Začátky

(festivalový název)

Beginners

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 105 min

Svěží, citlivé, jemné, civilní, výborné. Jsem ohromen.(9.12.2011)

Film pro citlivky. Jsem citlivka. Velmi velmi pomale tempo... ktere sedne malokomu, zaměřené vic na pocity, které vnímáte skrze minimalistická gesta než na nějaké dialogy.... Film o vyrovnání se smrtí blízké osoby, o ovlivněním tím, jaké manželství měli naši rodiče a jak se to pak promítá do našich vztahů, o hledání důvery ve vztahu a víru v budoucnost toho vztahu. Při pohledu na Ewana, který má pořád ten klučičí pohled, u kterého se z každé ženy stane samaritánka, která by ho chtela z jeho ztracenosti zachránit, jsem si rikala, jestli jsem neudelala chybu, kdyz jsem ho pred casem ve sve Topce vymenila za Fassbendera.(21.11.2011)

Dva lineární příběhy a jeden zmatený grafik Oliver. V jednom někoho ztrácí, v druhém získává. V obou hodně poznává - svého otce, Ann, život a sám sebe. Křehký příběh je vyprávěn velmi mile a citlivě, ovšem jako by se celá ta nejistota a tápání hlavních hrdinů přenesly do celé atmosféry a ve mně zanechaly jen pár rozporuplných pocitů.(3.3.2012)

Film s naprosto úžasnou atmosférou, bez přehnaných fórů a zbytečných dramat, zkrátka takový ze života. Mélanie Laurent, Christopher Plummer i Ewan McGregor odehráli svoje role výborně a všichni se mi moc líbili. Problém spočívá v pomalém tempu, kterým film plyne. Zpočátku mi to nevadilo, ale stopáž by přeci jen mohla být kratší, prostě mě to úplně nepohltilo. Za mě 4 slabší *.(12.7.2012)

Linka otec - syn o moc zaujímavejšia, ako syn - Anna. 60%(19.2.2012)

• - Příběh Oliverova otce (Christopher Plummer), jeho nemoci a coming-outu je autentickým příběhem režisérova otce. (JardaBauer)

• - Společně s filmem Strom života (2011) byl snímek oceněn prestižní cenou Gotham Award. (Saku)

• - V hereckých oscarových kategorií se Christopher Plummer ve svých 82 letech stal nejstarším hercem, který kdy obdržel Oscara, a překonal tak rekord Jessicy Tandy, která sošku získala v 81 letech za výkon ve filmu Řidič slečny Daisy (1989). (Vlk17)