Dvojka

Drama / Road movie

Česko, 2009, 88 min

Autentický autorský obraz toho, akí vieme byť: ješitní, smiešni, zbabelí, naivní, zlí, podliehajúci rozkoš-I(am), nevyspytateľní a pritom tak jasne čitateľní a prázdni.. A navyše plní ďalších podobných Ha Ha (haluzí a halušiek), že sa mi na konci chcelo z tej nekompatibility grcať. Tak som si šiel, povinne, vygargalovať hrdlo a sadol si k Vracenkám. "Seš dobrej. Seš dobrej, jo...?!" NIE JE LEPŠIE BYŤ SÁM, AKO VO VZŤAHU (A PRITOM OSAMELÝ) ??(22.2.2010)

• dobytek

Takovouhle píčovinu bych se styděl zveřejnit i na youtube. Nechápu, že se ten Fuj nestydí, když svoje domácí video z cesty do Švédska prezentuje jako celovečerní film.(24.7.2010)

70% Ze začátku mi dalo trochu práci zvyknout si na roztřesenou digitální kameru a neustále užívané zoomy. Psychologické vykreslení charakterů a děj mě pak ale natolik upoutal, že se mi na to dařilo zapomenout. Zcela uvěřitelný příběh...(29.1.2010)

• Roman.Ticka

Jestli se má jednat o podrobný návod, jak bezpečně dojít do stavu Singl, tak potěš, jak brzy dopadne celá naše přenádherná civilizace. Veronika sehrála blbku jak bohužel některé holky fungují, když hledají prince na bílém koni, zodpovědnost jim nic neříká, slyší na jméno zábava a věrnost je jim cizím slovem. Chudák Michal jako typický hodný kluk, kterého holky opouštějí dopadl přesně podle šablony, protože s grázlem je všecko jen ne nuda. Takže nezbytný třetí do party floutek, co se fláká světem, nic neřeší, nic nehledá, jen si "užívá" života, byl vlastně už tak trochu zbytečným článkem k rozbití vztahu, jenž nikdy vztahem nebyl a ani jím být nechtěl. Ubohé, ale bohužel pravdivé. Otázka zní - Kdo za to může?!(23.9.2013)

Zajímavý nápad, což o to. Ale sám jsem se podobně nacestoval a už z podstaty vím, že takové chyby v přípravě na takový výlet, co udělal ten pár, se prostě nedělají. K tomu to chování mezi nimi, to mi přišlo až odporné. Nicméně to byla součást filmu a já to tak musím brát. Nápad i tak udělal svoje a mě donutil film dojet až do konce. I když chvílemi vypadal jak nějaký domácí video, co si sami natočili při jednom...jooo, už vejletu někam.(31.12.2011)

• - K natočení celého filmu bylo třeba 20 dní. (Devitka)

• - Postava Maliny je skutečná. V reálu se ale daná osoba jmenuje Jahoda. (Devitka)

• - Děj filmu byl z části inspirován skutečnými osudy režisérových přátel. (Devitka)