Reklama

Reklama

Soukromý detektiv Tony Rome v podání Franka Sinatry vyráží opět do akce ve volném pokračování s názvem Žena v betonu podle stejnojmenné detektivní novely Marvina Alberta. Charismatický detektiv se tentokrát zaplete do vyšetřování vraždy krásné blondýnky bez identity, kterou objevil na mořském dně s nohama zalitýma v betonu při potápění v místech, kde by se údajně měly nacházet vraky španělských galeon se zlatým pokladem. Následná pitva odhalí, že záhadnou krásku zavraždil někdo už dávno předtím nožem s dlouhou úzkou čepelí, která pronikla do jejího srdce. Tony vzápětí přijímá jinou pochybnou zakázku a dostává za úkol vypátrat pohřešovanou dívku Sandru Lomaxovou. Pátrání po špinavých klubech a černých hernách ho přivádí na stopu krásné a svůdné Kit Forrestové (Raquel Welchová), na jejímž večírku strávila Sandra celou minulou noc. Zdánlivě nesouvisející případy se začínají nebezpečně proplétat. Tony Rome hledá odpovědi a znovu se ocitá ve špinavé smrtící hře, v níž rychle přibývá dalších obětí. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

honajz 

všechny recenze uživatele

Začátek je velkolepý - nález mrtvého těla je velmi originální, hlášky střídají jedna druhou, má to marlowovský nádech, Sinatra hraje svého suchého poldu skvěle... ale tak nějak od návštěvy Kit v podání Raquel Welch (která tedy se nepředvedla ani herecky, ani sexy mi moc nepřipadala) se to tak nějak drolí, hlášek ubude, nelogičnosti se naopak vrší, a nakonec to vlastně nedává smysl celé to házení viny na někoho, když prostě stačilo provést třeba nějakou jako sebevraždu podobně promyšlenou, a ne přepadení za bílého dne. Navíc mě dost štvalo, že to hodně kopíruje právě jednu marlowovku, Sbohem buď, lásko má. ()

type_B 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný film. Kriminální béčko podle střihu americké drsné školy. (Hlavně je tak stylizován hlavní hrdina.) Na Raymonda Chandlera to sice nemá, Čínské čtvrti se nepřibližuje ani náhodou, ale stejně stojí za koukání. Moc se mi líbily venkovní scenérie, auta i interiéry. Móda šedesátých let je super. K tomu nesmím zapomenout jazzem říznutou hudbu a krásné herečky. Tento film není noir - je založen spíše na humoru, a proto je lehčí se na něj dívat. Na rozdíl od klasických románů Chandlera a Hammeta nekončí deziluzivně - přibližuje se spíš "americkému" happyendu. Syžetově i tematicky tak jde o zjednodušení daných vzorů. Je to prostě béčkový film s přímočarou akcí. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Krimi, ve které až tak moc nejde o detektivní zápletku, obvykle zabije hned v zárodku své naděje na úspěch, ale tentokrát je to jiné. Alespoň u mne, protože já jsem velkým fandou cynicky hláškujících detektivů a tím Tony Rome rozhodně je. A když mu při vyšetřování sekunduje hustá kštice neuvěřitelně krásné Raquel Welch, tak mi k naprosté spokojenosti chybí opravdu jen ten příběh zaměstnávající mozkové závity. ()

andrii 

všechny recenze uživatele

Nalehko, vystavená na o(b)div korálů, planktonu. Těžko ji dostat na udici, ze dna. Slečna Vodičková, mokrá Evička bez trička, aneb další džob pro našeho modroočka, s proklatě suchým humorem, který vytáhne z rákosí. Pokárá, kdo kosí, zanechává za sebou mokvající, dlouhé řasy... Borůvkový baryton z hausbótu zabere i na ni, krásku z bazénu, miss bikini. Rybář div z charakterových bažin. Tleskají mu vlny. Zažene ji do podpalubí. Zlehka. Na velké divy. Užene ji na bermudy. Unese, notabene na Bermudy. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Franka Synatru moc nemusim /uz notoricky su zname jeho angazman s mafiou/ , ale tu bol vynimocne dobry, mozno hlavne pre reziu talentovaneho neznameho Gordona Dougalsa /Fort Dobbs 1958, Yellowstone kelly 1959/. Zacina sa to dobre - zenska bola vhodena do mora aj s betonom okolo noh - neviem presne odborny nazov, vypadlo mi to, no. Vysetrovania sa ujma Frank Sinatra, ktory sa zhostil roly detektiva velmi dobre. Natocene je to dobre, fajne starsie auta, exteriery na urovni, kulisy konecne namakane. Dialogy do pohody, tak kvalitne rozhovory som uz dlho nepocul. Okrem Sinatru tu hrala aj perfektna Raquel Welch /Tri musketyri, Zvire 1977/ - zvysnych hercov som uz potom nepoznal. Musim pozriet, kto to bol a o koho ide. nemusim velmi detektivky premiesane s komediou - mam rad drsne spinave tvrde detektivky kde sa nemilosrdne potiera zlo - a na smiech proste ani nepomyslim. Preto nebude 5 spuntov . 77 % ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama