúměrně nízkému hodnocení ostatních... ()

Bblondie

Palec nahoru pro komentář Bety88: "Lidi prostě nesnáší romantiku." Je to naprosto výstižné. Je fakt, že romantických filmů je přehršel, ale některým magorům (jako já) se to prostě líbí. Takové filmy jsou milé a pozitivní, tak proč na ně nadávat? Tenhle film byl od všeho trochu: trocha romantiky, trocha duchařiny, trocha dobrodružství. A já jsem se bavila. ()

Eksi

Áno, je to trochu neokresané, naivné a dá sa povedať miestami až mysteriózne, ale presne takéto mi to sadlo. Aj keď je od polovice filmu jasné, ako to skončí, nevadilo mi to. Skíbenie drámy s romancou bolo vynikajúce, Zac Efron predviedol že vie zahrať aj iné postavy, ako tie, ktorými bol zaškatuľkovaný medzi šampónov a Amanda Crew sa mne osobne páči ako žena, preto nemám čo vytknúť. Film na pochmúrne popoludnie ako uliaty. ()

Smoldo56

Z nejakého podivuhodného dôvodu ma to bavilo od začiatku až do konca. Príbeh síce nieje nijak zaujímavý a vlastne celá tá myšlienka sa dá odhaliť už v prvých 30 minútach no aj tak sa jedná o celkmo priemerný snímok ktorý nijako nemôže uraziť. Okrem toho Efron konečne dokazuje že vie niečo aj zahrať a k tomu tá prímorská príroda a krásná Amanda Crew, to skrátka môže len potešiť. Napriek jednoduchému scenáru, pár menších trhlín, môžem Charlieho St. Clouda len odporučiť. Nieje to nijak hollywoodske ačko súce Oskara, ale na jedno nedeľné dopoludnie je to viac než dobrá voľba. ()

michalcka

konečně film na který se dalo koukat. Zklamalo mě jen to,že z větší části byl film velice předvídatelný. Ale nechápu komentáře některých z vás. Role Zackovi sedla,pořád lepší než ta v Muzikálu ze střední. A co se týče děje a stylu jakým byl film natočen, musím dát 4 hvězdičky. Jen bych ještě nějak dotáhla konec, ráda xsi u filmu pobrečím,ale u tohoto to nešlo. ()

jobina

Jedna z mých dalších slabostí? Jachting - takže nemůžu jinak. Jistě, kdyby hlavní roli získal někdo méně uhlazenější než Zac, bylo by to asi koukatelnější, ale na nedělní odpoledne? Proč ne? I když, škoda námětu. ()

Breeg

Pohodová oddychovka. Večer před spaním se to dá. Jinak zajisté Amandu Crew mám rád. Takže pro mě dobré. ()