Začátky

Beginners

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 105 min

• Dzeyna

Komedie/drama? Řekla bych, že je to spíš psychologický příběh o homosexuálním dědovi, který má rakovinu a chová se jako puberťák od smrti své manželky, se kterou byl ženatý, i když věděl, že je gay a měl s ní syna, který je tak trochu více podivín a dá to dohromady ještě s divnější slečnou. Tento film na mě působí až příliš negativně a pochmurně, je celý takový zmatený a unuděný, vážně nevím co je tam komického. 75ti letý homosexuál, který žije s o hodně mladým mužem? Tak to mi připadá nechutné. Možná je to celé ztráta času. Vše co se řeší, ohledně vztahů, v tomto snímku je přehnané a nedávala bych tomu takovou důležitost. Tohle mohl stvořit duševně nevyrovnaný člověk, který neví co se životem a nudí se. A ten pes, mě taky celkem hodně iritoval. Jediná dobrá věc, je herecký výkon Mélanie, nic jiného zmínit bohužel nemohu.(20.1.2012)

• jojinecko

Mike Mills si natočil svoj malý (že vraj) autobiografický film, ktorý hovorí o jeho vzťahu s otcom a jeho prežívaní po jeho smrti, atď. Predpokladám, že takáto filmová katarzia dáva autorovi zmysel a nepochybuje o sile svojej výpovede. Všetko beriem a chápem, ale ten pokus o civilnosť, štýl, scenár a aj herci mi prišli beztvarý, nekoncepčný, chaotický, povrchný a hlavne nudný. Réžia mala bližšie ku "altmanovskému" improvizačnému štýlu, čo tentokrát nepôsobilo "alternatívne", ale ...ehm...nijako. Beginners je miestami nuda, chvíľkami ako zlepenec iných filmov, chýba mu osobitosť,myšlienka prevedená do obrazu. Niekde sa stala chyba...(19.1.2012)

• nirvanafan

Vztahová linka dvou hlavních hrdinů je absolutně nudná a nicneříkající. Dialogy slouží jen jako výplňová vata, aby se vůbec o něčem mluvilo. Všechny postavy jsou až k zblití milé, hodné a sympatické, nikdo se ani náznakem neprojevuje nijak negativně. Za celou hodinu a tři čtvrtě se nedočkáme žádného napínavého zvratu, v podstatě se nic neděje, téměř vše je řečeno už na začátku a pak omýláno dokola. Světlým místem jsou scény s matkou hlavního hrdiny, která je správně šáhlá a zábavná. Bohužel těchto scén je ve filmu minimum. Ale nemějte z toho depku, život a vztahy v reálném světě jsou totiž opravdu mnohem zábavnější, emotivnější a komplikovanější.(10.12.2011)

Rozpočet $3,2miliónaTržby USA $5,790,894Tržby Celosvetovo $14,311,701 ▐ Niekto sa moc chcel hrať na umenie a vznikol z toho potom taký rozháraný povrchne odbitý guláš ničoho, najviac zamrzí keď v tom hrá dosť dobré obsadenie: Ewan McGregor, Christopher Plummer, či aj čarovná Mélanie Laurent. Vydržal som pri tom trpieť asi hodinu a keď sa to nikam neposúvalo som to vzdal. /10%/(11.2.2012)

Dva lineární příběhy a jeden zmatený grafik Oliver. V jednom někoho ztrácí, v druhém získává. V obou hodně poznává - svého otce, Ann, život a sám sebe. Křehký příběh je vyprávěn velmi mile a citlivě, ovšem jako by se celá ta nejistota a tápání hlavních hrdinů přenesly do celé atmosféry a ve mně zanechaly jen pár rozporuplných pocitů.(3.3.2012)