Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

DavidS.

Neortodoxní terapeutická metoda a netradiční spojení výborného/autentického Gibsona s plyšovým hlodavcem...Foster zdatně balancuje mezi rádoby nezávislou podívanou plnou pozitivních emoci, čemuž odpovídají i výrazové prostředky, a schizofrenním peklem...Osvěžující překvapení... ()

Madluska

"Film s Melem Gibsonem a mluvící loutkou v hlavních rolích?? Ani náhodou!" Zhruba tohle mi běželo hlavou, když jsem o Panu Bobrovi slyšela prvně. Naštěstí nakonec zvítězila zvědavost a je to jedna z mála situací, kdy si za tuhle charakterovou slabinu gratuluju. Tenhle film byl totiž strhující - ačkoliv Gibsona fakt nemusím, tady hrál perfektně a střídal depresivní stavy s mániemi tak přirozeně, že jsem mu to baštila jak opice banán. Vlastně všichni se svých partů zhostili skvěle, jen Gibson měl tu smůlu/štěstí, že jsem od něj vůbec nic nečekala, a tak mě mohl jedině mile překvapit. :-) Navíc celý příběh skvěle doplňovala hudba - ať už ta od Marcela Zarvose, nebo třeba ta od Radiohead (Exit Music (For a Film))... Vytknout můžu snad jen ne zcela přesvědčivé rozuzlení, ale pohádky mám ráda, takže vlastně proč ne? ()

Michelle75

Po delší době jsem si užila herectví Mela Gibsona, líbí se mi, že hraje hodně i hlasem. Nevím proč v dnešní době všichni trpíme depresemi, syndromem vyhoření a jsme závislí na spoustě věcí, bez kterých by byl život možná méně opojný, ale svěží a čistý. Hrdina filmu prochází těžkou krizí a když už jeho manželce nic nezbývá a vyhodí Waltera z domu ,najde maňáska Bobra, který se stává jeho prostředníkem v komunikaci s okolím a vše se pomalu mění k lepšímu. Jenomže vše není tak růžové a situace se začne měnit trošku jiným způsobem. Ve filmu bylo taky příjemně zobrazeno to, že mladší syn svého tátu bere se vším všudy a je šťastný, že můžou být spolu, zatímco ten starší už přemýšlí, hledá se a k určitým věcem prostě musí dozrát. Díky Jodie za šanci pro Mela. Spíše komorní, melancholický, ale krásný film. ()

Seti

Ztvárnění toho, co by se stalo, kdyby Pan Klobouk zcela ovládl Pana Garrisona. Samozřejmě pouze v případě, kdyby Pan Garrison byl otcem od rodiny a ne perverzním zvráceným sado-maso gayem. ()

Wally

Možná jen na 3*, ale ty výborné herecké výkony M. Gibsona, J. Foster nebo A. Yelchina mne přesvědčily, že se tu čtvrtou nemusím bát dát. Že začátku mi to přišlo jako hrozná ujeťárna, ale postupně mne ten film pohltil a musím přiznat, že se vážně povedl...má co říci... ()

SirSez

Svébytný pohled na rozdělení osobnosti a skvělý výkon Mela Gibsona vytváří krásné až mrazící duo ve výborném dramatu. ()

legatio

Skvělé drama od začátku do konce. Nepochopitelné zařazení do žánru komedie asi napsal člověk, který to buď neviděl nebo nepochopil. ()

Beaumont07

Vlastne som nezachytil akým spôsobom milý Bobrík dopomohol Melovi k uzdraveniu. Uvedomenie si, že rodina je dôležitá, to áno, ale to nie je to, k čomu Bobor Mela privádzal. Tým je skôr akási depersonalizácia, prenesenie osoghnosti či jej dočasná ighnorácia. A to je veľmi zaujimavá myšlienka, vo filme dobre spracovaná, no kde je to premostenie k rodine, tá spätná orientácia na ňu? V nočnej bitke o to či zavolať žene alebo nie fuhnguje Bobor ako akási negatívna motivácia pre Mela prestať konečne lipnúť na ne-realite (do tejto kategórie by následne Mel mohol zarátať aj samotnú depresiu) a začať sa oriehntovať na realitu, na rodinu. Problém je v tom, že iba negatívna motivácia nestačí, ňou by len Bobor zobral späť škodu ktorú sám napáchal, ale nedopomohol by k uzdraveniu, ani k znova-nájdeniu cesty k rodine (jedno s druhým samozrejme súvisí) Od Bobra som proste čakal ešte nejaký ťah na postupný Melov prerod ktorý by viedol k happyendu, ak už tam musí byť. A nemusí. Možno by z tohto filmu bola seriózna psychologická dráma a nie len niečo, čo postáva niekde na polceste k nej ()

ondrula

Je to takovej podivnej film o magorovi, kterej začal se světem komunikovat skrz pumprdlíka. To je celá podstata filmu; celá ta další jímavá katarze, konflikt a rodinné smíření, nedej Bůh vedlejší zápletka s puberťákama a jejich "problémama" mi přišla docela zbytečná. Mel Gibson je pan Herec a svým výkonem to jednoznačně dokazuje. Jinak je to kravina. ()

Prochy38

Tak tohle tedy bylo nadmíru dobré. Pro mě dost velké překvapení, protože jsem se k tomuto filmu dostal spíše náhodou. Zajímalo mě, jak na tom bude M. Gibson po delší odmlce. A? Myslím, že nic ze svého umu nezapomněl. Co se týče režijního počinu J. Foster, jsem taky mile překvapen, opravdu dobře odvedená práce a herecky se ani pochybovat nedalo. Tento příběh těžkého schizofrenika se mi opravdu dostal pod kůži. Líbilo se mi to. Opravdu moc! Hluboké, silné, místy dechberoucí. U mě nadšení. ()

Teabag

Milé a vcelku depresivní (až existenciální) drama se skvělým Gibsonem v hlavní roli. Celkově moc hezký kousek od krásné Jodie Foster. Koneckonců může být špatný film, ve kterém hraje bobr? Tedy nyní bez erotického dvojsmyslu... 7/10. ()

Zejf3da

The Beaver je rozhodně víc dramatem než komedií a nálada filmu je většinou na bodu mrazu. Přemýšlel jsem o plném počtu, ale pár věcí mi na filmu vadilo. Vedlejší dějová linka s Jennifer Lawrence zabírá moc místa a odvádí pozornost od skvělého výkonu Mela Gibsona. Občas mi taky vadil výběr hudby. Jinak se mi The Beaver moc líbil a můžu říct, že to dlouhé čekání se vyplatilo. ()

Gongren

Pěkný film i když trošku depresivní. Moc nechápu, kde se v popise filmu vzala ta "Komedie" , fakt sem se u filmu nezasmál ani jednou, ale jako drama to je luxusní. 80% ()

Tomin88

Pěkný malý film, který balancuje mezi komedií a dramatem. Film stojí hlavně na Gibsonovi, kterému se i přes jeho excesy nedá upřít jedna věc: Je to pan herec! Jen málo herců by dokázalo zahrát souboj s hračkou na vlastní ruce a nevypadat jako úplný idioti. Zbytek hereckého ansáblu je sice jen do počtu, ale příjemně se na ně kouká. Rozhodně víc rolí pro Mela Gibsona, který bohužel promrhává svými skandály nejlepší roky svý kariéry. ()

ApsidalTill

The Beaver, film ktorý asi každý moc nerešpektuje (už len ten názov: Pán Bobor). Môže to v niekom okamžite vyvolať dojem, že sa jedná o rodinnú komédiu, na ktorej si Mel Gibson hojí slabšie obdobia zisku, avšak opak je pravdou. Jedná sa v prvom rade o čistokrvnú drámu, kde sú prvky humoru tak trocha prirodzeným javom z celkového deja. Ak už naozaj raz človek skľúčený životom a chronickými depresiami nevie, čo ďalej a pri poslednej sekunde pred sebevraždou, zbadá nádej v bizarnej postavičke chlpatého bobra (dvojzmysle vynechať), razom svitne nádej na návrat do života skrz niekoho iného. Ten iný je len predĺženou rukou malej dušičky osobnosti, ktorá žije v hlavnom hrdinovi tohto sníku a ktorá, dokáže rozumne uvažovať len s rukou cez zadok hračky bobra. Veľká poklona menu Mel Gibson, ktorý defacto túto dvojúlohu zahral viac ako dokonale. Pohyby jeho tela a zároveň bobra pri bežnom živote (sprchovanie, jedenie, sex) boli totálne dokonalé až som mal pocit, že pozerám na snímok od mena Jim Carrey. Bavil som sa, smútil som, veril som utrápenosti celého deja a hlavne: sa zamyslel nad svojím životom. Odporúčam Pána Bobra pre každého kto dokáže doceniť kvalitnú drámu. V tomto prípade navyše réžia od Jodie Foster funguje dokonale aj v kombinácii s jej úlohou vo filme. ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)