• český

Dokonalý súlad

(festivalový název)

Drama / Romantický / Sci-Fi

Velká Británie / Švédsko / Dánsko / Irsko, 2011, 92 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,959Tržby Celosvetovo $908,000▐ Samotný námet je perfektný ale opäť to zlyháva na tak chladnom anglickom prevedení že brrr, vôbec ma tie udalosti nedokážu patrične vtiahnuť do deja, aj keď herci hrajú obstojne. /45%/(14.2.2013)

Máloktorý romantický film má tak depresívnu atmosféru, pesimistické vyznenie a katastrofické pozadie... no máloktorý katastrofický a apokalyptický film má také humanistické a romantické ladenie. Krásni s skvelí Ewan s Evou vo veľmi dobre napísanom scenári v naozaj smutnom, inak komorne pôsobiacom - i napriek veľmi silnej výprave a footageoch z celého sveta, čo tomu však nedáva rozmer "bombastickosti" ale ešte väčšej beznádeje. geniálny záver.(11.3.2012)

'' It's dark now.. '' Perfect Sense je epická připomínka toho, co nás dělá lidmi. Dva milující se lidé a 5 smyslů. Co se asi stane, když o ně postupem času přijdou? Výborný apokalyptický příběh lásky, který bohužel není pro všechny, protože někomu můžou připadat divné a hloupé příznaky, které předcházejí ztrátě každého smyslu.(25.5.2012)

• tron

Námet o apokalypse prameniacej z toho, ako ľudstvo postupne prichádza o všetky svoje zmysly (!), je v podstate fascinujúci a bez debaty originálne. Neviem o tom, že by som niečo také videl v nejakom z tých tisícok a tisícok filmov, ktoré mi v živote prešli rukami. A Ewana McGregora mám rád; pripadá mi ako jeden z mála hercov, ktorí to majú v hlave upratané. A Eva Green je samozrejme tiež fajn, lebo sa pred kamerou veľmi rada vyzlieka a má veľmi zvláštnu sexi auru. Problém je v tom, že po zaujímavom rozjazde a pred vcelku pôsobivým koncom to začne dosť prudko nudiť a miestami až iritovať (nemalá časť deja je „hluchá“, v inej po sebe všetky hystericky vrieskajú, čo tiež nie je príjemné). Výsledné pocity sú veľmi zmiešané. Chápem hodnoteniam 80% a vyššie, i hodnoteniam 40% a nižšie. Ja dávam 40%. Sory, Eva. Viem, že si sa poriadne snažila. Ale na môj vkus je to proste príliš zvláštne.(16.3.2017)

Netradiční, originální katastrofický film, kde vám nehrozí mimozemšťani, záplava, doba ledová, meteorit nebo něco podobného. Film útočí přímo na vaše smysly a emoce a to opravdu ve velkém stylu. Stěží nacházím slova, kterými bych popsal mé pocity z tohoto filmu. Už jen ten fakt, že mám pokaždý husí kůži musí stačit. Neznámý virus na lidstvo zaútočil tak rychle, že se nestihnou bránit, nestihnou zjistit, o co se jedná, neví odkud to přišlo. Jediné, co ví je, že nezávratnou rychlostí ztrácí smysly a tak musí hledat to krásné na Světě, musí si vynahradit to, o co přišli. Film je pojat romanticky s chladnou atmosférou, ale krásně vám nastíní, co prožívá celý Svět a jak se chová. Ve skutečnosti by to bylo asi ještě o něco drsnější a krutější, ale i tak je to opravdu skvělé a jen ta představa, že by se něco takového stalo VÁM je mrazivá a děsivá. Posledních cca 30 minut je skvost pro oči, uši a emoce. Max Richter složil úžasnou hudbu, kterou můžu poslouchat pořád. „We could play "make me special" games. We could play at lovers. And we could FUCK. But you're just like all the others. Don't you think that you matter, 'cos you don't. You're NOTHING. You are just passing time. It's not difficult to understand. It's just fucking. And eating. And fat and flour. You go out there, you lie down on your back and spread your legs. Or take your profound conversations and your emotions and FUCK OFF. You're just a pair of ears and a mouth, an arsehole and a cunt. It might surprise you to know this, but everyone else has that too. A pair of ears and an arsehole. Fat and fucking flour. Nothing special about this one, except that she's infertile.“(28.2.2013)

• - Ewan McGregor (Michael) sa na rolu šéfkuchára musel špeciálne pripraviť, lebo varenie nikdy nebolo jeho silnou stránkou. Vyjadril sa, že dvojdňový kurz z neho kuchára nespravil, takže naďalej ostáva len gurmánom. Ako to beží vo "veľkej kuchyni" však poznal, pretože ako 15-ročný si privyrábal umývaním riadu v reštaurácii. (krasomama)

• - Film se měl původně jmenovat The Last Word. (R´Hell)

• - Eva Green a Ewan McGregor museli na place po jistý čas nosit i roušku, aby se nenakazili chřipkou nebo jinou nemocí, protože se natáčelo ve zdraví nebezpečném prostředí. (Ozo)