Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

vieriX

Na velíce dobré obsazení se z toho dalo vytřískat mnohem více hlavní hrdina se tu retrospektivně vrací do doby kdy byla vyvražděna jeho rodina což ho dovede do léčebny jako podezřelého. Na jednu stranu lehké zklamáni čekal jsem nějakou duchařinu ale na druhou stranu to nebylo nejhorší ()

jprmusic

Rozhodně ne špatné. Daniel Craif vynikající, Naomi Watts nemá moc co hrát, takže dobrý, ale Rachel Weisz mi místy lezla na nervy. Tedy ne ona, ale ta její postava. Tady scénárista s režisérem trochu zbytečně tlačí na pilu. No a závěr už je v křeči, nic blbějšího než je bestseller ve výloze vymyslet nemohli. ()

Peter Bračík

Prikláňam sa jednoznačne na stranu hodnotiacich, spokojných s týmto výtvorom. Hlavný hrdina, ktorého osobnosť a ponímanie samého seba, sa zmení tri krát (spočiatku štandardný, neskôr psychicky narušený jedinec, vrah, a napokon obeť), je Craigom veľmi dobre stvárnený a previazanie daných osobnostných čŕt je veľmi dobré. Vo filme sa prelínajú viaceré filmové žánre - prevláda dráma, no nachádza sa tu i mystika, krimi a psychológia. Sympatické herecké výkony a dobrá gradácia deja. Za pozitívum pokladám aj to, že si film pamätám dosť podrobne, aj napriek tomu, že som ho videl iba raz (už dávnejšie), a to sa mi stáva iba pri filmoch, ktoré ma skutočne zaujali. Z mojej strany jednoznačne spokojnosť. ()

Agneszka

Spíš mi to přijde jako romantické drámo, než horor... nápad hezký, ale moc mě to v napětí neudrželo a nebavilo. ()

mirkath1

Koukám, že začínají být všichni docela rozmlsaní. Nechápu potom když každý ví jak se to má točit, že nemáme víc skvělých režisérů. Pouze kecali, kteří už neví coby, možná to najdou v OBi hehe. Bylo to hodně dobrý a tím nemyslím za tři. ()

Sharleen

K zhliadnutiu tohto filmu som pristupovala trošku schizofrenicky, keďže Rachel Weisz môžem dosť a Daniela Craiga naopak až tak nemusím, no a Naomi Watts je niekde uprostred. Po pozretí môžem koštatovať asi toto: Daniel Craig sa mi tu páčil viac (myslím, že to spôsobilo hlavne to, že tu nehral Bonda) ako Rachel Weisz, sama sa tomu čudujem, ale je to tak. A Naomi Watts ostala opät niekde uprostred. Slušný mysteriózny thriller, pri ktorom som sa nenudila..a ako tu už niektorí spomenuli, prikláňam sa k názoru, že je podhodnotený. ()

AlexUnited

Slabučký začiatok, kde je potrebné pretrpieť ukážku harmonickej idylky šťastnej americkej rodinky a nezvládnutý záver podrážajú nohy vcelku vydarenému scenáru, ktorý však mnoho hororových prvkov nepriniesol. Príbeh stojí a padá na dvoch dejových zvratoch, z ktorých najmä ten prvý najdôležitejší je žiaľ ľahko odhadnuteľný. Škoda, že po jeho odhalení film takmer definitívne opúšťa hororovú líniu a viac sa sústredí na psychológiu a pátranie po pravde. Strašidelnej atmosféry a lakačiek mohlo byť omnoho viac a keby v závere prišiel ešte tretí zvrat (ktorý som očakával a nedočkal sa ho), mohlo byť hodnotenie vyššie. Hercov neriešim a popravde sa čudujem ako mnohí prítomnosť známych tvárí okamžite považujú za plus, prípadne od nich odvíjajú celé hodnotenie. ()

Kortexo

Tenhle film nabídne v půlce překvapiví a originální zvrat, boužel je to zabito laciným koncem.Pět hvězd si zaslouží Prokletý ostrov... ()

subic

Slušné, temné, zajímavé rozuzlení. Někdo to tu přirovnává k šestému smyslu, což je nesrovnatelné. Film má slušně našlápnuto a rozvíjí se zajímavý příběh, ale asi ve 2/3 dojde k dost podstatnému zvratu a z původního příběhu se stane jen sen. Skutečnost je ovšem trochu jiná, ne snad očekávaná, ale taková trochu těžkopádná. Kdyby byl příběh trochu delší a trošku víc by rozvinul sousedské vztahy, tím mám na mysli roli Naomi Watts, mohl z toho být hodně slušný kousek. 70% ()

Brano

Veľmi slušný mysteriózny thriller, ktorý ma určite nenudil. Skvelá, napínavá atmosféra od začiatku do konca. Navyše výborné herecké obsadenie. Jediná nevýhoda tohto filmu je, že po opätovnom pozretí sa dozviete pointu filmu a to napätie sa už vytratí. ()

AgnesDee

Film má velmi zajímavý námět - i když mám pocit, že jsem ho už v nějakých jiných filmech viděla - ale trochu si zmařil potenciál. Kdyby plot twist přišel až na konci filmu, a konec by se trochu poupravil, byl by to velmi zajímavý thriller se spíše myšlenkovým happy endem, než skutečným. Takhle to spíše vyvolává více otázek, než odpovědí, a i když odpovědi dostaneme, zase tak zajímavé a vysvětlující nejsou. ()

PlysovyMacko

Taky maly thrillerik, ktory si odbije najvacsi zvrat v polke a potom si to spaja, ci vsetko dava zmysel. Neni to pecka, ale na jedno pozretie v pohode. ()

Mamlas

Zkraje rodinné drámíčko, později fantasmagorie stříklá duchařinou. Nebýt v tom Craig a Weisz, tak je to více než jasný odpad. (13%) ()

Cälie

Co začíná jako slušný thriller s hororovým nádechem, končí jako silně podprůměrné béčko. Herci se snaží, ale na zakrytí děr ve scénáři to nestačí. Škoda - první polovina filmu ukazuje, že Sheridan má, i v pro něj nezvyklém žánru, na víc. ()

DonBraso

Silný kafe,to ani náhodou.To si takhle Will koupí dům a žije krásný život,až to začne být všem divný a lidi na něj koukaj jak z jara,ikdyž film se odehrává v zimě:D a zjišťuje , kde je pravda.Do týhle doby to bylo super a vcelku zajímavý thiller.Jakmile zjistíme co,jak ,proč ,kde .....se dostane na řadu mysteriozní část a jde celý film vyloženě do háje s celou svoji partou.Hrozná škoda,protože tohle trochu jinak natočit a změnit různý konexe by bylo super.Takhle film zachraňuje zase jenom herecký obsazení a to je vždycky špatně,na konci přijde rozuzlení,ale proč to mělo být tak,to si nejspíš musíme přečíst v blesku. ()

ni.na29

Tak už vím, jak vypadá rychlost blesku. Asi jako klesající amplituda napětí v tomto snímku. Nicméně alespoň díky W+W (Wattsová a Weiszová) se na to koukat dalo. ()

Crybaby

Toto bolo viac ako dobre. Pribehovo sa mi to pacilo, dlho som vlastne ani nevedel co a ako je vlastne v skutocnosti. Dost sa to podobalo na film 23 co sa tyka toho zistenia. Koniec ma asi ako jedineho z vas prekvapil, pretoze pisete ze bol ocakavany. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)