Zrození legendy

Xiaoding Zhao

Cary Cheng

Kostýmy:

Chung Man Yee

Tohle mě rozsekalo. Měl jsem pocit, že z Asie jsem už viděl všechny špičkové Martial Arts mlátičky, ale tohle byl hrubý rest. Už jen úvodní dech beroucí akční scéna mě posadila na zadek a věděl jsem, že tohle mi sedne. Příběhově to sice vykrádá lec který kultovní akční film, ale na to sere pes, vizuálně je to pestré, akční scény úžasné ( dobré slow motiony i solidní choreografie) a víceméně akce střídá akci, takže o nudu není nouze. Akce má také dobře zvolené lokace, hlavní záporák namáčející si ruky v jedovatých hadech, škorpionech, aby dostal větší sílu bylo refrešující. Příliš mě nebavila filosofická wu xia stránka ve středě filmu, ale to krásně vynahradilo 15 minutové finále proti spoustě gorilám, za což musím jít na 5*. Za poslední dobu mi True Legend udělal největší radost. 85%(5.1.2016)

Byl jsem docela mile překvapen! A několikrát jsem si říkal, že toto je opravdu "husté"! Milovníci soubojů Kung-fu nedostatkem akce jistě trpět nebudou a ty ostatní možná potěší rozmanitý příběh s romantickou nitkou. Takřka po 20-ti letech přichází Woo-ping Yuen, co by režisér s pořádnou dávkou čínského bojového umění, nejlepšího vína, lásky a utrpení. 80%(31.10.2010)

Možná zbytečně roztahaný ale docela slušný akčňák s povedenými ale poněkud přepálenými bojovými scénami. Od Yuena jsem v akčních scénách očekával přeci jen něco sofistikovanějšího.(18.12.2011)

Sice to není úplně špička, mezi bojovými filmy i tak mě to mile překvapilo. Souboje měly mnohdy dosti nápadité součásti. Nejbláznivější byl asi souboj ve studni, ale ten se mi nakonec líbil ze všeho nakonec i nejvíce. Ta mysteriózní stránka, která je pod značnou částí příběhu podepsána byla zajímavá. Navíc boha Wu-Shu jsem ještě nikde v ničem neviděl a ta myšlenka, i zpracování se mi hodně líbila. Navíc to byl dokonalý bouchač. Jen škoda, že to co svedl v soubojích s ním, nepředváděl pak v reálných soubojích, tedy ty mystičtější údery atd. Mohlo to být více odlehčenější, pohádkovější. Takhle je to celé dosti ponuré, hlavně v první části s psychotickým nevlastním bratrem, který vypadal skoro jako zombie. Ale dobře zahraná postava, velmi uvěřitelný padouch. Michelle Yeoh překvapila velmi civilní a malou rolí, sedla ji řekl bych velmi dobře. Škoda jen že neměla více prostoru. A Chia Hui Liu si svou malou roli dosyta vychutnal, jeho stařík to celé dosti osvěžil přestože měl na starosti jen se smát a polehávat, případně stát na hlavě jako blázen. Hudba byla fajn, já mám tenhle čínský hudební podkres dosti rád, takže mi to jen zlepšovalo celkový dojem. Samotné to ovšem je dosti děravé, chvílemi takové poloprázdné, hodně je to o soubojích a tryzna kterou si hlavní hrdina procházel je moc upozaděna, takže atmosféra a dramatičtější potenciál je vniveč a ten odlehčenější a humornější ani nebyl asi v plánu. Takže slušný bojový film, který zastánce takových filmů jistě potěší a ty ostatní moc nenadchne. 8/10(11.8.2012)

Vydarený comeback Yuen Woo Pinga ako režiséra. Kung fu postavené na klasickej zápletke s moderným kabátikom, rozpráva príbeh o zrodení Beggara So - opitého majstra, ktorého dobre poznáme z režisérovho najslávnejšieho filmu Drunken Master. Viac v recenzii na blogu Heroes of the East. (8/10)(2.5.2010)