poster

Velké podmořské dobrodružství 3D

 • Velká Británie

  OceanWorld 3D

 • Slovensko

  Svet oceánov 3D

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  *****

  První snímek ve 3D, který využil naplno možnosti 3D technologie. Podmořský svět je nádherný, barevný, vzrušujicí, dramatický ... Jen škoda nudného stylu vypravění z pohledu želvy.(19.10.2009)

 • Cl3ricK
  ***

  Jakožto hater 3D jsem si zašel na tento dokument, a co se nestalo byl jsem mile překvapen, ale zároveň jsem se utvrdil v názoru, že 3D jedině v dokumentech. Tam to má jakž takž smysl. Ale i tam se to časem zajídá a hodina a půl na dokument je strááášně moc. Takže neurazilo.(12.10.2012)

 • Mackin
  *****

  Vynikající dokument o životě v moři s překvapivě hlubokým 3D zpracováním. Zvolené formě o cestování mořské želvy přes jednotlivé oceány bohužel odpovídá i příliš dětsky napsaný komentář. To je ale opravdu jen drobná výtka, kterou bohatě vyvažují fantastické záběry rozmanitých, převážně větších mořských živočichů.(11.10.2009)

 • Terva
  ****

  Kamera - Gavin McKinney. Hudba - Christophe Jacquelin. CITÁT - Náš pohled na oceány se musí radikálně změnit............ Žraloci si jídlo velmi vybíraj a nepozřou vše. Například lidi. Nádherné podmořské záběry a velmi povedená hudba. Želva, průvodce světem žraloků je dobrý nápad. Seznámí nás hned z několika druhy těchto mořských zvířat. CITÁT - Prosím zachraňte žraloky!!!!!.....(9.4.2013)

 • Chen
  ****

  Konečně chytlavý dokument, který docela slušně využívá potenciálu 3D a nabízí kromě oslňujícího vizuálu i hodně povedenou hudbu. A komentář Zlaty Adamovské byl jen příjemnou třešinkou na dortu.(18.10.2009)

 • - Natočení dokumentu trvalo 7 let. (venus)

 • - V závěru filmu se divák seznamuje se všemi tvory, které na své pouti oceány želva potká. Jsou jimi Korál - stupeň ohrožení - ohrožený, Kanic tukula - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bělocípí - stupeň ohrožení - zranitelný, Vorvaň obrovský - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok písečný - stupeň ohrožení - ohrožený, Siba skvrnitá - stupeň ohrožení - zranitelná, Keporkak dlouhoploutví - stupeň ohrožení - zranitelný, Lachtan kalifornský - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník protáhlý - stupeň ohrožení - zranitelný, Měsíčník svítivý - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bílý - stupeň ohrožení - ohrožený, Kosatka dravá - stupeň ohrožení - ohrožená, Bodlok žlutoploutvý - stupeň ohrožení - ohrožený, Šestižábrovec červený - stupeň ohrožení - zranitelný, Havýš žlutohnědý - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník rozedraný - stupeň ohrožení - zranitelný, Chobotnice pobřežní - stupeň ohrožení - zranitelná, Perutýn žoldnéř - stupeň ohrožení - ohrožený, Kapustňák širokonosí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Manta atlantská - stupeň ohrožení - zranitelná, Mořský had Vodnář - stupeň ohrožení - zranitelný, Žralok lagunový - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun bronzový - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Delfín kapverdský stupeň ohrožení - zranitelný, Trnucha obecná - stupeň ohrožení - ohrožená, Muréna mnohoúhelníková - stupeň ohrožení - zranitelná, Velryba jižní - stupeň ohrožení - zranitelná, Žralok spanilý - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun veliký - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Žralok velrybí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Plejtvák mišok - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Sasanky - stupeň ohrožení - zranitelné, Delfín skákavý - stupeň ohrožení - zranitelný, a Mořská želva - stupeň ohrožení - ohrožená. (VSrek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace