poster

Začátky

 • Česko

  Začátečníci

  (festivalový název)
 • USA

  Beginners

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  ***

  Linka otec - syn o moc zaujímavejšia, ako syn - Anna. 60%(19.2.2012)

 • Alqarin
  *****

  V podstatě jen další přecitlivělé indiečko rochnící se v pochmurnosti lidské existence. Žádná revoluce formy ani ultraoduševnělý obsah, jen fascinace smutkem a samotou a Ewan s Melanií, což mně osobně stačilo k dokonalému štěstí. Neuchopitelné vztahové peripetie, vnitřní prázdnota, individualita, smíření se sebou samým, možná tam tyhle témata vidím záměrně, ale jelikož je pro mě Beginners shrnují tak kouzelně a procítěně, je mi to fuk a pálím absolutorium.(11.12.2011)

 • DwayneJohnson
  ****

  Už dlouho se mi nestalo, že bych měl během sledování filmu takový příjemný pocit, jako při Začátcích. Opravdu nevím, čím to přesně bylo, možná opět skvělým Ewanem, neméně dobrým Christoperem , velmi půvabnou Mélanie a nebo se prostě Miekovi podařilo natočit film, který mě nenudil, byl zajímavý, dojemný, smutný, láskyplný a zanechal ve mě pocit, na který určitě hodně dlouho nezapomenu.(20.7.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  Everybody lives, everybody suffers, everybody dies. Klasická trudomyslná nezávislárna s klasicky trudomyslným hlavním hrdinou. Měl by s sebou nosit míč.(2.12.2011)

 • Marthos
  ***

  "TATI, PROČ VŠEM ŘÍKÁŠ, ŽES TO PŘEKONAL? - NENÍ TO JEDNO? - NENÍ! TATI, SEŠ VE ČTVRTÉM STADIU! PÁTÉ UŽ NENÍ!" Komorní příběh otce a syna, kteří na pozadí svých osobních ztroskotání ve vztazích konfrontují životy obou a i když se zpočátku zdá, že společným jmenovatelem je tu jen chabě navázané mateřské pouto, film nás postupně přesvědčí o podivném vnitřním boji obou mužů. Je sympatické, že film reflektuje téma coming outu u generace našich prarodičů, o to hůř pak vychází celá ta linie s Christopherem Plummerem, o jehož utajované homosexualitě de facto nic nevíme, netušíme, jaký měl motiv k uzavření manželství, ani jak probíhal jeho život až do okamžiku manželčiny smrti. My ho poznáváme až v okamžiku, kdy je se svou orientací vyrovnán, bohužel svou novou identitu nestihne již naplnit. Vedlejší paralela s Ewanem McGregorem se pak zabývá jeho patologickou prohrou ve vztazích a právě pátrání po otcově minulosti mu přináší řešení vlastních komplexů, jež mu částečně pomáhá překonávat jeho nová známost (Mélanie Laurent). V celém příběhu má klíčovou roli i pes a frustrovaná matka hlavního hrdiny, která se nikdy nedokázala smířit s tím, že svého manžela nedokázala vyléčit z homosexuality. Film je nakonec tvořen mnoha vrstvami, z nichž ani jednu nedokáže pojmout komplexně a tak divák těká z jedné postavy na druhou, ztrácí přehled a ve výsledku se celek rozplývá v ukolébávající nudu. A je to škoda, protože téma rozhodně nepostrádá významnový potenciál a v budoucnu by otázce homosexuality ve stáří mělo být přikládáno více pozornosti.(12.11.2011)

 • - Příběh Oliverova otce (Christopher Plummer), jeho nemoci a coming-outu je autentickým příběhem režisérova otce. (JardaBauer)

 • - Christopher Plummer získal za roli v tomto filmu Zlatý globus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

 • - Režisér Mike Mills je mimo jiné stejně jako hlavní postava filmu Oliver (Ewan McGregor) grafickým designérem, který je zodpovědný za vizáž hudebních alb několika kapel. (JardaBauer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace