• český

Dokonalý súlad

(festivalový název)

Drama / Romantický / Sci-Fi

Velká Británie / Švédsko / Dánsko / Irsko, 2011, 92 min

,,NYNÍ JE TMA. ALE JEDEN CÍTÍ DECH TOHO DRUHÉHO. A VÍ VŠECHNO, CO POTŘEBUJÍ VĚDĚT. PROTOŽE TAK JDE ŽIVOT DÁL“..... /// Všechno začalo syndromem přerušenýho čichu. Vzpomínky spojený s vůní jsou pryč - ,,OCEÁN MINULÝCH OBRAZŮ MIZÍ“. Romantika – neromantika ve vztahu dvou lidí (neboj –kluka a holky) a jejich reakce – vlastně pokus či snaha žít dál (stejně jako všech ostatních). Po bezčichový (a bezchuťový) idylce přichází další fáze a zvyšuje se (nejen) moje znepokojení. Silnější okamžiky střídají ty slabší, ale nedá se říct, že by byly nezajímavý. Spíš zvláštní. Žádný výhružný mementa, ,,jen“ básnická idea(?) o příchodu apokalyptický temnoty....Není třeba bát se života bez chuti, bez čichu.... Vlastně to je hodně zajímavej nápad. Po všech těch virusech, zombících, slepotě..... přichází taková láska mezi kapkami apokalypsy. Další útok na naše smysly a taky netradičně vyprávěnej. Nákaza, která není plná myšlenek, jen pocitů..., že vždycky může bejt ještě hůř, ale ŽIVOT JDE opravdu DÁL.....pocitů rozporuplných... 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ráno jsem vstal a v držce vymalováno! Žádná chuť, nic necejtím a všichni kolem bulej.... 2.) Nevím, jaká je další f . 3.) Thx za titule ,,MartyG“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.1.2012)

Perfektný herci, dobrá hudbu a ešte lepší námet, s ktorého behá až mráz po chrbte, no k dokonalosti mi tam chýbajú práve tie emócie, ktoré som tam vôbec necítil. Že by aj mňa brala ta choroba ? Asi hej lebo ku koncu som videl nejak rozmazane. 80% - 4*(5.3.2014)

Netradiční, originální katastrofický film, kde vám nehrozí mimozemšťani, záplava, doba ledová, meteorit nebo něco podobného. Film útočí přímo na vaše smysly a emoce a to opravdu ve velkém stylu. Stěží nacházím slova, kterými bych popsal mé pocity z tohoto filmu. Už jen ten fakt, že mám pokaždý husí kůži musí stačit. Neznámý virus na lidstvo zaútočil tak rychle, že se nestihnou bránit, nestihnou zjistit, o co se jedná, neví odkud to přišlo. Jediné, co ví je, že nezávratnou rychlostí ztrácí smysly a tak musí hledat to krásné na Světě, musí si vynahradit to, o co přišli. Film je pojat romanticky s chladnou atmosférou, ale krásně vám nastíní, co prožívá celý Svět a jak se chová. Ve skutečnosti by to bylo asi ještě o něco drsnější a krutější, ale i tak je to opravdu skvělé a jen ta představa, že by se něco takového stalo VÁM je mrazivá a děsivá. Posledních cca 30 minut je skvost pro oči, uši a emoce. Max Richter složil úžasnou hudbu, kterou můžu poslouchat pořád. „We could play "make me special" games. We could play at lovers. And we could FUCK. But you're just like all the others. Don't you think that you matter, 'cos you don't. You're NOTHING. You are just passing time. It's not difficult to understand. It's just fucking. And eating. And fat and flour. You go out there, you lie down on your back and spread your legs. Or take your profound conversations and your emotions and FUCK OFF. You're just a pair of ears and a mouth, an arsehole and a cunt. It might surprise you to know this, but everyone else has that too. A pair of ears and an arsehole. Fat and fucking flour. Nothing special about this one, except that she's infertile.“(28.2.2013)

Zajimavý námět bez kvalitnějších hereckých výkonů, které vás nevtáhnou do děje, tak jak je potřeba. Jako postapokalyptický snímek celkem funguje, ale jako romantický nikoliv.. 7/10 = 77%(4.1.2013)

V mnoha směrech intimní a strhující snímek, kterému je potřeba věnovat čas a soustředění. Poté můžete vnímat vizi myšlenek a dobře vygradovavé momenty, které vás osloví. Skvěle vymyšlené opouštění smyslů a následné reakce lid: žravost-necítění chutí, násilnost- hluchota, obnažená psychika se všemi různými stránkami...rozhodně je to snímek, který v člověku doznívá, když je k němu vnímavý.(6.2.2012)

• - Ewan McGregor (Michael) sa na rolu šéfkuchára musel špeciálne pripraviť, lebo varenie nikdy nebolo jeho silnou stránkou. Vyjadril sa, že dvojdňový kurz z neho kuchára nespravil, takže naďalej ostáva len gurmánom. Ako to beží vo "veľkej kuchyni" však poznal, pretože ako 15-ročný si privyrábal umývaním riadu v reštaurácii. (krasomama)

• - Eva Green a Ewan McGregor museli na place po jistý čas nosit i roušku, aby se nenakazili chřipkou nebo jinou nemocí, protože se natáčelo ve zdraví nebezpečném prostředí. (Ozo)

• - Ewan McGregor je v reálnom živote synovcom Denisa Lawsona, ktorý vo filme hrá detektíva. (eurika)