Tucker & Dale vs. Zlo

Kanada / USA, 2010, 89 min

Eli Craig

David Geddes

Mike Shields

Naštěstí jsem nečekala žádnou obrovskou řachavou srandu, takže jsem se bavila dostatečně. Skvěle podchycená zažitá otravná klišé slasherů, kde nechybí ani jedna jediná naše "stará známá" scéna, od magorů před benzínkou po strašidelnou historku vyprávěnou v lese, až ke běhu s motorovkou (jedna z nejvtipnějších scén filmu). Co mě ale nejvíc překvapilo, je fakt, že je to až s podivem inteligentní komedie. Hlavní duo rednecků jsem si zamilovala okamžitě, jejich "protivníkům" jsem přála šťavnatou smrt a té se jim naštěstí dostalo. (Vítězí drtička. Jednoznačně!). Vtipná, úsměvná a chytrá komedie bez trapáren, fekálních vtípků a nechutností. A to se maximálně cení.(7.3.2011)

Nečekaná souhra náhod dovede skupinku studentů k šílenství z dvou zabijáků. Vynikající oddechovka. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Jakože konečně něgdo pochopyl, že mi klucí ze vsy jezdíme normoš na chatu rybařyt a popít nějakí ty pifka. Nemáme žádný ty kanibálský chutě a tak. To sou jenom sprostý inteleguánský pomluvi. Díky za tenhle film. Aš si na Prímě najdu ženu, určitě jí ho ukážu.(31.3.2012)

,,... dneska jsme měli den blbec. Nikoho jsme si nevšímali, když tu najednou okolo našeho domu se začali zabíjet děti“..... Venkovští vidláci a skupinka teenegerů – vděčné hororové téma. Tahle nenáročná hovadina (na letní noc) si z toho snaží udělat prdel. Jednoduchej humor, vraždy, děj. A proč ne... na place muselo bejt veselo. A jestli se Tucker a Dale stanou slavnými jako Randall a Dante? Těžko říct, ale třeba se mladí ,,zaostalejší“ chlapci naučí balit holky. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět vyvražďovací parodii. 2.) Nevím, jestli kluk, kterej skočí do drtičky může bejt v pořádku (po doskoku). 3.) Zjistím, že benzínem chlapa neuhasíš. 4.) Poznám, kdy je dobré mít paměť na divný věci. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(28.2.2011)

Ale prečo nie? Konečne sa niekto poriadne pohral, vzal nápad a podstatu hororových paródií pekne od konca a vznikla z toho poriadne nechutná a úchylná zábavka, ktorá sa určite za pár rokov stane unikátom. Síce sa mnoho nepodarilo dotiahnuť do konca, niektoré scény si priam žiadali viac krvi, inokedy viac zvráteného humoru, ale za snahu a vôbec odvahu takéto niečo zrealizovať sa musím prikloniť k štvrtej hviezdičke. Snáď tvorcov v podobných nápadov bude mať kto podporiť a vylepšenými nápadmi ma znova niekedy prekvapia. Paródie totiž rozhodne treba oživovať aj takýmito morbiďárňami. Nielen prdiacimi a zvracajúcimi černochmi. 75%.(7.6.2011)