La Vida Loca

• Francie

La Vida Loca

Dokumentární

Španělsko / Mexiko / Francie, 2008, 90 min

Hezký a chytrý holky končí s pomalovaným ksichtíkem a zpívají na pohřbech "kamarádů". Když jsme na základce chodili tajně kouřit a na střední pili vodku v parku a občas kouřili trávu, byl to trochu jiný typ "chytil se špatný party" než v San Salvadoru.(26.11.2012)

Sugestivní, syrové, přímo na tělo a bez pokusu nějak situaci hodnotit. Ona se nejlépe hodnotí sama. Plus vynikající hudební složka. Nedivím se, že tvůrce zaplatil krví – míra blízkosti k životu Mary je smrtící. Vřele doporučeno zejména těm, kteří mají alespoň rámcové znalosti. Vřele doporučeno kombinovat s Fukunagovým Sin Nombre.(24.11.2009)

Drsný dokument o salvadorských gangoch, nekompromisne a bez zľutovania hodiaci vás do prostredia, v ktorom si nikto nemôže byť istý, či práve nie je na rade. A nehovorím o rade na obed v McDonald´s. Ktovie, akoby výsledok vyzeral, keby bol ešte Poveda nažive.(14.10.2013)

Příběh o lidech v zemi, kde je všechno špatně. Bez pokusů soudit lidi, ale s jasným odsouzením násilí, hlouposti a systému oko za oko.(17.5.2013)

Tahle exkurze do San Salvadoru vám pořádně naruší osobní zónu. Gangy, všudypřítomné násilí, bezvýchodnost.(14.6.2015)