Smrt a život Charlieho St. Clouda

• USA Charlie St. Cloud (více)

Charlie St. Cloud je mladý námořník, který žije se svou matkou a mladším bratrem Samem. Jednoho dne matka odjede na noční směnu a Charlie odváží Sama ke kamarádovi. Dojde k autonehodě, při které Sam zahyne. Charlie si bratrovu smrt dává za vinu, přestože nehodu nezavinil. Na Samově pohřbu uteče do lesa, protože nevěří tomu, že Sam již není. Netrvá dlouho a Charlie začne vídat přeludy tak reálné, jako kdyby před ním stál bratr z masa a kostí. Jeho okolí má však za to, že Charlie přišel o rozum. Krátce poté se do města vrací Tess, spolužačka ze střední. Oba mladí lidé se do sebe zamilují. Pokud bude chtít Charlie znovu objevovat krásy života, bude muset nechat odejít minulost a nadobro se rozloučit se svým bratrem Samem... (TV Nova)

Creony

Celkem průměrný film, který sází hlavně na věčně vlhké oči Zaca Efrona. Lehká oddechovka, nijak úchvatné herecké výkony a celkem obstojný příběh. 60% ()

DJ Kritik

Už úvodný "Obsah" filmu je mierne zavádzajúci. A napriek tomu mi celý film pripadal zaujímavý. Neviem kto to je Zac Efron a ani ma to netrápi, pretože herci v tomto filme predstavujú len malú časť úspechu. Jeho sila je v myšlienke a malom dejovom zauzlení. Ale vskutku to malo niečo do seba, aby sa človek aspoň na chvíľu zamyslel aké má pevné svoje zásady a či je vôbec schopný dodržať svoje záväzky. A záverom ide o "predstavy", alebo realitu? Vtiahnutie do deja: **** Romantika: *** Myšlienky: *** Hudba: ** Realita: *** ()

jafuska

od tohoto filmu jsem moc nečekala a taky jsem nic nedostala, mám ráda romantické filmy, ale toto má hodně daleko, v půlce filmu trochu se zatřpytí romantikou, ale to je tak všechno, neustále se vše točí kolem mladšího bratra a to mě přijde hodně málo, od začátku děj vypadá slibně, ale pak se film úplně vytrácí do nudných pasáží, až z toho vyjde nelogický a nezajímavý film, velká škoda. ()

Jerris008

Kýč a klišé provází celý film, pointa žádná, zvrat zajímavý a nečekaný, ale přesto nestačí k zajímavosti celého filmu. Škoda, že Kim nedostala více prostoru, Zac ho měl naopak příliš a ani se nepokusil ho využít. "Cítíš bolest protože žiješ." ()

drtickaa

Nepomôžem si. A musím upozorniť, že nemám slabosť pre Efrona. Dopísmena sa stotožňujem s komentárom užívateľa Agatha (good job!). 70% ()

adamcik.patr

Klišé? ANO. Ale šikovně podáno. Klasická klišé zase tolik neotravují, pokud si to pustíte s očekáváním oddychového večera s manželkou. Zac Efron se nám vyklubal v chlapa a hezky si poradil s touto rolí smutného a trochu bláznivého Charlieho. ()

Zodiak

Prezil jsem to. PREZIL JSEM TO!!!!!!!!! Jooooo a snad me to moc nepoznamenalo. Jedna hvezda za nadhernou prirodu a druha hvezda za sladkou odmenu od pritelkyne, ze jsem ji to pustil. No neberte to :D ()

Blazis34

Toto romantické fantasy drama se mi líbilo. V hlavní roli Zac Efron odehrál tězkou roli, ale zvládl ji na jedničku. I Amanda Crew a mladý Charlie Tahan byli ozdobou tohoto filmu, díky hereckého úmu, který bezesporu mají. Burr Steers vymyslel dílo, které je za hranicí reality, ale film dává smysl, přesně tak, jak to asi Steers chtěl. Tento doják se mi líbil a dávám 75% - čtyři hvězdičky. ()

benny159

Nič nové a ani moc zaujímavé. Zac Efron mi do tej úlohy nesedel. Bolo to pomalé, aj keď miestami to malo svoju atmosféru, ale bolo to klišé na klišé. ()

muttant

Zac Efron je sympaťák a tento film je pohodička. Nič viac som nečakal, nič viac som nedostal a nič viac k tomu ani netreba povedať. ()

tsatsiki

Nevím, kolik lidí vidělo tento film v kinech v Čr, ale příjde mi tak trochu zapomenutý. Loni šel na vánoce na Primě, tam totálně propadl. A dávají ho až po roce na Lovu. A přitom se jedná o výborně napsané dílo, místy sice ztrácí grády, ale pak to zase vrátí na super rovinu. Zac Efron a jeho bratr tu předvádí super výkony a pro ty, co mají rádi filmy,které vás dojmou, je to ideální věc.5* ()

rigby

Určeno fanynkám krásného a neodolatelného Zaca Efrona. Pozor, cukrová voda odkapává z každé scény ve velmi zhuštěné podobě, nic pro jedince s oslabenou imunitou! ()

moviefilms

Tenhle film má u mě něco mezi 2 a 3*. Na příběhu se mi nelíbí, že se odehrává ve většině na hřbitově a vlastně celkově je takovej divnej, ale na druhou stranu mě docela překvapily výkony herců. Jako např. Efron. Na to, že hrál zatím jenom role typu středoškolák a nebo ňáký menší si myslim, že tady ukázal, že umí hrát celkem dobře. Takže díky tomu dávám 40% :) ()

LuKiss

Film byl celkově nic moc. Děj předvídatelnej, dojemný scény dost klišé a šestej smysl dost odflaknutej. Navíc Zac mě taky zrovna nebaví a kdyby nebylo reklam k občerstvení, nejspíš bych to ani nedokoukal. ()

kolodej1

slabé, přesto, že stopáž není nijak přemrštěná, je to převážně nuda. Celý ten film mi přišel takový mdlý, jakoby autor už dopředu rezignoval na to, že by se film mohl někomu líbit, bez energie. Příběh je zbytečně zatížen scénami se zemřelým bratrem, ve kterých to vypadá, jako kdyby bratr ještě žil. Dost dlouho to vypadá na nepovedenou duchařinu, později se člověk dovtípí, že se jedná jen o Charlieho představu. Postavy Charlieho ani Tess mě nezaujaly natolik, aby mi nebylo zcela jedno, jak dopadnou. Dokoukal jsem to pouze silou vůle, ztráta času ()