Píše se rok 1911. Profesor Marie Joseph Esperandieu, odborník na starý Egypt, koná experimenty na základě své knihy o posmrtném životě. Nešťastnou náhodou se mu podaří oživit pterodaktyla, který se po 135 milionech let vyklube z vejce v Přírodovědném muzeu a uletí. Pterodaktylus napadne taxi s bývalým prefektem Raymondem Poitrenaudem, který si veze tanečnici ze šantánu. Taxi skončí v Seině. Nazítří je tisk plný zpráv o prefektovi a tanečnici i o obřím ptákovi. Vyšetřováním případu je pověřen potřeštěný inspektor Léonce Caponi, velký milovník jídla. V té době se prostořeká a svérázná cestovatelka a spisovatelka Adéla Blanc-Sec vydává do Egypta k vykopávkám. Chce uzdravit svou sestru dvojče Agátu, která je už několik let v kómatu. Při tenisu jí jehlice z kloboučku probodla lebku. Adéla hledá mumii Patmosise, největšího lékaře starého Egypta a osobního ošetřovatele faraona Ramsese II. Chce ho oživit podle Esperandieuovy knihy. Je zadržena jako vykrádačka hrobů a odsouzena k smrti. Před zastřelením se jí podaří uniknout a po dobrodružných peripetiích se s mumií vrátí domů do Paříže. Profesor Esperandieu naláká ve svém bytě pravěkého ptáka na maso. Přichází k němu Caponi a k svačině si dá vajíčko. Pterodaktylus zvyklý chránit svá vejce, je napadne, zdemoluje celý byt a uletí. Caponi nechá Esperandieua zavřít do vězení. Adéla si v novinách přečte, že je Esperandieu odsouzen k trestu smrti a rozhodne se ho v přestrojení z vězení opakovaně dostat. Nepodaří se jí to. Do Paříže je povolán z Afriky slavný lovec šelem Justin de Saint-Hubert, aby pterodaktyla zneškodnil. Šílený lovec však nadělá víc problémů než užitku. Mezitím profesor Ménard a vědec z botanické zahrady Andrej Zborowski, který je do Adély zamilovaný, objeví v muzeu zbytky vejce pterodaktyla. Zborowski v botanické zahradě naláká pterodaktyla na sezení na zbytcích skořápky jeho vejce. Adéla si ptáka ochočí a osedlá ho. Odletí na něm k popravišti, kde vyrvou Esperandieua ze spárů smrti. Lovec šelem však pterodaktyla zastřelí. Umírá i profesor Esperandieu, který s ním byl spojen. Adéla dopraví profesora rychle do svého bytu. Esperandieu z posledních sil probudí mumii Patmosise a umírá... (TV Prima)

web-dat

Je to sice MEGA ujetá komedie, ale je skvěl v tom že u ní nemusíte absolutně nad ničím uvažovat. Na páteční večer, po vyčerpávjícím týdnu, dobrý relax. Na 2 stranu, zde nenajdete MEGA dobré scény (efekty), úžasné dialogy, herecké výkony, které by měli být nominovány na oskara. Když ale dáte filmu šanci, a ponoříte se do ujetého děje - není to až tak špatné :-) 50% ()

Renci

Tajomstvo múmie je odporný film. Nechutné digitálne triky sa na vás valia zo všetkých strán, a snímka sa pokúša byť strašne cool, avšak nie je. Príbehovo ide o debilnosť najhrubšieho kalibru, ktorý buď divák pretrpí,alebo spácha harakiri...(myslím,že ide o tú lepšiu voľbu). Už som skutočne pár rokov nevidel tak ohavný kasting. Hlavná protagonistka pôsobí ako otravný komár v lete, nemá žiadny ženský šarm.. Jedinou svetlou chvíľkou je zjavenie sa hlavného záporáka, ktoré NENÁPADNE pripomína pána z Dobyvateľov stratenej archy a možno pár scén, ktoré sú dajme tomu vtipné(veľmi relatívny pojem). Jedno šťastie, že som to nevidel v kine, ináč by som vstupenku prerobil na voodo bábku a zmasakroval Lucca Bessona... ()

Zombiepod

Absurdita s pterodaktylom ohrozujúcim Paríž 20. storočia a vtipkujúcou múmiou v smokingu. Našťastie je to všetko podané dobrým francúzskym humorom, výraznými postavami a Bessonovým rýchlym strihom. Oddychovka ktorá bezpečne zaručí jednorázovú zábavku. ()

ŠIM-ond

Je to úplně JINÝ film. Úplně jiný, než na jaké jsme běžně zvyklí. Jiný humor, jiné scény, jiné pojetí, jiné pointy. Je značný rozdíl mezi tím, co točí Hollywood, co točíme např. my, a co toží Francie. Už jen proto stojí za to, snímek vidět. A to v krásném francouzském znění s titulky! Film není světoborný, ale něco v sobě má. Každopádně Adéle Blanc-Sec je fakt kost a to se musí nechat. ()

xxlch

Filmík na jedno pokoukání.Nic vám nenabídne ale ani vás neunudí.Je to jako parodie na spoustu jiných dobrodružných filmíků.Zavzpomenete na Indiana Jonese ,na cestu do středu země a mumie s B.Fraserem a pouvažujete o tom,jestli se nespletli ve jménu režiséra.Taková naivní věcička na nedělní odpoledne s dětmi.Nutí se otázka na Adéle na Titaniku.Ale pokud nebude-žádná škoda. ()

george82

Nejhorší je, když vám do hodnocení někdo kecá viz. moje přítelkyně...chtěl jsem dát 3 hvězdy za netradiční zpracování, ale nakonec tedy jen 2. Kdyby to mělo větší spád a silnější zápletku, tak to mohlo být dost slušné. ()

jafuska

francouzský film, který mě prostě nemohl zaujmout, je to sice dobrodružný,ale postrádá to veškerou logiku, možná je to film určený pro odrostlé děti, nevím, ale nejspíš nikdy nebudu fanouškem tohoto filmu, kdy se jen poučím, a nebudu se už dívat na tyto žánry? tohle všechno šlo mimo mě bohužel. ()

Marrianna

Zmatené, nelogické, plytké a nesmyslné ............ Jediné co si z toho odnáším je nepřekonatelná bolest páteře od neustálého kroucení hlavou. ()

Renie42

Název láká ke shlédnutí, ale už ten začátek se mi zdál hrozný. Tohle je spíš parodie na to všechno, co jsem od filmu očekávala. Příběh byl strašný. Dvě hvězdičky dávám za scény v Egyptě, ptakoještěrovi a mumiím, které byly probuzeny v muzeu. Je to zklamání. ()

PeterJon

Sympatické, až do bodu, keď si Adele osedlá pterodaktyla, potom už trocha trapné...inak klasická Jonesovina, ale moc skvelá hudba ()

Pitryx

Mám rád film, kdy mi do děje hned od začátku někdo kecá a ještě tam je postav jak na orloji. To se mi moc nelíbilo, i když to bylo v takovém odlehčeném duchu. Pak ovšem následuje pecka v podobě akce a lá Indiana Jones křížená s Larou Croftovou. Bohužel, po ní se to zvrtne v děsnou blbinu, ale zasmát se sem tam dá. Závěr s mumiemi je už čiročirá komedie. Snímek vhodný pro celou rodinu.  50 %  ()

Bobofon

Bessona mám rád za jeho staré a velice dobré filmy, jako například Leon, Nikita a Pátý element, ale o jeho aktivitách z posledních let je lepší pomlčet. A tak jsem doufal, že by Adéla Blanc-Sec mohla dát vzpomenout na staré dobré časy, kdy mu to filmování tak pěkně šlo. No... nedala. Především je to strašlivě nepůvodní film - skoro u každého záběru jsem měl pocit, že jsem to viděl už někde jinde. Zvláště patrné je to u egyptské sekvence, jasného křížence Mumie a Indiana Jonese. Tady je to vykrádání tak zjevné, že jsem se za Bessona až styděl. Ale i "pařížský" zbytek filmu je silně inspirovaný jinde, na mysli mi vytanul například i starý dobrý Jurský park, samozřejmě trikově nesrovnatelně lepší - Bessonovy triky s pterodaktylem jsou dost na pováženou, především (spoiler) ve scéně, kde Adéla na pterodaktylovi letí. A filmu nepomohla ani sama hlavní hrdinka - necharismatická, nezajímavá a (pardon mademoiselle) zcela nepůvabná (sestra se mi líbila víc). Kladem snad může být fajn výprava, zábavné mumie, podmanivá nálada začátku století v Paříži a snaha o odlehčení a všudypřítomný humor. Ale i tak je to další zklamání a často nuda Lucu, co si budeme nelhávat. ()

Fiijay

Film stějně nudný , jako hodina matematiky na střední škole a hudba otravná , jako na hudební výchově.Jedna hvězdička za řežiséra a druhá za závěrečné vyléčení dvojčete. ()

ivonius

Film vás dostane do atmosféry těch starých dobrých časů, kdy život byl jednoduchý a všechno se zdálo možné. ()

Spielbergo

Besson se zbláznil. Ta jedna hvězda je za podivně elegantní krásu hlavní hrdinky a za dva až tři slušné vtípky co se mumií a pyramid týče. Jinak kravina na kvadrát s první polovinou naprosto nekoukatelnou a zbytkem.. jakbysmet. ()