Templář

• Česko Ironclad (více)

Razzor_82

"Každá nevole vůči trůnu musí být nemilosrdně potrestána." Hnusně středověká řežba. Dobové kostýmy jsou parádně propracované. Herecky zdařile obsazené. Máme tady skvělé akční souboje a obléhání hradu. Dějově je to ale celkem sterilní. 6/10 ()

Kingjiri

"Pouze slabí věří, že to, co udělali v boji, je dělá takovými, jací jsou." Slušná akční podívaná. Tvůrci se s divákem moc nemazlej a servírujou mu drsnou podívanou z drsné doby středověku. Začíná to uříznutym jazykem, pak přijde pořádná velká středověká bitka a řeže se to tu hlava nehlava (jeden z padouchů je dokonce protivníkem umlácen uřízlou rukou). Ke konci pak lítaj i useknutý ruce a nohy. Při dobývání hradu jsem si několikrát vzpomněl na Pána prstenů a dobývání Minas Tirith, protože tam to občas vypadalo uplně stejně (jen tam bylo více skřetů:)). Herecké obsazení sympatické, hlavně Paul Giamatti se do své role skvěle hodil. Dvě hodiny příjemně utekly a já se téměř vůbec nenudil, dávám zasloužené čtyři hvězdy. ()

Spaziergang

Moc se s tim nesrali hehe. Moc jsem od toho nečekal, tak ani nejsem zklamaný...nejvíc jsem se těšil na final fight Kulich vs. Purefoy a dopadlo katastrofálně. Kratší stopáž, méně chaotická akce a hlavně žádné zasrané lovestory a mohlo to být lepší sakra! ps: za 2 měsíce si na to nikdo nevzpomene... ()

cyright

Ty 4* se hodně vratce viklají, ale budu pro tentokrát laskavý. Výjimečně jsem si dokázal užít to dobré a vstřebat to nepovedené. Asi mě tak rozněžnily ty gore scény, které jsem vůbec nečekal:). Jinak je to dosti prostoduché a předvídatelné dílo s několika hloupými, několika neuvěřitelnými a taky několika hodně sympatickými momenty. Velkým plusem filmu je celková atmosféra, tj. středověká temnost, syrovost a špína. A taky sympatický nemluvný templář s obouručákem :) ()

vikino1

Přesněji 3,5. Nebýt chaotické kamery v soubojích a trošku slabšího příběhu - hodnotil bych i výšš. Je to velice syrovej, velice zajímavej film, o tom, jak se obléhá středověký, dobře opevněný hrad... Souboje s dvacetikylovýma mečama a obříma sekyrama.. To můžu..... ()

Rincewind

Tomuhle filmu v mých očích dost uškodil fakt, že jsem se na něj díval jako na historický film, kterým asi částečně měl být. Jestli ano, scénáristé si s věrohodností hlavu opravdu nelámali. Příkladem za všechny může být scéna, kdy král Jan Bezzemek slibuje dánskému vojsku, že do jejich země nikdy nevkročí římská církev. Slibovat to lidem ze země, která křesťanství přijala už 250 let předtím, je asi trochu pozdě. Bohužel, i když pominu tu kupu historických zmatků, pořád zůstává jedno velké mínus. A to naprostá absence motivu, který hlavního hrdinu-tepláře, vede k tomu, že se rozhodne přidat ke vzbouřencům a riskovat život na hradě Rochesteru. A k tomu by podle mě měl mít sakra dobrý důvod. Ale možná jsem jen byl zrovna ve špatném rozpoložení a až se na filmu budu (možná) dívat znovu, tak jen jako na akční řežbu a nějakou hvězdičku pak ještě přihodím. Zatím je to slabota. ()

Karmin

Pokud vás baví sledovat zabití člověka na tisíc způsobů, budiž. Takhle naturalisticky natočený boj jsem už dlouho neviděl. Jinak ovšem je to úplně PŘÍŠERNÉ a každou třetí minutu je tam nějaká logická, scénáristická nebo historická hovadina. Celkem hezká je choreografie Purefoyových soubojů s dvouručákem. Bohužel, ten meč je jen jedním z asi tisíce anachronismů, které se v tomto zcela přesně datovaném "historickém" filmu objeví. Ne, takhle to v roce 1215 fakt nevypadalo. Alespoň, že ta první část filmu připomínající Sedm statečných je celkem vtipná, a hrají tam bezva herci - Purefoy, Cox, Dance...a v neposlední řadě "1st warrior" Vladimir Kulich!! Jen to ale pravda o něco zábavnější, než (minimálně vizuálně) podobné filmy ČERNÁ SMRT a HON NA ČARODĚJNICE. Jinak pečlivý profesionální avšak zábavný rozbor, proč by tvůrci měli točit fantasy a ne historické filmy, je zde: https://www.youtube.com/watch?v=m0zYZhJXELQ ()

kwaicheng

Tak jsem to teda konečně viděl...Začátek mě dostal, jak templáři sešli ze schodů a vlítli na Dány, to teda byla jedna z nejepších scén vůbec...nebo jak hero rozsekl toho vikinga vedví obouručákem...to jsem čuměl...taky jak do nich vjel na koni...to byly scény, kdy se mi tajil dech a ani jsem nedutal, abych nedostal buzdyganem po lebeni... Jinak tam nemusela mladší verze Zuzky Bydžovské ohánět se mečiskem, to tam bylo jaksi navíc, v rámci emancipace. Jo a Kulichova postava, viking jménem kapitán Tiberius...to si snad děláte prdel? Viking se jmenuje Olaf a né Tiberius.... ()

waska

Historických událostí se to drží docela přesně a velmi dobře se to nezapomene zmínit o jedné nejdůležitější události Evropy, Magně Chartě. Jinak se to slušná řezničina, které občas chybí soudnoust, ale jako celek to působí celkem dobře a jako béčková oddychovka potěší. ()

Acrobat

Kriste, Pane! Mne to tak môžte hovoriť, ale hádzanie okyptených ľudí do stien je takpovediac výsmechom dnešnej modernej propagande. Sucker Medieval! Malomeštiacke a minimalistické stredoveké orgie povedzme v náznakových intenciách, ktoré sa valia vpred s pomerne dobrými historickými údajmi. Až na ten romantický duálny odchod, ktorý bol stredovekým pľuvancom. Po Black Death začínam veriť týmto britským historickým jedno hubkám, ktoré kašlú na nejaké divácke etikety. ()

liberator

Zlátanina na n-tú a asi posledné útočisko pre kedysi slávnych (Derek Jacobi) aj menej slávnych (Brian Cox, Charles Dance) hercov. Paul Giamatti bol dosť patetický a o Jamesovi Purefoyovi ani nehovorím. To už Kate Mara - jediná cica na scéne to zvládla oveľa lepšie a to ani nebol za kamerou Peter Menzies, ktorý v Shooterovi dokázal nielen z okolitej scenérie, ale aj z jej tváre (a zvyšku tela) spraviť objekt/subjekt hodný pozornosti a aspoň trochu odviesť pozornosť diváka od spackaného scenára, miestami dosť nepochopiteľného strihu a insignifikantnej hudby Marka Mancinu (aj keď ani tam hlavne vďaka hereckým "kvalitám" Marka Wahlberga to medzi ním a Kate Mara nijak moc neiskrilo - a Purefoy bude v tomto smere už skôr na úrovni dedinskej futbalovej ligy). ()

netWoor

Na středověkých sedmi statečných mi asi nejvíc vadily bojové scény točené z půl metru, takže vlastně byly vidět jen máchající ruce. Trochu nereálné mi přijde hájení hradu jedenácti muži proti stovkách, ale budiž. Taky moc nechápu zboření citadely podkopáním a ohněm, předpokládal bych, že hrad je na skále a ty dřevěný nosníky pod základy mi nesedí, stejně jako používání prasat jako pochodeň (římské používání zapálených prasat proti slonům fungovalo trochu jinak). Ale dost negativ. James byl vynikající a prostě celý se mi to přes výše uvedené líbilo. Klidně houšť. ()

Lorge

Sedm statečných ve středovku okořeněných řádnou dávkou historické brutality a charismatických herců a postav. Slušně odsýpající čas a končetiny postav, takže... proč ne? :-D ()

sarfian

Filmy tohto typu môžem stále. Hlavne ak sú záporáci tak brutálne nesympatický ako tento "mamlasko" král a čím väčší hajzli tým lepšie, aspoň sa viac teším kým ich konečne naporcujú. Dokonalé to nieje, občasné nelogické veci sa tu odohrajú, ale zato je to tak akurát krvavé a drsné. Dávam štyri aj napriek malým pochybám. VIDENÉ 1x ()

RajAthen

Další z řady historických béček (což nutně nevnímám negativně) na motivy sedmi statečných v Anglii. Nejvíce snímku škodí přepálená stopáž a nudná vedlejší "milostná" linka, takové uhánění skoro otráví i diváka, co potom templáře. Škoda, natočit přes hodnu trvající historický snímek o drsných obráncích hradu zní jako dobrý nápad, zde byl skoro naplněn. Vcelku potěší obsazení, zvláště zrovuzrozený Bulvaj. ()

Khamsin odpad!

Nemám rád hloupé filmy. Proto nemám rád ani Ironclad. Film stavěný na pořádné krvavé řežbě, nic víc. To by mi ani tak nevadilo, ale když už je to vystavěno na bitevních scénách, co do hajzlu má znamenat ta kamera??? To si nezasluhuje ani komentář. Další věc - koho může bavit koukat na bezduchou řežbu 2 hodiny? Stopáž absolutně nepřiměřená ději. Postavy absolutně nezajímavé. Shrnu to - nešlo to ani dokoukat. Ale docela by mě zajímalo, jak to skončilo.. Opravdu zemřel Jan Bezzemek ve filmu na úplavici, tak jak tomu opravdu bylo? Nebo si tvůrci filmu vycucali z prstu zajímavější konec na úkor skutečnosti? Vsadil bych si na tu druhou možnost. PS: Na Primě to dávali pod českým názvem "Železná kláda".. To snad ne toto.. :D :D ()

Dovlatovka

Paul Giamatti luxusní...neusnula jsem jen proto, že jako dějepisný barbar jsem si nemohla vzpomenout, jestli ti Frantíci přijdou :-) ()

Henry Morgan

Váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Děj nebyl nic moc, herecká esa ve filmu taky nehrála a Purefoy, jakožto hlavní hrdina taky neoplíval kdoví jakým šarmem. Ale stejně na tom filmu bylo něco poutavého. Možná postava krutého krále Jana, sugestivní obrazy krutosti doby a svrchované chování krále. Brutální scény, které střídala sirovost středověku, ve které si i přes všechny překážky láska našla cestu, jsou takovou zvrácenou třešničkou celého filmu. Nevím co přesně chtěl autor tímto filmem říci. Jestli poukázat na chrabrost, odvahu a odhodlání hrstky šílenců a nasraných mužů nebo demonstrovat krutost krále a norských spojenců. Ať tak či onak...zabralo to. Film, i přes slabší děj, udržoval diváka v napětí, které eskalovalo každou vteřinou. ()

Lovec prasat

Znamenité herecké obsazení, na omezený rozpočet překvapivě velkolepá výprava a celkově dobře gradovaný příběh o hrdinství. Přál bych si víc takovýchto filmů o středověku, dobývání apod. Takže snad jedinou vadou na kráse (byť hlavně ze začátku dost znatelnou) jsou někdy dost chaotické souboje, v nichž jako by kameraman místy nejen zběsile běhal po bojišti, ale ještě měl k tomu epileptický záchvat. Celý článek zde. ()