Kniha krve

• Velká Británie Book of Blood
všechny plakáty

Film vypráví o Simonu McNealovi, který zkoumá posedlý dům. Z počátku má několik nereálných vizí, ale pak potkává opravdové duchy. Ti ho následně atakují a vyřezávají mu na jeho těle podivná slova. (LIVINGDEAD)

Flaxik

Táhlo se to jako chrchel zasloužilého kuřáka a napínavé to bylo asi jako Bob a Bobek. Páně Barkerův převelice vyňuňaný nápad by zasloužil lepší zpracování, než takovéhle otahané nic. Ale kůži měl zpracovanou pěkně a též přehlídka nebožtíků se povedla, taky to byl jediný dobrý moment celého představení. ()

Mefistofelle

Problém tohoto filmu především je, že se táhne jak žvejkačka přilepená na botě. Základní motiv není vůbec špatný, ovšem než se hrdinové dostanou k jádru pudla, projdeme si spolu s nimi velmi zdlouhavými pasážemi, které ničím nenadchnou, protože se hemží všemi duchařskými klišé, která existují. Od poslední třetiny to trochu nabírá grády a závěr je velmi ucházející. Díky bohu za to, aspoň to nejde zatratit úplně. Přesto si myslím, že kdyby se první třetina filmu usekla a ta poslední trochu natáhla, udělalo by to filmu lepší službu... ()

cubajz

umělým natahováním děje a televizně působícím zpracováním se z Barkerova příběhu vytratilo veškeré napětí i chlad - které papírová verze přímo vydechovala - a zůstal jen posměšný úšklebek. ()

Koly

Úvodní povídka z prvního dílu Knih Krve "Mrtví mají své dálnice (orig. The Book of Blood)" natažená na téměr sto minut. Pokud by mi někdo dopředu řekl, že to bude fungovat, asi bych se jenom nevěřicně zašklebil, ale Johnu Harrisonovi se povedlo, nechci říct nemožné, spíš hodně nepravděpodobné. Funguje to. Přitom celý film se relativně táhne, avšak ke konci se to všechno pohne správným směrem a vytáhne veskrze průměrnou filmovou projekci kvalitativně do hodně vysokých výšek. Po dobře zmáknutém THE MIDNIGHT MEAT TRAIN máme štěstí na další kvalitní Barkerovu adaptaci a tou je Harrisonova BOOK OF BLOOD. ()

daEmoNickY

Zajímavý nápad, jehož provedení je spíš domácím úkolem než filmem Petera Jacksona (nadšenec co si s filmy vyhrává, viz. jeho hororová prvotina http://www.csfd.cz/film/4707-bad-taste-vesmirni-kanibalove-bad-taste/ ). Trailer poměrně stačí http://www.youtube.com/watch?v=WrvEGAxWB_A V jeho 1:23 minutách je pointa filmu. ________ Na začátku filmu je jedna poměrně luxusní zabijácká scéna, tu jsem na Youtube nenašel. ________ : SPOILER : ________ ROZBOR ________ Hlavními postavami jsou učitelka parapsychologie, její student a jeden její pomocník. Film je složen z několika zápletek ________1) kluk předstírá přítomnost bubáka v "strašidelném domě" a svoje kouzelné schopnosti (aby sbalil učitelku) [[ učitelka zažije pár zjevení ale pomocník na kamery nic nezaznamená (=pochyby) ........ kluk se pak přizná že to udělal a proto mu už učitelka nevěří když řekne že tu krom něj tu něco vážně bylo (="dívčí" reakce)...... kluk to tedy jde dokázat (="klučičí" reakce) ]], ________2) učitelka si udělá byznis z jeho popisovaného těla [[ celý film se proto musí naznačovat že je mrcha, aby to na konci nebylo velké překvapení .... protože jsem ale přeskakoval tak to nevím ]], ________3) kluk úteče a je chycen učitelčiným posluhovačem (což kluk netuší) [[ příběh začíná tím že si kluk myslí že mu člověk pomůže a končí tím že ho svlékne z kůže, ta se totiž popisuje sama (jak ale ví že to bude fungovat i dál je mi záhadou?) - učitelka asi plánovala předat umírající kůži vědě, dnes už se pokusy na lidech nedělají --- příklad toho jak se dá pohrávat s divákem zakrytím některých skutečností ]]. ()

st.jim

Dům, který je postaven na křížovatce, kterou procházejí mrtví. Chtějí vyprávět svoje příběhy ale bohužel je nikdo nevyslechne, tak začnou dělat řízi-říz. Jako příběh to nezní špatně, ale celý film byl nějak bez šťávy. Né, že by tam netekla krev, to néééé :-) Jenže, přes hodinu filmu opravdu nuda. Herecké výkony celkem dobré, tedy hlavně Sophie Ward (na svoje léta....docela kočka). Jako Horor bych to teda ale nenazval, spíše jako večerníček pro dospělé. Podívat......a spát :-) ()

oveckaoa

Tak sám ani nevím. Váhal jsem mezi 2-3 hvězdama přece jen na konci to má docela koule a je to místy i krvavé. Ale zarazilo mě že tady nenní nic skoro originální (kromě toho psaní na tělo). To natáčení na kameru a nevysvětlitelné jevy mě připomnělo Paranormal Activity a celkově kluk který mluví s mrtvými je už otřepané téma že už se toho moc nového vymyslet an to nedá. Nemluvě o spádu flmu první je to takové nijaké pak se něco děje pak nijaké a pak konec, který má myšlenku a pointu (oceňuji to že to není konec stylu všechno dobré se v dobré promění) ()

JohnSmith

Když vidím na čem Harrison doposud pracoval,tak mi opravdu nezbývá než smeknout. Netvrdím,že je tohle nějaký super dílo,ale od dob Šestýho smyslu jsem lepší duchařinu neviděl. K tomu to deštivý anglický podnebí, starej barák a fakt moc dobrá atmosféra. A Sophie Ward je i v 45 nádherná ženská ()

Danny F.

Mohu zaručit že jde o velice slabý, napětí postrádající horor ve kterém se prakticky nic neděje až na samotný závěr, kdy se objeví duchové. Název filmu je vystižný. Použit lidskou kůži jako ''papír'' byl docela dobrý nápad. Celkem nestrašidelný film. 40% ()

ghatos

V rámci svého žánru snímek není ničím výrazný. Je to obyčejná duchařina ozvláštněna erotickým vztahem na "romantickém místě" starší učitelky (moc dobře nehraje) a mladého svěžího metrosexuálka, který nemá na sobě ani chloupek (to proto asi aby šli dobře vidět krvavé jizvy). Postavy se nechovají moc logicky, ale to je stará bolest, takže jsem to nějak překousnul. Dialogy jsou slabé, skoro odfláknuté. Někdy se podaří náznaky dobré atmosféry, ale pak to spadne do kýčovitosti. ()

klima777

Mám ráda Clivea Barkera. Žel, tato adaptace jeho díla se hrubě nepovedla. Působí jaksi nepatřičně a zoufale lacině. Na druhou stranu: Kamera je místy pěkná (většinou ty záběry, jež s kostrou příběhu nesouvisí a mají pouze lehce "čechrat" atmosféru) a film se dá bez větších problémů dokoukat. Nicméně bych čekala trošku vyšší úroveň (zástupy duchů byly spíš směšné). Book of Blood se mi zkrátka pod kůži nedostala... ()

Forsberg11

Dá sa krátka hororová poviedka natiahnuť na celovečerný film? V tomto prípade zrejme nie. Nudných scén je viac ako je znesiteľné a ľakačky môžeme spočítať na prstoch jednej ruky. Odoprieť filmu temnú atmosféru a peknú hudbu však určite nemôžme. Book of Blood je vcelku priemerný horor, ktorý si vystačí s troma postavami, pár nechutnými scénami a jednou ľakačkou, pri ktorej som skoro vrazil hlavou do steny. Na nudný pondeľňajší večer pomerne potešujúce. Rozhodne však viac odporúčam inú Barkerovu filmovú adaptáciu: The Midnight Meat Train. ()

Holina

Točit to Barker tak je to hardcore, už sám ten námět je vpořádku. Jenže to Barker netočil a tak je to jen průměrný horor, který má sice výbornou atmosféru a napětí (i zopár lekanců bylo), ovšem zapadá mezi ostatní podobné kousky. Na druhou stranu na Harrisona dobrý. Plus má také Barkerův dvorní herec Bradley. ()

mosnak odpad!

Frajer na kterém je zapsána celá série Harryho Pottera :-D Hlavním úkolem filmařů bylo, ukázat obří bradavky hlavní "hrdinky"! Hrozný film o ničem. Existují mnohem zábavnější duchařiny 1% (za ty bradavky) :-))) ()

wampire23

Musím sa priznať, že Clivea Barkera a jeho poviedkovú tvorbu milujem. Avšak práve táto poviedka patrí podľa mňa k jeho najslabším. Je to najmä kvôli tomu, že práve tejto poviedke najmenej sluší celovečerný formát. Niečo zaujímavé sa tu deje len pár minút a aj tie nemajú údernosť a na snímok zabudnete takmer okamžite. Trebalo by siahnuť po nejakej lepšej predlohe z pera tohto skvelého splatterpunkového tvorcu. ()

jacksax

Od Britů jsem očekával víc. Vnímavější kameru, budování napětí, lepší uchopení mezilidských vztahů (ano, i v horroru), lepší využití exteriérů, prostě cokoliv. Ze začátku béčkový film ke konci doklopýtal jako ne zcela vyvedená televizní inscenace. ()

Teardown

Nevím proč, ale čekal jsem vyumělkovanou šablanovitou břečku, zprasenou v každičkém detailu, po které za chvilinku neštěkne ani pes. A ejhle. Nic takového se nekonalo a já mohu s klidným svědomím říci, že Book of Blood je opravdu skvělá hororová podívaná. ()

sNeDy

Nuda na entou. Všechny nápady navíc byly hluboko pod kvalitou původních myšlenek a ani celkem vysoká technická kvalita nezachrání fakt, že tohle za předlouhou zaostává o míle a míle. Půlnoční vlak sice taky nebyl žádnej zázrak, ale aspoň si uchoval Barkerovskou zvrhlost a aspoň střípky atmosféry. Kniha krve bohužel nic podobného nezvládá. Asi se musíme smířit s tím, že Barkerovo dílo zfilmovat do kvality nejde. ()