Velké podmořské dobrodružství 3D

Svet oceánov 3D

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 81 min

Nuda,ale nááádherná(18.10.2009)

Přiznám se bez mučení - už první záběry mě tak překvapily a dostaly, že jsem pomalu zamáčkla slzu v oku. K potápění jsem se nedostala pěkně dlouho a najednou byl celý ten magický svět pod hladinou zase všude kolem, v plné kráse a k pocitu absolutní realističnosti chyběl snad už jenom nějaký ten tlak v uších a slano v puse :-))) Moje nadšení a velký zážitek pak nezkalilo ani to, že samotný film ani celá 3D animace vlastně nejsou až tak superdokonalí. Některé trojrozměrné záběry člověku třeba dost rozhodí odhad skutečné velikosti objektů a to mě místy trochu mátlo ( přišlo mi to patrné zvlášť u velryb). Ale to jsou vlastně méně podstatné věci - jako největší slabinu Velkého podmořského dobrodružství vnímám lehký rozpor, který vznikl nejspíš tak, že si tvůrci moc neujasnili, komu chtějí film přizpůsobit: na jednu stranu to působilo jako rodinný film pro nejmenší, kde pro jistotu nesmí být žádným predátorem zkřivena ani ploutvička a vypravěčku musíte brát trochu s rezervou... a na druhou ta šílená délka snímku a občasné méně příjemné prostoje, které by žádné normální dítě nemělo šanci vydržet. Nebýt této "kosmetické" vady, byla bych snad věřila, že se kinematografie posunula někam za hranici sci -fi a nadšením bych se nejspíš vyvznášela ze sálu :-) ale i tak: stejně jsem k tomu neměla daleko - super zážitek!(15.11.2009)

Nádherný , místy audiovizuálně fantastický 3D zážitek ze života podmořských živočichů , který lehce sráží příliš dětsky pojatý komentář Zlaty Adamovské , absence příběhu a přílišná stopáž. Ale i tak vřele doporučuji! 82%(11.10.2009)

Vyborny 3D a fantasticky podmorsky svet plny fascinujicich tvoru, ale ten pribeh to fakt kazi ( a sceny s lachtanama a tou hudbou je fakt wtf ) .. ale verim, ze pro mnoho deti se tohle muze stat zazitkem na celej zivot ( take diky nekolika takrka hororovym scenam ) - takovej ten film, na ktery nostalgicky vzpominame a nezapomeneme na nej... me by se k tem obrazkum hodil klasickej dokument, ale co uz. [6/10 říjen 2009](19.10.2009)

Vynikající dokument o životě v moři s překvapivě hlubokým 3D zpracováním. Zvolené formě o cestování mořské želvy přes jednotlivé oceány bohužel odpovídá i příliš dětsky napsaný komentář. To je ale opravdu jen drobná výtka, kterou bohatě vyvažují fantastické záběry rozmanitých, převážně větších mořských živočichů.(11.10.2009)