Několik klanů Yakuza soupeří v japonském podsvětí o přízeň vůdce své rodiny. Tento boj o moc nemá konce a ve zkorumpovaném světě, kde neexistují hrdinové, ale jen zrady a pomsty, nejde o to, dostat se na vrchol, ale především o přežití...  V čele zločinecké rodiny Sanno-kai, japonského nejmocnějšího syndikátu z podsvětí, stojí Předseda. Jeho pravou rukou je Ikemoto, jež řídí každodenní byznys. Předsedovým největším rivalem je Murase. Předseda má za to, že Ikemoto se dostal v rámci svého pohodlí až příliš blízko k Murasovi a žádá, aby se od sebe distancovali. Ve snaze uklidnit Předsedovo podezření, Ikemoto nařídí Otomovi, jednomu z mechaniků, aby přinesl několik důkazů, že oba gangy proti sobě brojí. Jenže to je jen začátek nemilosrdné série zrad a konfliktů. Netrvá dlouho a několik klanů Yakuza se chladnokrevně snaží získat peníze a především moc. Intriky a krátkodobá hra na věrnost vrcholí. V tomto zkorumpovaném světě neexistují hrdinové, v tomto boji stojí zlo proti zlu a spirála války gangů nemá konce... (oficiální text distributora)

Looka

80% Díky malým japonským penisům se projevuje u tamní mužské populace sklon k extrémní ventilaci brutality. Občas je to zábavná pokoukaná. ()

john.h

Urážka mě neurazila. Sice jsem se po deseti minutách začal ztrácet v tom kdo je kdo, ale to vyvražďování bylo fajn. ()

markyzgero

kim-čong-il jako hlava yakuzy? a ta jezdí v mercedesech?hmm. japonsku vládne internacionála a moderní tradice je pořád tradice, takže i dnes najdete v podsvětí feudální pány, aristokratický samuraje a plebejský nindžy. ()

beso74

Chladne vypočítavý film o chladne vypočítavých zločincov z radov yakuzy. Divák tu nemá svojho výslovného favorita a spočiatku ani prehľad kto je kto a o čo komu ide. Ako sa príbeh rozuzľuje, množstvo gangstrov sa zmenšuje rýchlejšie ako počet funkčných malíčkov a speje do finále, v ktorom sa už vidí veľa hráčov predčasne. Zvláštny film, ktorý určite neidealizuje svet zločinu, jeho príslušníci sú vierolomné svine, ktoré by kvôli väčšiemu prídelu saké neváhali spraviť zo sestry gejšu a z matky vdovu. A to všetko skôr ako si po nich príde chladné olovo. Moje prvé stretnutie s majstrom Kitanom má zaujalo viac ako som si myslel. ()

pekas

Brutální a smutné. Kdo se zlem zachází, nemůže asi čekat pravdu, nebo čest a podobné kladné věci. Některými zde popisovaná komičnost mi nepřišla ani v nejmenším. Film mi přijde velmi kvalitní, ale hodnotím zážitek a pocity. U takhle temného filmu se mohou dostavit jen stěží. 60% ()

Blazkowicz

Divně udělaný film, na který platí moje rčení, že to nemá hlavu ani patu. Nějakou základní dějovou linku ještě pochopím, ale proč je v podstatě každá scéna o něčem jiném a jde to tak rychle po sobě, že další scéna popírá tu předchozí. Pořád nějaké změny, navíc bez vysvětlování. Ale jinak je to plné klasického uřezávání prstů a mnohem horších věcí. 2+* ()

fonzie666

Filmy s Yakuzou mám rád, no tento snímok ma nudil... Vždy ma fascinoval ten ich trest - odrezávanie malíčkov a k tej nude pridal Kitano pasáž, kde tvrdí "to vaše starodávné uřezávaní prstů je úplně k ničemu", týmto u mňa klesol (smiech). Bolo by to za tri * , no prepadá na dve, nakoľko je vo filme dosť problém sa zorientovať v postavách. Príliš rýchle menenie postáv na pozíciách a keď k tomu pripočítam dĺžku filmu, vzniká skutočný problém pre diváka, ktorý nie je zvyknutý, neberte to nikto osobne, na japonské tváre a mená. ()

jack_scott

Velmi průměrná příběhem, a nadprůměrná zpracováním - taková je tato yakuzácká life story. Snímek do žánru nepřináší snad nic nového, možná jen zapojení cizinců... Boduje spíš precizností - člověk jakoby tuší, že už něco takového x-krát viděl, ale nemůže od toho odejít a čeká jakpak a kdo se nakonec prokouše potravinovym řetězcem až na šéfa klanu. Pěkné řemeslo. 80% ()

CrazymanM

Velmi slušný snímek režiséra Kitana,jenž si jako téměř vždy střihl jednu z hlavních rolí,nemám téměř žádných výhrad,jen mě trošku štve,že ti žluťáci,všeobecně,vždycky cpou do filmů jakési stupidní srandičky,rádoby legraci,kurva když je to drama,tak ať je to drama,žádné zlehčování! ()

Fosgo

Doby staré yakuzy odcházejí a dlouholetá pravidla přestávají platit, přichází doba drog... Zákulisní jednání a intriky, boje o moc mezi klany i v klanech, nevěrohodnost proneseného slova, násilí a krutost ……provázejí celým filmem. Ve vyvražďování členů jednotlivých klanů brzy lze ztratit přehled, chování většiny postav je takřka identické, snad jen postavy nejvyššího šéfa a gangstera zahraná panem Kitanem jsou částečně odlišné. Až příliš chladně a studeně je film natočen, jakoby z odstupu. Dá se vůbec točit o mafii nezúčastněně? ()

jopal

Skutocne brutalne. Ale ked ti japoncici su vsetci taki rovnaki a ja som mal z toho totalny gulas. Ale kto ma lepsi postreh na tvare, tak * navrch... ()

Trinculo

až do konce jsem doufal, že se něco stane a ... byl jsem naivní ... tenhle film byl jak čistý řez ... po dějovém i filmové stránce ... úspornost, efektivita a ukrutná přesnost ... nikdo nevyvázne živý ()

Thug_Leo

Cekal jsem zivejsi pribeh.Kamera i strih se mi libily. Ovvsem zhruba po pulce filmu jsem teprve zjistil kdo je kdo. Stejna jmena, stejne obliceje a nejvyssi mistr je zakerny jak vsichni ve filmu. Korupce, pretvarka a lsti v Japonskem podani. Zaver byl preci jen prekvapujici :) ()

Saprofag

To je prostě klasika! Stejně, jako třeba Leoneho westerny, jsou Takeshiho yakuzárny klasika. Kdo čeká něco jinýho? Za tři by bylo rouhání. Tohle je pro mě silná čtyřka! Kdybych Takeshiho neznal ani trochu, tak by to nebylo jinak! ()

Naby

Cekal jsem od toho zajimavou akcnarnu, ale nakonec se z toho vyklubal takovej propletenec intrik. Nasinec mozna plne neoceni..... Celekem 1* ()

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

15.01.2012

Ve dnech 20. – 26. ledna 2012 proběhne v pražském kině Lucerna Festival japonských filmů Eiga-sai 2012. Výrazně rozšířený 5. ročník festivalu nese podtitul „Pocta Kitano Takeshimu“ (Hommage à Kitano… (více)

Kitano opět ve spárech yakuzy

Kitano opět ve spárech yakuzy

05.12.2009

Takeshi Kitano je bezesporu všestranný tvůrce, ale na mezinárodní scéně se prosadil hlavně díky gangsterkám a drsným kriminálnkám. Těmto žánrům se však na celých deset let odcizil. Teď se ke kořenům… (více)