Baron Victor Frankenstein je zpět a ďábelštější než kdy předtím. Tentokrát přinutí krásnou majitelku penzionu Annu a jejího snoubence, mladého doktora Karla, aby se stali spolupachateli jeho ilegálních experimentů. Baron Frankenstein se chce pokusit o první mozkovou transplantaci vůbec. (liquido26)

TERRORDROME

Ak bol Frankenstein v minulom diely akýsi príliš milý a pokojný, tak teraz si to chce vynahradiť a je z neho doteraz najväčšia sviňa ktorá v Cushingovom noblesnom podaní vraždí, vydiera a dokonca znásilňuje. Hneď na úvod niekom odsekne hlavu kosákom a po tom čo je nútený ako vždy ujsť pred spravodlivosťou robiť pokusy niekam inam, musí uniesť z blázinca svojho bývalého kolegu aby mu ten vyjavil svoje tajomstvo zmrazovania údov. Ten je nanešťastie mešuge a tak treba jeho mozog transplantovať do iného tela, kde bude mať viac pohodlia. Cushing tomu vládne pevnou rukou a človek dúfa že sa mu plány vydaria, aj keď je to reálne pekne odporný bastard. Nuž, tradične to končí katastrofou všetko sa zoserie, kladné postavy mladého páru prekvapivo zomrú ( ona dokonca Frankensteinovou rukou ), starý profesor v novom tele prepadne amoku a Victor sám tak opäť raz okúsi plamene, ale tak aby nebolo explicitne vidieť jeho smrť kvôli ďalším dielom.  Bavila ma tá psychotická vyhrotenosť ( napr. scéna kde oná dievčina ťahá zo zeme mŕtvolu ktorá vybuble na povrch kvôli prasknutému potrubiu ) , takže za mňa jeden z najlepších dielov, akurát škoda že ten komický policajt čo po Frankenteinovi tak vytrvalo išiel nakoniec proste len zmizne zo scény a k žiadnej konfrontácii už nedôjde. Plus to blbé znásilnenie, ktoré je mimo všetkého a bolo vraj dotočené neskôr. ()

molcan2

V tomto filme to už NAOZAJ ma výzam a je to už monštrum nie výtvor. Ward nemá čo robiť a chcem pripomenúť obzvlášť chorú scénu kde Carlson napadne Cushinga, mimochodom tu Cushing nechcel ani točiť. Jedine dve veci ktoré mi na tomto filme vadili sú že to bolo zbytočne dlhé a dosť mi vadilo liečenie Carlsonovej postavy. Ale inak je to jeden z najlepších Frankensteinov. Worth to vychytal. ()

Raziel_cz

Baron Frankenstein v nejsociopatičtější formě a Peter Cushing předvádí v sérii svůj snad nejlepší výkon. Starší Fisherovky sice mají lepší atmosféru, ale chápu, režisér se vyvíjí a film jsem si užil. Jenom scéna se znásilněním je tu skutečně navíc a mění vyznění chování celé jedné postavy. Vůbec se nedivím, že Fisher i Cushing byli proti a příště ji přeskočím. Jinak podstatně lepší než minule a tedy spokojenost. ()

helraiser

EOpět jak jinak než výborný Hammerovský kousek o známém doktoru Frankensteinovi, jak jinak než skvěle zahraným Peterem Cushingem. Ovšem pozor, Doktor Frankenstein se opravdu dost změnil, pro dosažení svých cílů neváhá vydírat, vraždit a znásilňovat takže Hammer poměrně přitvrdil. Jestli to je dobře nebo ne záleží na každém zvlášť já osobně dávám přednost starýmu dobrýmu Frankensteynovi, ale zahraný je výborně o tom není žádných pochyb. Atmosféru to má opět výbornou jak jsme od Hameru zvyklí, vše šlape jak má takže spokojenost je na místě. ()

ilclassico

Pro mě nejslabší díl. Bez hradu, mlhy a atmosféry to nemá šťávu. Jako bych se díval na televizní inscenaci. Zbytečně dlouhé. V rámci žánru za 2. ()

karnifex

Frankensteinovské horory mám spojené se starým hradem, tento se sice odehrává v městkém prostředí, ale kulisy jsou výborné - samotný příběh už méně. Přesto se jedná o dobrý film s podmanivou atmosférou.. ()

Ammit

Tak já nevím; na jednu stranu mě dost irituje ta jedna scéna (která je úplně zbytečná), ale na stranu druhou - Victor Frankenstein se v průběhu série vyvíjí (jestli jste si teda všimli). Začíná jako naivní snílek, který šťourá do míst, kde by neměl, nikdo jeho zájmům nerozumí, všichni se ho snaží odradit od onoho vědění, později se ho štítí, až ho úplně neskrytě nenávidí. A přitom Victor není špatný doktor, znalostí má za celé kolegium, ale nikdo ho nechápe a ani chápat nechce. Kamkoli jde, tam se ho snaží zavřít do šatlavy nebo rovnou zabít. Je tak moc nepravdpodobné, že časem zahořkne a začne pohrdat všemi těmi omezenými hlupáky? Že se začne na ostatní dívat pouze jako na pěšáky, kterými musí pohybovat ke splnění svých cílů? (ač to znásilnění mi furt příjde mimo charakter...) ()