Tucker & Dale vs. Zlo

Mike Shields

Deepak Nayar

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr

Zbytečně moc přitažené za koule. Příběh se rozehrává velmi slibně, spousta nadržených teenagerů, dva burani a vzájemné nepochopení ve vzduchu. Tvůrci z toho mohli vytřískat naprosto dokonalou komedio-parodii, která bude pochcávat klišé scény a hlody z teen-vyvražďovaček. Nic podobného bohužel nikdo neudělal, celý "vtip" tohoto filmu stojí na směšných umrtích, které dokážou diváka rozesmát, ale po skoku do drtičky se divák smát přestane a začíná očekávat jakým směrem se děj posune dál. Ten se bohužel nikam nepohne, místo toho se začne honit za vlastním ocasem, scény představuje až natolik přehnaně, až to přestane být vtipné a druhý zbytek filmu už je jen nastavovaná vata před závěrečným vykousnutím největší kočky ve filmu s největším buranem. Rozepisovat se o tom, že příběh je odhadnutelný pět minut po úvodní scéně je zbytečné, protože tento film chtěl prvoplánově pobavit, ale to se bohužel tak dobře nepovedlo. Scénář je pro mě zklamání, ne ani tak po příběhové stránce, ale spíše po té zábavné. Film sice přišel s tím, že chce nacpat hovna do huby všem impotentním hororům, které se trapně snaží postrašit diváka, ale sám se nakonec stal skvělým námětem pro zparodování. Špatná vizitka. 55%(13.4.2011)

Až zde člověk plně pochopí úsloví „smůla se mi lepí na paty“ resp. zapíše si (do svého notesu) nové „mít pech jako Tucker a Dale“. Pravda, dá se na to nahlížet i jako na „zcela nevinné“ nedorozumnění popř., že každej máme občas den blbec :-) 90% současných hororů dopadá ve výsledku jako nechtěná parodie, takže bylo pouze otázkou času, kdo to vezme z opačné strany a hlavní trumf založí právě na této skutečnosti, s malým rozdílem-chtěné, kdy není „tak úplně jasné“, kdo je oběť a kdo vrah. Možná namítnete něco ve stylu: „laciná prvoplánová povrchní stupidita“, já říkám „vcelku inteligentní netradiční žánrovka“, s přesnými (v rámci žánru) hereckými výkony, jímž vévodí (a jsou to právě ONI dva, proč se snímek oplatí shlédnout) A. Tudyk resp. T. Labine. Výsledný resultát? I přes mírné opadnutí tempa v poslední čtvrtině snímku a zejména faktu, že se (na)konec vydává směrem, kde se ostatním snímkům do té doby vysmíval, (si) musím přiznat jedno. Bavil jsem se víc, než bych (si) byl předem ochoten přiznat. To navzdory faktu, že mi při mých více než 190cm nepřijde 86kg zase tak moc, popcorn nesnáším a v mekáči jsem byl jednou v životě a to ještě na záchodě. Je ale fakt, že členem Mensy nejsem a před Budweiserem dávám zásadně přednost plzínce. 70%(26.6.2012)

Skvělá komediálně hororová oddychovka s parádním humorem. Pohodovost tohoto filmu na vás dolehne a vy si můžete naplno užít tuto parodii na klasické teenagerovské vyvražďovačky. Jako výsměch různým slasher hororům a hixploitation to funguje skvěle. Parodie na Texaský masakr byla nejlepší. Jen ten konec mi úplně nesedl, ale jinak jsem si film užil více než dobře. A Katie Bowden je jedna z nejhezčích dívek, co jsem kdy v hororech i v ostatních filmech viděl. 75%(8.3.2011)

Správně ulítlá hororová komedie, ve které se ze zcela nepochopitelného důvodu začínají sebevraždit studenti. Tucker a Dale jsou smolaři, kteří se do této situace dostanou jako slepý k houslím. Některé citace například na Texaský masakr jsou výborné. Myslím že TaDvs.E je dokonalým originálem na poli Slasherů. Přesto jsem čekal malinko více šíleností.(1.4.2011)

Ráta sa mi, že tu hrali neznámy herci a krvavé efekty boli super zmáknuté. Prvej polke filmu patrí určite 5 hviezdičiek, ale druhá polka už na tom tak dobre nebola i keď netvrdím, že bola zlá... 4*(26.3.2012)

• - Magnum, ze kterého začal Chad (Jesse Moss) střílet na Tuckera (Alan Tudyk) a Dala (Tyler Labine), má pouze šest komor na náboje. Chud jich ovšem před dalším nabitím vystřílel čtrnáct. (Rimer545)

• - V jedné z posledních scén je slyšet hlavní hudební téma z filmu Temný rytíř (2008) a hlavní záporný hrdina si popálí levou půlku oblyčeje, čímž snímek naráží na postavu Double Face (Aaron Eckhart) ze zmíněného filmu. (kowalski)

• - Nominace na cenu Leo, v kategorii Nejlepší zvukový střih. (Čiban)