The Devil Rides Out

• USA The Devil Rides Out (více)

Simon, synovec Vévody z Richeleau, se zaplete s nebezpečnou skupinou satanistů a má být "pokřtěn" a stát se služebníkem zla. Vévoda se sektě postaví a stane proti jejich ďábelskému vůdci Mocatovi. (liquido26)

Martin741

Reziser Terence Fisher /Pes Baskervilsky, Dracula/ natocil kvalitny horor, kde strasi satan /pre neznalych Satan je sumero -akkadsky demon/. Tematika okultizmu je miestami nedotiahnuta a mdla, Christopher Lee hra vynimocne kladasa a divak sa ale bude bat - strasidelna atmosfera je na urovni + rozhovory o ciernej magii, ktora je podla mna nebezpecna. Hlavne patricny zaporak na urovni bol Charles Gray /neskor hral zaporaka aj v bondovke Diamonds are Forever/. Zaver trochu nedotiiahnuty, preto nedam absolutorium. 76 % ()

Nautila

První půlka se příjemně sype, druhá už šmodrchá a bez tohohle konce by se to obešlo. Atmosférou mě to nevtáhlo vůbec, narozdíl od některých jiných Hammeráků, ale charismatický Ch. Lee za to stál. ()

bubun

Je mi to líto, váhala jsem mezi třemi a čtyřmi, ale vzhledem k tomu, že i přes poměrně krátkou stopáž se film chvílemi hodně táhne (asi čtyřikrát jsem ho musela přerušit, abych neusnula), a není zde téměř žádné napětí, ale ani humor na odlehčení, mne prostě nechytnul. Sice mě velmi potěšil ministr Jim Hacker v jedné z rolí, a ten mega pavouk byl taky skvělej (taky tam ale mohl být i víc), stejně jako ty ostatní přízraky,ale je to prostě nějak málo. .. Asi jsem čekala víc (zábavy). ()

Compadre

Nečekal jsem žádný zázrak, čekal jsem poctivej béčkovej horor s tematikou satanistických kultů a přesně takový film jsem dostal a navíc ve velice kvalitním stylu. Režisér šel zkrátka rovnou na věc a natočil nízkoroizpočtovou bombu, která sice vyhlíží místy trapně až komediálně, ale celkový pohled na film vám to zcela jistě nezkurví. Jak říkám...pokud nečekáte zázraj techniky a dokonalost hororového scénáře, tak se v tomto filmu nespletete. Jednoduchá hororová podívaná, která neurazí a béčkové příznivce dost možná i zaujme. ()

Dreadd

Když pomineme reinkarnaci ďábla, nečinně stojící za kamenem a vypadající jako podvyživená koza, jedná se o jeden ze skvělých produktů studia Hammer s až nečekaně velkou trikovou základnou. Jako obvykle bylo nutno hledět i na rozpočet, ale většinou triky vypadají pěkně, i když se občas nevyhnou chybám - obrovský pavouk natočený stejně jako ve filmu Tarantula v teráriu a poté pomocí dvojexpozice přidán do snímku vypadá v některých záběrech skutečně děsivě, ovšem chvílemi fialově svítí a jindy zase pobíhá v normálním měřítku okolo svícnu. I automobilové honičky jsou natočeny hezky, ačkoliv jsem se nemohl ubránit úsměvu při představě, jak při průjezdu potokem kdosi ze štábu leží pod stojícím autem a stříká na herce vodu. ()

Han22

Možná je důvodem přesun do 30. let, ale i když Devil Rides Out má pomalý rozjezd a pár směšných scén (orgie v lese), nechybí mu celkem působivé triky, akce a dokonce se dá mluvit i o napětí. Scéna kdy jsou hrdinové uprostřed ochranného kruhu a čelí stupňujícím se útokům sil temnot včetně obřího pavouka nebo samotné smrti je vynikající. Lee v kladné roli je stejně působivý jako v rolích monster a Charles Gray v roli satanisty Mocaty je zdatným soupeřem. Překvapivě svěže a moderně působící hammerovský satanistický horor. ()

Disease

Je to sice asi fakt z těch lepších kousků od Hammerů, ale vzhledem k tomu, co se už v té době točilo jinde, je to průměr. ()

Petrus1

Na rozdíl od většiny zdejších hodnocení a komentářů, který tu vidím, já takový nadšení nesdílím. Když sem to viděla poprvé, usnula sem v půlce. Když sem to viděla podruhé, usnula sem ještě dřív. A abych se na to nemusela za pár měsíců dívat potřetí, radši sem to ještě večer dokoukala. Já mám všeobecně satanskou tématiku ráda, jenže jak si to teď tak uvědomuju, většinou to dopadne tak, že jsem buď nadšená nebo otrávená a nudím se u toho. A tohle byl ten druhej případ. Připadlo mi to jako uhozená blbost. Některý dobrý scény tam sice byly, ale ne moc. Obecně to bylo tak hrozně předramatizovaný. Tyhlety rádoby napínáky přitažený za vlasy nikdy nepatřily k mému oblíbenému žánru. Mocata vyvalí oči a hned je každej zhypnotizovanej...a dokonce dokáže hypnotizovat lidi i na dálku skrze své médium. Prej jsou skeptici nejslabší články. Fakt? No já si myslím, že nejslabšími jsou právě ti, kteří se do podobných sekt nechají uvrtat a nechají sebou manipulovat ostatními lidmi. "Ani na okamžik ho nenechávej samotnýho," říká opět dramaticky Lee...bububu. No, dnes se u toho určitě nikdo bát nebude a silně pochybuju o tom, že se bál někdo v roce 1968. De Richleau se snaží zachránit svého kámoše a ještě jednu mladou kočku ze spárů samotného ďábla. Satan se dokonce zhmotní na jednom obřadu v podobě Kozla z Mendesu. Ještě se v oblaku páry zhmotní jedna ďábelská postava...nějakej černoch, ale co to bylo zač, to už si nepamatuju...asi to měl být taky Pán temnot...jen vím, že se mu nemám dívat do očí. Bububu. No a ten pavouk tomu všemu dal korunu. Bububu. A málem bych zapomněla na Anděla smrti. Bububu."Co se stalo, se nestalo." No, tak proč sem se na to musela teda dívat? :-) Nakonec sem se prozívala až do konce. Nevím, proč je tento hrůzostrašnej horor Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete, ale vůbec se nedivím tomu, že u nás nevyšel, ani že se název nepřekládá do češtiny :-) "Ačkoli literární předloha není víc než senzační labyrintická fikce, filmová adaptace se může pochlubit scénářem renomovaného Richarda Mathesona. Právě ten svým uměním, ale i z ekonomických důvodů, zbavil příběh všech vedlejších zápletek a soustředil pozornost k hlavní dějové linii...Fisherova režie je svižná a snímek celý čas kypí imaginárními scénami, které podtrhuje jednak Grantova kamera stylizovaná do poetiky 20.let, jednak Bernardova lehce patetická hudba...Navzdory ne vždy povedeným vizuálním efektům a četným stereotypům v tematizaci satanismu patří snímek k vrcholným realizacím Hammer Films. Zásluhou silného scénáře i hereckých výkonů dvojice hlavních postav se mu veškeré divácké pochyby daří rozptylovat až do dramatického konce." Moje pochyby teda rozhodně ne...Za dva, ale s odřenýma rohama... ()

Raziel_cz

Myslel jsem, že nejkrásnějším filmem od Hammeru je The Mummy, ale ne. The Devil Rides Out je audiovizuálně skoro hypnotický – ať už jde barevné rituální hábity, podivné lokace nebo vždy bezchybného Christophera Leeho. Terence Fisher tentokrát zadaptoval scénář Richarda Mathesona, a pokud vám to jméno něco říká, tak víte, že se máte na co těšit. A pokud neříká, inu, máte se na co těšit! Třeba na přerostlého pavouka. Nebo nejlepší vyobrazení ďábla ever. Čestný kultistický. ()

JimiH

I přes jasné díry ve scénáři velmi atmosférický horor s uhrančivým Christopherem Lee a satanismem. Z několika filmů, co jsem viděl, mě od Hammeru tento zaujal nejvíce. ()

Kenneth

Pohádka, přehlídka veteránů a teprve pak něco, co vypadá jak horor. Ze začátku to vypadalo na pokus o hororovou komedii, hlavně když padla věta: Strýc se dlouho nezdržel. ()

CorvusBlek

K tomuto druhu filmů přistupuji většinou už jen z lehkým až ironickým úsměvem, čekal jsem klasické"béčko"což se mi sice splnilo, jen ten úsměv mi tak trochu zatuhl a přistihl se, že zhruba od půlky filmu mě to docela zaujalo a tak jsem vydržel do konce, který opět sice nepřekvapil, nicméně byl o poznání zajímavější než u mnohých tématicky podobně laděných snímků...60% ()

sibskyn

Christopher Lee byl největší Bad ass, co kdy zazářil na filmovém plátně, ale i tak ten film mi připadal opravdu strašný. Moc suchý a uhlazený. Scéna, kdy mají satanáši mejdan, mě připadala spíže jako by měli čajový dýchánek(vždyť tam jen chlastají a polévají se vínem, na Moravě celkem běžný den) a pak se objeví sám Satan! a a...... a nic nedělá, jenom tam sedí. A v tu chvíli jse si řekl"Opravdu? A to je všechno? to má být Satan? Ale no ták! Neseď tam jenom tak, vždyť si Satan!". ()

Miroslav.Zac

Většina filmů se nejdřív pomalu rozjíždí, aby nám to nejlepší nabídla až v druhé polovině filmu. Tady to paradoxně bylo naopak. Ta druhá krom vymítání, arachnofobické a zároveň velmi vtipné pasáže s pavoukem a následného požáru kostela a teatrálního svíjení se v agonii nenabídla nic moc. Celkově to byl ale dobrý film, jen se měl držet víc při zemi. ()