Smrt a život Charlieho St. Clouda

• USA Charlie St. Cloud (více)

Charlie St. Cloud je mladý námořník, který žije se svou matkou a mladším bratrem Samem. Jednoho dne matka odjede na noční směnu a Charlie odváží Sama ke kamarádovi. Dojde k autonehodě, při které Sam zahyne. Charlie si bratrovu smrt dává za vinu, přestože nehodu nezavinil. Na Samově pohřbu uteče do lesa, protože nevěří tomu, že Sam již není. Netrvá dlouho a Charlie začne vídat přeludy tak reálné, jako kdyby před ním stál bratr z masa a kostí. Jeho okolí má však za to, že Charlie přišel o rozum. Krátce poté se do města vrací Tess, spolužačka ze střední. Oba mladí lidé se do sebe zamilují. Pokud bude chtít Charlie znovu objevovat krásy života, bude muset nechat odejít minulost a nadobro se rozloučit se svým bratrem Samem... (TV Nova)

Elleannie

Charlie St. Cloud je přesně ten film, který si chci po zhlédnutí pustit znovu, myslím na něj druhý den až se na něj nakonec musím znovu podívat. Stačí trocha smyslu pro fantazii, aby se do tohohle filmu dalo vplout a nechat se unášet dějem.. Zac Efron byl opravdu skvělý (jak v roli truchlícího bratra, tak i v roli jakéhosi podivína), navíc krásné prostředí, které všemu dodalo kouzlo.... ()

mrx.friend

Moh' to bejt srdceryvnej příběh. A i když má sice svoje určitý kouzlo (prostředí, ve kterém se odehrává, téma plachtění a každodenní dodržování dohody na jednom lesním místě), přece jenom mu něco schází a v poslední třetině už to sklouzává do pohádky, která celkovýmu dojmu spíše škodí... :( ()

LondonGirl

Čo napísať, aby to vystihlo moje pocity. Niekto tento film odsúdil na "odpad" ešte predtým, ako si ho pozrel, niekto mu dal viac hviezdičiek, ako si zaslúžil kvôli Zacovi Efronovi. Miestami to bolo na 4*, ale v porovnaní s ostatnými oscarovými filmami, ktorým som dala 4*, je toto naozaj priemer. ()

Lenka_J

Když jsem po shlédnutí "The Last Song" s Miley Cyrus byla příjemně překvapená, rozhodla jsem se, že risknu i Charlieho St. Cloud, ale po chvílí koukání už mi bylo jasné, že to byla chyba. Příběh předvídatelný, nikterak zajímavý. Jediným plusem shlédnutí tohoto filmu vidím to, že mě Zac Efron už neirituje tolik jako předtím. ()

LuciusWlk

Toto je snímek pro deštivé nedělní odpoledne. Pokud máte rádi romantické snímky, nebude vás nudit. Ono je to spíš pro dívky a ženy, ale co, koukatelné to bylo. Nádherné prostředí, jachty ( má slabost ), a především příběh, který mě nenapadlo s něčím srovnávat ( bráno jako celek ). Dialogy jednoduché, někdy až moc jednoduché. Do kina bych zrovna neutíkal, ale na nějaký ten blátivý den podpořený sentimentální náladou to ujde. ()

skinny

3* za vcelku nudný a průměrný příběh, u kterého jsem upřímně skoro usínala,ale ta 4* je za Zaca Efrona, který mě už přesvědčil, že umí hrát a stal se z něj konečně chlap a také za skvělou hudbu. ()

sedm.1

Přestože jsem 100% „heterák“, tvrdím, že Zac Efron v současnosti působí svou vizáží jako bezkonkurenční TOP kocour, u něhož naprosto chápu, proč si jeho podobizny lepý „týnky“ na zdi svých pokojíčků, protože on pro mě skutečně v tuhle chvíli definuje pojem krásný. Nicméně, pro mě, jako filmového fanouška, je ovšem daleko podstatnější, že se z něj stává i poměrně výrazný mladý herec, objevující se převážně v působivých a ne až tak příliš tuctových snímcích, což lze brát s ohledem na jeho další filmovou budoucnost jistě jen pozitivně a právě snímek Smrt a život Charlieho St. Clouda je toho zdárným důkazem. A ikdyž opravdu velkému zážitku z této podívané brání jeho vážně silně nedotažená a plno kopanců obsahující zápletka, určitě nejde ani o snímek, za který by se museli jak tvůrci, tak samotný Zac, ve svých filmografiích stydět. Ono to s tou zápletkou je totiž docela těžké. V žádném případě nechci tedy tvrdit, že mě nudila, že mě emočně nezasáhla, že neměla spád, že se v ní tvůrcům nepodařilo namíchat působivou atmosféru a že mě závěrečný happyend upřímně nepotěšil, ale vyskytlo se tu několik momentů, nad kterými doteď jen kroutím hlavou a fakt mě štve, že si s tím nedali autoři větší práci, aby celá ta zápletka ve výsledku fungovala daleko líp, než se nakonec stalo. Jak už jsem ale zmiňoval, zbytek šlape poměrně slušně a i po stránce obsazení nemám co vyčítat, Zac Efron byl ve své čistě dramatické roli velice přesvědčivý, Amanda Crew je sympatický kotě, líbily se mi i camea vstupy stále nádherné Kim Basinger a charismatického Raye Liotti, prostě pohoda. Takže, já jsem ve výsledku docela spokojený, jde o průměrné drama, které sice asi navíc skutečně nemělo, nicméně díky působivým emocím a velmi příjemnému obsazení určitě stojí za zhlédnutí. ()

Seti

Cukrkandlovější variace na Šestý smysl, v níž Zac Efron není úplně na zabití a Amanda Crew (kvůli níž jsem na tuhle ubulenou limonádu koukal) je neskutečně cute. Jo a je to o lodích, takže námořníci všeho druhu se třeba dostanou na plnohodnotné tři polárky. ()

Wally

Snad první film, kde mi hezoun Z. Efron nevadil a nebyl tam jen do počtu kvůli své hezké tvářičce, ale dokonce mi byl sympatický a myslím, že to docela slušně odehrál. Film sám o sobě nezklame...nejsem přímo vyhledávač tohoto druhu filmu, ale jednou za čas to sedne a musím říct, že tento film byl fajn...plachetnice a všude přítomné moře tomu pomohly :-) ()

ThomasCrown

Pri Zacovi som sa naučil neodsudzovať žiadny film, seriál ani herca. Je škoda, že to stále robí väčšina ľudí, lebo tak často prídu o filmový zážitok. Charlieho St. Clouda som dlho vyhliadal najmä kvôli Amande Crew a o to radšej som bol, keď ma dej vtiahol do seba tak, že nižšie ako maximálne hodnotenie nemôžem dať. Vôbec to nebolo presladené, či preslzené, práve naopak. Je to solídna dráma, ktorá má ešte to romantické plus. Charlie St. Cloud u mňa rozhodne neupadne do zabudnutia a dúfam, že ho len povrchne neodsúdite ako mnohí iní. ()

Matros

Naprosto zbytečný film, avšak krásná příroda. Raději bych ale těch 100 minut koukal na to, jak Zac Efron bojuje s invazí hus na hřbitově... (cože?) ... ()

Lovely.Bones

No, a co napsat o tomhle :-) Je to hodně roztomilý a docela kouzelný (tím nemyslím nadpřirozeno). Drama to je, ale jenom nějak do poloviny filmu, protože pak hned víte, jak to skončí. Věřím, že kniha je o hodně lepší a ve skutečnosti, dostal jsem chuť si ji přečíst. Pokud byl tohle záměr, tak to na mě zafungovalo. Bohužel, Efron nezvládá vypjaté situace a jelikož je jediná postava, která z tý obrazovky nevypadne, tak začne být postupem času i trochu otravný. Ať už vás ke shlédnutí přesvědčuje jakýkoliv jiný herec, ta na ně zapomeňte, protože ostatní postavy jsou opravdu okrajové a takové...nevybarvené. Kim Basinger je tam například cca. 4 a půl minuty. Ale Zac Efron není hrozný herec, to by se Začík mohl na mě naštvat. Nechám tedy na vás, jestli máte zrovna náladu koukat na něco hodně přeslazeného, co by zrovna tak přeslazené být nemuselo. Je to ale jednoznačně příjemné a zvláštním způsobem podmanivé. ()

Domec

Film by urcite potencial mel, mysteriozni filmy to tak mivaj... ale pak se nekde neco vzrtne/zlomi a clovek si rika "Co to sarka?!". Zde se asi scenaristi meli drzet prislovi "mene je nekdy vice", protoze ty hrozny kombinace co tam dokazali vymyslet, to vsechno nakonec jenom pos... U Efrona je videt pokrok; z detskeho herce HSM se vyklubal herec zralej na vazny role, kterou mu preju, protoze to rozhodne nebyl jeho vykon co film tahnoul dolu, ba naopak. ()

Johny303

No, žánr romantický/fantasy bych normálně obešel obloukem, ale šlo to v telce před pořadem, na který jsem se chtěl dívat, tak už jsem rovnou shlédnul i tohle... a ono to vůbec nebylo špatné! Sympatické a dojemné drama, ve kterém Zac Ufon dokázal, že umí zahrát i vážnější roli, než je nějaký playboy ze střední. :-) ()

KOZEL84

Zacova milá a jeho pubofanynky sou z tohodle určitě vlhké až na chodidlech a i vemě asi někde hluboko,zašlapaný a zadupaný dříme romantik.Já si tohle občas dám rád a že tohle je hodně,-II-,hodně,-II- a ještě jednou hodně romantický filmec.Zac jako herec mi nepřipadá úplně ztracený a něco by v něm i mohlo být.Taky asi pomohlo to,že Amanda Crew se mi -II-,-II- (;)) líbí. ()

Mallyyy

Tady mě poprvé přesvědčil Zac Efron, že docela umí hrát. Mohl by začít hrát drama a ne ''muzikály''. Jinak docela dobrý příběh se spoustu kliše... ()

adriane9

Nebylo to špatné, Zac je docela fajn, nevadí mi a rozhodně není žádný tuctový herec pro teen filmy. Tedy v jeho prvních rolích jsem nebyla poctěna ho vidět, tudíž hodnotím jen dvě "dramata" kde hrál hlavní roli a myslím že má slušně nakročeno. Sice jen pro romantiku, protože s jeho zjevem ho horkotěžko dáte do hororu. Ale zpět k Charliemu, Zac umí výborně brečet a taky se smát, dále musím ocenit Amandu Crew, která mi byla moc sympatická a vlastně i ta celá její nádherná loď, neopomenu úžasnou krajinu a hudební doprovod...na drama to moc nevidím, ale film romantickofantasy duším doporučuju... když jiný lepší nebude :-) ()