Zrození legendy

Čína / Hong Kong / Tchaj-wan, 2010, 116 min

Woo-ping Yuen

Chi-long To

Xiaoding Zhao

S přivřenýma očima ty tři hvězdy. Je vidět, že ženský neumí psát scénáře. Tohle si drží hodnu dvacet jakýs takýs příběh, aby následoval nepochopitelný přívěšek. Celé to má komiksové pojetí obrazu, takže asi příběh je vyprávěn podle nějaké staré čínské historické komiksové vykopávky, soudě podle té knihy v úvodu a na konci. Strašně mě tam štval ten chlapeček, jeho rolí bylo pořád ječet. Souboje sice zajímavé, ale nudné, až běda... časem se už zajídaly. Nebýt těch minirolí Michelle Yeoh a Davida Carradina, kteří tedy nic moc nepředvedou (a Michelle dokonce najednou z filmu zmizí neznámo jak a kam), šel bych s hodnocením určitě níž.(18.12.2010)

• ABLABLABLA

Tohle není komedie? Vážně? Já se u toho smála od začátku do konce. Přibližující se a oddalující se kamera a dialogy jako v kolumbijské telenovele. Zpomalené a zrychlené záběry jako americká akční střílečka. Samotný trailer byl úplný americký akčňák aneb awesome atd. Dýka vám proletí celým tělem, ten breakdance ovládali všichni taky hodně dobře. A ty triky alá počítačová hra jsem taky už dlouho neviděla tak otřesné. A ty boje.....Nejsmutnější (no vážně? nejvtipnější?) na tom je, že to nebylo zamýšleno jako komedie, ale akční historické drama. Já se ovšem už dlouho takhle z plna plin nenasmála skrz celý film. To si nešlo prostě pomoct..aneb "Vyhrál tento číňan...ano vyhrál číňan." a to uřvané děcko v závěrečné scéně, no bylo uřvané ve všech scénách. "Je v lese". - určení podle nějž lehce někoho najdete, ten šedivý borec řekne, běžte ji zahrabat do lesa, oni se vrátí, ví n ěkdo kromě vás kde je? ne? zabije je, aniž by se jich zeptal. A pak když přiběhne z boje její muž, strážný mu ještě stihne říct, že je v lese a on hned ví, kde ji hledat.:D Ne prostě opilcova pěst. Kdo se chce opravdu nachlamat do sytosti, můžu tento snímek jen a jen doporučit.(1.4.2013)

• TeeAge

|| Scenár: To Chi-Long | Hudba: Shigeru Umebayashi | Produkcia: Bill Kong, Zhang Zhenyang | Distribúcia: EDKO Films Ltd | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 10,150,000 $ || Také niečo nemôže byť ničím iným, než prepadákom. A nie preto, že by to bolo vyslovene zlé. Ale s tou naivitou, umelosťou napätia, a predovšetkým nútenia diváka ľutovať ožralu, ktorý zanedbáva svojho syna je True Legend len miestami otravnou videohrou bojového umenia. A to je pramálo v dobe psychologicky vyspelých diel.(4.9.2012)

Už bylo hodně pozdě.(10.5.2010)

Slaboch umírá doma, bojovník na bojišti.... Poté, co mu nevlastní bratr změní plány na poklidný život, musí se Su Can uzdravit, potrénovat, dát do pořádku psychiku a pak vyrazit za pomstou. Mám rád wuxia filmy. Líbí se mi ta skvělá levitovací schopnost, ty efektní obrázky padajícího listí. A že je souboj s Bohem Wushu kravina? Já vím, ale hezky to vypadá! A kdyby snímek skončil v 80tý minutě, psal bych o solidním kung-fu zážitku. Bohužel pokračuje a příběh ztrácí na přitažlivosti, zábavnosti a vlastně všem, co stálo za zmínku. Pravda, neviděl bych D.Carradine ani ultimátní souboje s chlapíky patřící spíš SEM. Na rovinu však říkám, že by mi to nechybělo! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Rád zase potkám starého mudrce Pai Mei. 2.) Zjistím, u koho se TAHLE Ruská holčička naučila levitovat. 3.) Poznám jaké to je, když někoho chrání blázen. 4.) Hledám pravdu ve filosofii ,,opilcovi pěsti“. Začal jsem chlastat! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(18.1.2011)