Ariane a Hugo chtějí uniknout z rutiny svého desetiletého manželství. Začínají si připadat jako ten křeček, co se věčně lopotí v kole a proto se rozhodnou k zásadní změně - vymění si své životní úlohy. Ona je náhle šéfovou společnosti, půjčující stavební zařízení. On se zas pokouší převzít roli podomního prodavače šperků... Je ale život opravdu lepší, když ho žijete na druhé straně postele? (oficiální text distributora)

arcticsky

Mimo krásné Sophie je tu docela dobrý úvod a střed filmu - potom to sklouzává k takovému tomu americkému stylu romantických fádních komedií, kde je vše předvídatelné ažaž. Škoda, mohlo to být lepší. ()

Axident

Klasická, oddychová, francouzská komedie s ohraným, ale vděčným námětem na téma - on: si celý den doma s děckama a není ani uklizeno, ani navařeno, co celý den děláš, já makám jak vůl, abych vás uživil - ona: tak si to pojď zkusit, celý den tady hopsat kolem dětí jak magor, si myslíš, že se válím... Trochu solidnější to být mohlo, na druhou stranu to neklesá do nějakých ubohostí. Příjemný relax, kdo zažívá doma, půl hvězdičky navíc :o) ()

merigieren

Vtipy na téma: muž v růžovém autě zajímající se o milostnou literaturu a ženu skovávající si gumové medvídky po domě. Připouštím, že to není špatný nápad, jen mě to moc nebavilo jako celek. ()

Rockerman

Oběma manželům se zdá, že ta jejich role v manželství je těžší, než partnerova. Tak se dohodnou (podepíšou smlouvu), že si ty role přehodí. Žena (nádherná Sophie Marceau) bude dělat to, co dělal doposud její muž, včetně vedení velké firmy na stavební stroje. A muž se stane ženou v domácnosti. Nápad na slušnou komedii to je, ale bohužel vyšlo to tak nějak napůl. Jsou tu některé vtipné scény, jenže převládají ty tak zvané násilně humorné. To jsou ty, ve kterých nás herci nutí, abychom se smáli. Výsledkem je však jen křečovitost a trapnost takových scén. Velká snaha někdy prostě nepřináší ten správný výsledek. Na jedno shlédnutí ano, ale pokud to neuvidíte, svět se určitě nezboří. ()

brumbrum

Trapne, zdlhave, malo smiesne.. Poslednu polhodinu sme nezvladli dopozerat, ked uz sukali kazdy s kazdym. 1* za dobrych hercov, inak sracka ()

Rathalos

Dalsia vyborna komedia s Danym Boonom,tento herec je stvoreny na tento zaner,k tomu vsetkemu nadherna Sophie Marceau a vysledok cloveka velmi potesi a pobavi...:-) ()

DadysGirl

Film, který jako mnoho jiných dojíždí na necharismatičnost hlavního hrdiny... Sophie je rozkošná, ale její partner jí nestačí :( nápad dobrej, občas se i pobavíte, ale celkově film nedotaženej... ()

maoc

Základní premisa o výměně rolí sice asi není originální, ale proč ne. Tvůrci z toho ovšem nezvládli vymáčknout dost šťávy. Na komedii je to nudné, na gender zamyšlení nad rolemi muže a ženy a nad vztahy obecně zase plytké, vztah Arianiny matky a jejich kouče je už naprostým výsměchem psychologii postav, chování obou partnerů skoro také. ZkuKol píše o devadesátkovém vizuálu a má pravdu. Barvičky, čančátka, "moderní" tvary, prázdnota. Velká prázdnota. ()

subic

Stárnoucí Sophie Marceau ... šťastný konec jednoho ne úplně spokojeného manželství a to stačí vidět jen jednou. ()

Taragued

Na novodobou francouzskou komedii to nebylo vůbec francouzsky "zaprdlý", celkově se nebojím říct, že to mělo jednoduchý a efektivní humor, oba hlavní herci byli sympatičtí, ale zápletka a děj byl hodně málo rozvinutý na to, abych film ohodnotil více jak třemi hvězdami. Lepší průměr - 55 procent. ()

LeePriest

Typická romantická komedie, u které si člověk na hodinu a půl odreaguje, ale za chvíli vše vypustí z hlavy. Občas film pokulhává, dalo se z něj vytěžit více. Dal bych tak 50%. Trochu hodnocení zvyšuji za povedenou Sophii Marceau. Ta hrála vydařeně a hezky se na ní koukalo. ()

xhonza5

Nutno říci, že by ta komedie mohla být daleko lepší. Dávám hvězdy za nápad, zpracování je přeci jenom horší. Nechybí úsměvné momenty, ale u komedie si představuji více vtipných okamžiků, kde se doopravdy nenuceně zasměji. Ale jako film na pohodový klidný večer se hodí. Takže 2-3 *, sami posuďte. ()

Chlo0opek

Celkem standardní komedie, s docela dobrým námětem, která Vás donutí se zamyslet nad tím, co člověk ztratí tím, když tráví čas v práci, zatímco doma vyrůstají Vaše děti.. ()