poster

Dvojka

Drama / Road movie

Česko, 2009, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fremy
  ***

  Vztahové problémy páru po pěti letech soužití posoudí jiní než já, avšak bavilo mě pozorovat celý film. Nakloněn jsem na stranu Kristýny Novákové hlavně z čisté náklonnosti.(14.4.2010)

 • Fingon
  ****

  70% Ze začátku mi dalo trochu práci zvyknout si na roztřesenou digitální kameru a neustále užívané zoomy. Psychologické vykreslení charakterů a děj mě pak ale natolik upoutal, že se mi na to dařilo zapomenout. Zcela uvěřitelný příběh...(29.1.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Vztahová psychologie jak kravský vemeno. Když pominu fakt, že se tam všichni tři chovali jak hovada, což ale bylo v rámci příběhu pochopitelné, nemám co vyčíst. Kristýnka, Jakub i David záhrali své role naprosto přirozeně a ani chvíli jsem neměl pocit, že by i přes ty hodně extremně napsaný postavy nepůsobily realisticky. V poslední době rád vyhledávám zapadlý český filmy a opět se mě potvrdil názor, že je docela škoda, že už i naše současná kinematografie má škatulku přehlížené filmy, protože Dvojka si naší pozornost zaslouží a udrží, byť občas může působit zbytečně vyhroceně, svou obsažností má určitě co říct.(8.6.2015)

 • Slarque
  ****

  Vytrhněte dva lidi z jejich každodenní rutiny a běžného okolí, a oni už se vám vybarví. Mohla to být jejich šance zachránit upadající vztah, ale nakonec to jen uspíšilo konec. Ano, tři dobře napsané postavy, které se chovají jako obyčejní lidé a ne papírové loutky, bohatě stačí na dobrý film. Jen to dokázat napsat a natočit. Což se oboje povedlo na vysoké úrovni. Pro mne jeden z nejlepších českých filmů roku 2009.(16.3.2010)

 • paascha
  ****

  Poslední dobou od českých autorů čekám většinou nějakou nebetyčnou sračku, ale tenhle kousek mě docela překvapil. Příjemně ubíhající příběh kancl pitomečka a polodivoké čubky, která by zasloužila pár po hubě, kteří se snaží najít společně dávno ztracený vztah, i když podle mého nikdy žádný nebyl, a vyrazí si na výlet:-) A že se na výletech dějí divné věci, to se dávno ví...:-)(15.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace