Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

majo0007 odpad!

"Fun"Fucktick hovadina! Najväčší tohtoročný "megaprůser". Dúfam, že skrachuje štúdio. A z tejto sračky by chceli točiť dvojku... Tí ľudia nemajú ani trochu studu! ()

Prometheus69

A máme to tady... konečně vychází i CZD verze a já se mohu sám přesvětit o kvalitách či odpadnosti tohoto snímku. No a co mohu říct když to konečně dokoukal? Tedy, až na ten trapňoučký konec"finální bitka" kde je opravdu vidět jak MOC SE VE SCÉNÁŘI ŠKRTALO, Což je evidentní po celí film... To nedopadlo rozhodně zle. Není to sice taková ta typická Marvelovka plná cool věcí a nezvykle krásných lidí v nezvyklích situacích. Ale i tak to mělo něco do sebe. Kdyby tedy studio neškrtalo co mohlo.. nebyl by to špatný Marvelák. Ale vzhledem k tomu kdy jsem začal tento večer velkým zklamáním v podobě Infantilních Mimoňu... jsem si aspoň tímhle trochu spravil náladu. Rozhodně se dá mluvit o jistém druhu originality... cestování mezi dimenzemi, normálně mluvící věc černoch jako Torch... vystříhání veškerých dobrých scén" DĚKUJEME STUDIO! Z tím samozřejmě i souvisí ta trestuhodná stopáž... Tak to není zas tak úplně špatný film jak o tom každý mluví. Navíc, každému z nich přibyli i pár schopností.. které jsme předtím neviděli. Jako že Reed změna tváře mě docela dostala, či Sue poletucha, naopak Torchovo vrhání ohnivích projektilů bylo tam bylo spíše pro efekt. :D Takže jedinný kdo opět nic moc nového nepředvedl byl Thing.. :D Ale tak nakonec jo, zvednul ten velký šutr a ve finále do toho dost drsně praštil. Za mě... to rozhodně ušlo. Kdy si docela dobře dovedu představit situaci kdy se F4 potká v té slavné kavárně z Avengers aby si pokecali o tom, kde se to sakra celí zvrtlo? :D ()

URBAN

Hodně slabý průměr. A to se i původní Fantastická čtyřka z roku 2005 líbila. Člověk by čekal že se za těch deset let lecos změní a nezměnilo. Když nepočítám triky a ty jsou nicneříkající a jen zkrášlují ten průměr okolo. ( 29.10.15/MAC ) ()

panMartin

Ještě mizernější než předchozí zpracování. Od dialogů až po hudbu to byla naprostá hrůza. Neuvěřitelně protahovaný začátek, akce žádná potom je asi 7 minut akce (hodně podprůměrné) a je konec. V posledních 30 minutách se toho stane víc, než po celou dobu filmu. Ve filmu nefunguje snad vůbec nic,od začátku do konce samá jedna velká nuda. Hrůza, nejhorší marvelovka bylo to hodně velký sklamání. Další sračka roku neboli propadák jak sviňa. ()

tom88

Fantastická štvorka nie je zlý film. Nezaslúži si tak zlé reakcie a hodnotenia. Je to film stavaný na pokračovanie, ktoré ale kvôli príliš nízkemu zárobku nevznikne. Režisér je veľmi zručný, kamera, strih aj hudba dobre funguje. Efekty celkom dobré. Paralelný svet vypadá dobre a celkový vizuál je skvelý. Herci možno neboli zvolení najšťastnejšie, ale nie je to žiadna katastrofa a dá sa na nich zvyknúť. Stopáž je viac viac než primeraná. Film ubieha rýchlo. Myslím, že je až moc orezaný. V strižni zrejme strihali hlava nehlava. Filmu by prospela možno aj celá polhodina, pretože mi to prišlo celé trocha skratkovité. Čo filmu chýbalo, bola akcia. Jedna pekná akcia na konci filmu je na komixový film stavaný pre mladšie publikum veľmi málo. Navyše aj tá akcia bola príliš krátka. Čo sa filmárom ešte nepodarilo, bol záporák, ktorý vôbec nevypadal bohvieako cool. Nie že by nebol silný, ale jednoducho vyzeral katastrofálne. Bohužiaľ je to miestami rozporuplný film. Celkovo mi až tak nevadil. Je to medzi tri a štyri. Na základe nízkym hodnoteniam sa ja prikláňam k vyššiemu. 70% ()

bk81

Skoda toho urychleneho konce, jinak se mi to netradicni neakcni a seznamovaci pojeti ve 2/3 filmu libilo. Bohuzel zde asi hodne ovlivnily vysledek filmu tvurci neshody a tento film upadne rychle v zapomneni. ()

NiWi

Průser skrz naskrz. Spousta dohromady slepených scén jakýmsi nezáživným a nefungujícím lepidlem. Vše umocňují šíleně umělé postavy a nevhodný casting, hlavně Miles Teller jako kdyby se v 5. třídě styděl před rodiči něco říct. Bell jako Thing? to taky nevyšlo... a Dr. Doom na posledních asi 20 minut byl spíš k smíchu. Komiksové Frankensteinovo monstrum. ()

Sabrewulf odpad!

Ten film má dva brutální kontrasty. Jeden je o tom, že první polovina filmu je (na komiks) jen utahané kecání téměř bez triků, aby pak druhá půlka strašně zbrkle rozjela hrr hrr souboj se záporákem s hromadou (průměrného) CGI. Druhý kontrast spočívá v tom, že když se film bere smrtelně vážně, rádoby civilně a přirozeně, prostě vážnost sama, tak poté tři postavy letící v bublině (jako v Mocný vládce Oz) vypadají fakt ULTRASMĚŠNĚ. Kluci nějak nedokázali pochopit, že ne každý komiks jde dělat vážně, zvlášť ten, kde se někdo natahuje jak guma (už sám o sobě infantilní nápad). No a pak tu máme ty ostatní průsery. Parta školáků coby vědci působí hodně nepřirozeně - Mistr Fantastic a Doom - to je síla. Kate Mara je neuvěřitelně nesympatická herečka, za celý film se snad vůbec neusmála (a i kdyby, nesměje se očima), má strašně protivný, podrazácký výraz ve tváři, hodila by se spíš na nějakou psychopatickou záporačku v thrilleru, ve kterém by ji na konci někdo umlátil balvanem. Absolutně nezajímavý černoch je tam jenom proto, aby tam byl rovnoprávně černoch (Evansův Human Torch by si dal tu nulu k snídani). Nejvíc mě tam pobavily reakce. Oni se TELEPORTUJÍ na planetu do JINÉ DIMENZE a celý ten průběh, kdy vylezou z modulu + to, jak planetu zkoumají a jak mluví, působí, jakoby vyšli z autobusu a v lese hledali hřiby. Ty vole!!! To samé ležící hrdinové na lůžku, pod dohledem vědců a vědci na hořícího, živého a zdravého Johnnyho čumí, jak na člověka, co má angínu. Plesk do čela! Ve srovnání s papundeklovou a infantilní původní FF, tahle prohrává na celé čáře. Ale jednu věc mají obě verze společnou. Proč, sakra, s Doomem vždy začnou bojovat okamžitě po tom, co se stane záporákem a zničí ho dřív, než stihne něco pořádného předvést (třeba zatápět hrdinům alespoň polovinu stopáže)? Zasloužený propadák. Dal jsem jednu hvězdu (ani nevím za co), ale po zjištění, že rozpočet byl 120 milionů (za co, proboha, když tam skoro nic není a ani tam nehrají žádné hvězdy?), změněno na odpad, protože srandu si ze mě nikdo dělat nebude! Jo, já už vlastně vím, kam padají ty prachy, když ti holyvůdští imbecilové nejimbecilovatější musí tři blbé záběry, na kterých je čumící opice, dělat CGIčkem. Blbečci. ()

Lopezka1982

NUDA!!! Jsem dost zklamaná, neboť na film jsem se těšila, mám ráda tento žánr. První hodina se totálně vleče, nic se tam neděje, ke konci je trochu nějaká akce, ale nic moc, nebyl vůbec využit potenciál filmu. Také se mi ani nelíbili herci, kteří byli obsazeni, Jessice Alba atd mi tam sedli mnohem více. Jedna z nejhorších Marvelovek za mě.... ()

Doudis19

Spíš než o špatném filmu, by se o F4 mělo mluvit jako o rozpolceném filmu. Protože první polovina žádný velký průser neslibovala, naopak. Civilnější pojetí bylo svěží a pěkně připravilo půdu pro šokující fyzickě změny, které působily opravdu nevratně :-). Bohužel zkratkovité finále, směšný Doom a vůbec celá závěrečná půl hodinka vypadá jako by tím nějaký záškodník chtěl celý projekt znevážit. Kdo ví, co proběhlo mezi Trankem a producenty, každopádně je to škoda. ()

filmmovier

Ach můj bože, tohle je ten nejzoufalejší a nejsmutnější film minimálně aspoň letoška, fakt hrůza a kašlu na nějaký řeči o tom, že údajná původní verze byla původně mnohem lepší i na vaše řeči o tom, že první verze je taky trapná, není a nikdy nebyla. Na tomhle filmu jsou dobře jenom dvě věci - Sue Stormová (Kate Mara je nádherná, ale ne tak jako Jésa a navíc má zoufale, zoufale málo prostoru) a Thing, který vypadá fakt skvěle - no a to je z kladů zhruba všechno, protože všechno ostatní je naprosto špatně. Je to přehlídka trapnosti, jak herecké (až na Kate), tak i trikové (až na Thinga) a hlavně příběhové, je to taková komedie, až se z toho vlastně stává komedie, je to nuda, příběh je neskutečně zmatený i když je absolutně o ničem, vůbec nic se tam neděje, jen se přenášej z místa na místo naprosto neatraktivním způsobem, akce je neskutečně debilni a vlastně tam prakticky ani žádná není, protože těch deset směšných minut na konci je opravdu směšných. Doom je trapnej, nezajímavej, nepovedenej a vypadá jako dement, nepůsobí jako záporák a zahranej je pěkně pitomě, zlatej můj McMahon. Omlazení hrdinů mi nesedlo (další totální přehmat), černej Johnny byl překvapivě menší úlet než se zdálo (trochu se to cení, ale jen málo), to ale nic nemění na tom, že měl zůstat běloch, stejně jako jeho ADOPTIVNÍ krásná sestřička. Na druhou stranu to ale překvapivě rychle uteče, protože přecijen hodina a půl je hodina a půl, i když je o ničem. Nevím no, tenhle film snad nikdo nemůže myslet vážně, protože je to fakt bída Prosím, moc prosím, ať to hoděj k Marvelu, tam by to určitě šlo. A nebo ať tuhle verzi naprosto vymažou ze světa, protože mě se ta první vážně líbí... No, každpádně, kdyby vznikla dvojka, tak se na ní asi stejně podívám, protože mě zajímá, jak moc jsou ještě Foxové ochotní s touhle značkou klesnout, což mi jde do hlavy o to méně, když si připomenu, že o X-Meny se tam starají přímo fantasticky a navíc velmi úspěšně a kvalitně. Tady se ale prostě nepovedlo odvyprávět ani příběh, ani natočit FUNKČNÍ (alespoň trochu) letní blockbuster, navíc se zatraceně lacinými a mizernými efekty s obsazením jak v telenovele. Sranda to je, to jo, ale úplně jinak, než jak to tvůrci zamýšleli. 25%. ()

tatanapope

První polovina filmu byla docela zajímavá a poutavá , ta druhá to už bylo slabší , bohužel právě ta část , kde začalo sci-fi v tom pravém slova smylu , což byla podle mě trochu škoda a samozřejmě trochu humoru by taky neškodilo . ()

Aargh

Čtyři body pro Fantastickou čtyřku Joshe Tranka, která tvoří prvních 75 minut stopáže. Expozice postav někomu přišla zdlouhavá, ale pro mě to díky temné civilní atmosféře a přesvědčivým hercům fungovalo na výbornou. Nejednou jsem si vzpomněl na obdobně skvělou Kroniku. Finální dvacetiminutovku, kterou násilím dodali producenti a která působí jako ztracená scéna z Batmana a Robina, v číselném hodnocení zcela ignoruju, ta by byla za čistou nulu. ()

Motinski

Trestuhodne premrhaný potenciál. Verím Trankovy že to myslel dobre a chcel si film spraviť po svojom. Prvých 40 minút, kým sa hlavne postavy nedostanú preč zo zeme, sa mi dokonca v rámci možností páčilo. Fakt celkom dobrý rozbeh, pomalšie tempo a osobnejšia atmosféra. Hlavne v porovnaní s rozprávkovými superhrdinami súčasnosti. No hneď ako sa postavy vrátili z iného sveta alebo čo to vlastne bolo, tak to vyzerá že sa kompletne vymenil štáb. Od režiséra až po strihačov (hlavne strihačov). Neviem či sa hromadne vynechávali dôležite scény, ale pôsobí to tak. Zvraty sa podávajú skratkovito a urýchlene. Bez napätia, vizuálne chladne a nedotiahnuto. Scenár je tak odfláknutý až je mi  ľúto ľudí čo išli do kina s očakávaniami. Akčné scény ?? nula bodov, tie nečakajte vôbec, čo je obrovská chyba pretože film nemá ani silu príbehu, ani dialógy aby zaujal bez nich. Prvú * dávam z ľútosti k režisérovi ktorý hovoril o zásahoch štúdia všade kde sa dalo. Bohvie ako by dopadla jeho verzia ktorú, ako on sám povedal, už asi nikdy neuvidíme. Druhú * dávam za prvých 40 minút. ()

Mr.Ripley

Film, jehož dění se dá shrnout jednou větou? Patetický výblitek, který ani jako céčkový pilot k předem zrušenému seriálu nefunguje. Ještě teď se mi točí hlava a cestou dimenzemi to opravdu nebude! ()

FaceMan

Som rád že som sa pre tento krát neriadil samými negatívnymi recenziami, kt. ma začala odrádzať od návštevy kina. Samozrejme nie je to niečo čo si budete chcieť púšťať ešte veľa krát po prvom zhliadnutí ale neni to ani niečo čo odsúdim k zániku. Bol by som rád keby sa dočkám toho pokračovania. Je tam veľa chýb ktoré treba do ďalšieho dielu určite zlepšíť ale ako rozbeh to nie je zlé. Po pre mňa slabších Avengeroch a prúsere zvaným Ant-Man je toto niečo medzi. Neočakával som veľa a možno preto som nebol ani sklamaný. Nechápem to nízke hodnotenie, oproti predchádzajúcim dvom dielom je toto klenot. Trochu tomu napomáha aj dĺžka filmu ktorá nerieši zbytočné veci ale dostávame podstatu ktorá nám stačí aby sme sa vo filme nestratili a aby nás ani nenudil. ()

Johnny.ARN

Som jediný, komu sa zdalo, že sleduje seriál? Tam chýbala úvodná znelka a púšťať ju v tých správnych pasážach. FF neprinieslo do Marvel Univerza nič prevratné, dokonca keby že neviem, že to robil Marvel tak by som si to ani neuvedomil. Minutáž pod dve hodiny, žiadny ďalší mutanti, krátke finále. Na druhej strane, padouch, zničenie sveta, víťazstvo. Trank sa pohral s postavami a ich vzájomnými interakciami, podsúval nám aktuálne zmýšľanie Ameriky a globálne problémy. Budem mierny nakoľko dvojka je už v plánovaní. Tam dúfam, že sa to viac odviaže, bude menej WTF momentov ( telefonovanie v podzemí ) a viac takého toho Marvelovského smradu. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)