foto

Frédérique Bel

  • nar. 24.3.1975 (41 let)
    Annecy, Horní Savojsko, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Frédérique Bel se narodila 24. března 1975 v Annecy ve Francii. Po střední škole začala studovat filozofii na Univerzitě ve Štrasburku. Zde také úspěšně odpromovala. Po studiích se rozhodla dát na dráhu modelingu.

Její první filmové krůčky můžeme zaznamenat v roce 2000. Objevila se v miniroli ve filmu DRUHÁ TVÁŘ. Další minirole následovaly ve snímcích LA BEUZE (2003) a TVOJE RUCE NA MÉ PŮLCE (2003). První větší roli si střihla v biografickém dramatu lL ÉTAIT UNE FOIS JEAN-SÉBASTIEN BACH (2003).

Širokému publiku se představila díky placenému francouzskému televiznímu kanálu Canal + v rámci pořadu LE GRAND JOURNAL DU CANAL+ (2004), v němž jí je rezervována část La Minute Blonde du Grand Journal, kde ztvárňuje postavu Dorothy Doll, ztřeštěné a okouzlující blondýny, jejíž každodenní peripetie si získaly pozitivní ohlas u diváků.

Frédérique Bel se objevila také v menších rolích ve filmech uznávaných francouzských režisérů. Ať už v roce 2004 ve filmu PŘÍLIŠ DLOUHÉ ZÁSNUBY režiséra Jean-Pierre Jeuneta či v režii Cédrica Klapische v pokračování úspěšné studentské komedie ERASMUS 2 (2005). V roce 2006 se zaskvěla v malé roli v bláznivé komedii JÍZDENKA DO VESMÍRU po boku Kada Merada a Guillauma Caneta. V roce 2007 se setkala před kamerou s Vincentem Elbazem a Élodie Bouchez v roli neurotické přítelkyně hlavního hrdiny ve filmu JAKÝ OTEC, TAKOVÁ DCERA (2007). V roce 2009 se představila v komedii SAFARI, v níž si opět zahrála s Kadem Meradem, propůjčila svůj hlas jedné z postav animované komedie LASCARS a objevila se v další komedii Fais-moi plaisir! v režii Emmanuela Moureta.

Frédérique Bel dostává svému příjmení, které z francouzského překladu zní doslova krásný, což potvrzuje její kariéra modelky. Ačkoli v oblasti televizní zábavy zaznamenala značný úspěch, na zajímavou roli ve filmu stále čeká. V jednom rozhovoru se svěřila, že už ji unavuje hrát naivní nebo ztřeštěné dívky ačkoli přiznává, že její vzhled k tomu vybízí. Nechme se překvapit, zda Frédérique Bel v budoucnu zazáří i v nějakém dramatickém snímku.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace