poster

Velké podmořské dobrodružství 3D

 • Velká Británie

  OceanWorld 3D

 • Slovensko

  Svet oceánov 3D

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  Kamera - Gavin McKinney. Hudba - Christophe Jacquelin. CITÁT - Náš pohled na oceány se musí radikálně změnit............ Žraloci si jídlo velmi vybíraj a nepozřou vše. Například lidi. Nádherné podmořské záběry a velmi povedená hudba. Želva, průvodce světem žraloků je dobrý nápad. Seznámí nás hned z několika druhy těchto mořských zvířat. CITÁT - Prosím zachraňte žraloky!!!!!.....(9.4.2013)

 • T2

  Rozpočet $8miliónovTržby Celosvetovo $11,130,000(28.1.2011)

 • M-arta
  *****

  Přiznám se bez mučení - už první záběry mě tak překvapily a dostaly, že jsem pomalu zamáčkla slzu v oku. K potápění jsem se nedostala pěkně dlouho a najednou byl celý ten magický svět pod hladinou zase všude kolem, v plné kráse a k pocitu absolutní realističnosti chyběl snad už jenom nějaký ten tlak v uších a slano v puse :-))) Moje nadšení a velký zážitek pak nezkalilo ani to, že samotný film ani celá 3D animace vlastně nejsou až tak superdokonalí. Některé trojrozměrné záběry člověku třeba dost rozhodí odhad skutečné velikosti objektů a to mě místy trochu mátlo ( přišlo mi to patrné zvlášť u velryb). Ale to jsou vlastně méně podstatné věci - jako největší slabinu Velkého podmořského dobrodružství vnímám lehký rozpor, který vznikl nejspíš tak, že si tvůrci moc neujasnili, komu chtějí film přizpůsobit: na jednu stranu to působilo jako rodinný film pro nejmenší, kde pro jistotu nesmí být žádným predátorem zkřivena ani ploutvička a vypravěčku musíte brát trochu s rezervou... a na druhou ta šílená délka snímku a občasné méně příjemné prostoje, které by žádné normální dítě nemělo šanci vydržet. Nebýt této "kosmetické" vady, byla bych snad věřila, že se kinematografie posunula někam za hranici sci -fi a nadšením bych se nejspíš vyvznášela ze sálu :-) ale i tak: stejně jsem k tomu neměla daleko - super zážitek!(15.11.2009)

 • Kimon
  **

  Slabý průměr, snad dost dobrý pro menší děti. Komentář ubohý, jako by ho mluvilo dítě bez slušné zásoby slovních obratů. Se jménem Cousteau bych očekával podstatně lepší kvalitu verbálního sdělení. Aby snímek vyčníval nad průměr, je bezpodmínečně nutný obsahově hodnotný komentář, pokud možno s vybraným typem a zabarvením hlasu. A nemusí to být nutně vždy hlas mužský. Vždyť mnohé ženské hlasy jsou také přitažlivé, intonací výrazné a nezaměnitelné. Tak se ale v případě tohoto CZ dabingu nestalo. Bohužel "pouze" 3D obrazové ztvárnění nestačí k tomu, aby snímek splňoval vysokou dokumentární kvalitu, byť se jedná o pro nás suchozemce velmi atraktivní podmořské prostředí. Mám pocit, že dnešní divák bohužel dnes hodnotí hlavně 3D obrazovou "show" podívanou, ale skutečná obsahová (ne)hodnota 3D filmů mu uniká. Hm, ... možná obsahovou hodnotu už nikdo nežádá. Já ano ...(14.7.2010)

 • Chen
  ****

  Konečně chytlavý dokument, který docela slušně využívá potenciálu 3D a nabízí kromě oslňujícího vizuálu i hodně povedenou hudbu. A komentář Zlaty Adamovské byl jen příjemnou třešinkou na dortu.(18.10.2009)

 • - Natočení dokumentu trvalo 7 let. (venus)

 • - V závěru filmu se divák seznamuje se všemi tvory, které na své pouti oceány želva potká. Jsou jimi Korál - stupeň ohrožení - ohrožený, Kanic tukula - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bělocípí - stupeň ohrožení - zranitelný, Vorvaň obrovský - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok písečný - stupeň ohrožení - ohrožený, Siba skvrnitá - stupeň ohrožení - zranitelná, Keporkak dlouhoploutví - stupeň ohrožení - zranitelný, Lachtan kalifornský - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník protáhlý - stupeň ohrožení - zranitelný, Měsíčník svítivý - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bílý - stupeň ohrožení - ohrožený, Kosatka dravá - stupeň ohrožení - ohrožená, Bodlok žlutoploutvý - stupeň ohrožení - ohrožený, Šestižábrovec červený - stupeň ohrožení - zranitelný, Havýš žlutohnědý - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník rozedraný - stupeň ohrožení - zranitelný, Chobotnice pobřežní - stupeň ohrožení - zranitelná, Perutýn žoldnéř - stupeň ohrožení - ohrožený, Kapustňák širokonosí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Manta atlantská - stupeň ohrožení - zranitelná, Mořský had Vodnář - stupeň ohrožení - zranitelný, Žralok lagunový - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun bronzový - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Delfín kapverdský stupeň ohrožení - zranitelný, Trnucha obecná - stupeň ohrožení - ohrožená, Muréna mnohoúhelníková - stupeň ohrožení - zranitelná, Velryba jižní - stupeň ohrožení - zranitelná, Žralok spanilý - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun veliký - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Žralok velrybí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Plejtvák mišok - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Sasanky - stupeň ohrožení - zranitelné, Delfín skákavý - stupeň ohrožení - zranitelný, a Mořská želva - stupeň ohrožení - ohrožená. (VSrek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace