• český

Dokonalý súlad

(festivalový název)

Drama / Romantický / Sci-Fi

Velká Británie / Švédsko / Dánsko / Irsko, 2011, 92 min

Říkal jsem si kouknu na další romanťárnu a pak ji vyprovodím z komplu že se bude divit. Jaký pro mě šok, když jsem zjistil že film je hlubokomyslný a velice chytrý. On je to vlastně velice divný film. Na pozadí každodenního života má divák možnost sledovat jak by svět vypadal kdyby lidi přišli o své základní smysly (čich, chuť, sluch...). Eva Green je božsky krásná a nestydí se to ukázat. Ewanovi jsem veřejně záviděl, že s ní mohl točit. Tuším že některé scény možná úmyslně kazil:)(6.2.2012)

Perfect Sense nádherně prolíná dvě příběhové linie. Jednu romantickou mezi Ewanem McGregorem a Evou Greenovou a druhou dramatickou o nákaze, která se šíří světem a lidé postupně ztrácí chuť, sluch a zrak. Také ale obsahuje plno myšlenek "coby, kdyby" a představuje nám, že s omezením člověk dokáže žít. Filozofie z tohoto filmu stříká na všechny strany a není pětiminutovka, kdy by Eva Greenová nebo Ewan McGregor neřekli něco, nad čím by se hodilo pozastavit a zapřemýšlet. Nádherný film, zajímavý film...plný otázek, na které neznáme odpovědi, ale které se naučíme jen, když na ně přijde řada. Do toho nádherná, hypnotizující symfonie na piano v podání geniálního skladatele Maxe Richtera a je tu naprosto úžasná záležitost, kterou by měl vidět každý, kdo rád nad životem přemýšlí.(17.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,959Tržby Celosvetovo $908,000▐ Samotný námet je perfektný ale opäť to zlyháva na tak chladnom anglickom prevedení že brrr, vôbec ma tie udalosti nedokážu patrične vtiahnuť do deja, aj keď herci hrajú obstojne. /45%/(14.2.2013)

Without smell an ocean of past images disappears... Bez čichu je náhle všechno jinačí. Mizí nejen jedna dimenze našeho vnímání, ale zároveň tisíce vzpomínek, zážitků, událostí, jež se nám vracejí pouze s vůněmi. Proč tedy schopnost je vnímat najednou ztrácí víc a víc lidí? Proč pak lidi začíná opouštět i sluch, zrak…? Se smysly ale nemizí pocity, emoce, obrovská láska, zoufalství, zlost, nenávist... Propuká chaos, panika – směřuje takhle svět ke svému konci? ... Nejde jen o geniální příběh, jde o ten mrazivý pocit, který se dostane divákovi pod kůži, křehce chladné vyprávění, poetické záběry a příjemně uvěřitelné herecké výkony.(25.2.2012)

Alebo ako je zasa raz festivalový film lepší než väčšina tých veľkých. Dokonalý zmysel má všetky ingrediencie potrebné na to, aby sa stal úspešným v Cannes a pod., a v DVD distribúcii dokonale zapadol... Alebo nie? Samotný námet je natoľko originálny, až sa človek pomaly čuduje, kde sa ešte v dnešnej dobe, ktorej kraľuje priblblí tretí diel Bayových Transformátorov a pokračovania 96 hodín či Smrtonosnej pasce, do ktorej nešťastne spadol Bruce Willis, dá takýto scenárista vôbec nájsť. Polodokumentárne spracovanie, ľahká romantika príjemnej dvojice McGregor-Greenová ale aj chladné severské lokácie, v ktorých sa natáčalo a fakt, že Ewan je v obleku s pulóvrom stále frajer spôsobilo, že ma napriek jemne rozvláčnemu deju film oslovil natoľko, aby som mu dal bez zaváhania plný počet. Chápem, že je to asi prehnané hodnotenie, ale cítim to tak. A myslím, že Mackienzieho tvorbu omrknem častejšie. 90%(11.3.2013)

• - Eva Green a Ewan McGregor museli na place po jistý čas nosit i roušku, aby se nenakazili chřipkou nebo jinou nemocí, protože se natáčelo ve zdraví nebezpečném prostředí. (Ozo)

• - Film se měl původně jmenovat The Last Word. (R´Hell)

• - Ewan McGregor je v reálnom živote synovcom Denisa Lawsona, ktorý vo filme hrá detektíva. (eurika)