Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

doogiemus

No ľudia, neskutočne sa mi to páčilo. Príbeh bol super, výber postáv bol veľmi dobrý, ich výkony tiež. Áno, áno, realita na psychiatrických oddeleniach je iná, ale kto to nevie, možno po takomto filme dostane chuť ísť na dovolenku práve tam. Možno mnou pohŕdnete, ale napálim tomu plný počet. ()

Anbusai

Film o lidech, kteří mají své problémy a všichni kdo ho viděli, tak se určitě s nějakým problémem ztotožnili. Pro mě to byla příjemná podívaná a odnesl jsem si nějaké to moudro do budoucna. DOPORUČUJI ()

Jitomirka

Skvělý film o tom jak se občas cítí každý z nás. Kam se celý můj život ubírá? Má to všechno vůbec nějaký smysl? Chyběl bych někomu, kdybych tady nebyl? Všiml by si toho vůbec někdo? Nerozumí si s rodiči, trpí pocitem méněcennosti, neustále se s rovnává s úspěšnějšími a talentovanějšími spolužáky a přitom nějak zapomíná, že i on je zajímavý a má něco do sebe. V Craigovi se prostě najde snad každý, kdo žije v téhle hektické době. ()

kvete.i.vadn

Včera jsem sledovala v telce, trošku jsem se obávala, jestli to nebude hovadina....nebyla....sranda s příměsí vážných věcí a troškou romantiky...zajímavé prostředí psychiatrické léčebny, obdivuhodné výkony některých pacientů....moc pěkný :-) ()

joywork

Dvě hvězdy dávám proto, neboť mi není 16 a film mi přijde hodně naivní. Takto zobrazené psychiatrické oddělení mohou vymyslet jen Američani. Chápu, že v USA, kde je většina lidí posedlá výkonem a kultem sexy těla, je může každý pupínek na nose a trocha stresu vehnat do náruče kosmetických salónů či lůžek u psychoterapeutů. Tato móda, jak je vidno se zabydluje již u puberťáků, protože, jak známo příklady dospělých táhnou. Nedivil bych se, kdyby po uvedení snímku do kin prudce stoupnul počet hospitalizovaných mladistvých. souhlas s komentářem zoe.x ()

Pythonator

Nudný magor topící se v depresích se hledá mezi dvěma pěknými holkami. To má být jako zajímavé??? Teda až na ty holky samozřejmě. Díky Galifianakisovi a ostatním magorům se na film dalo i podívat a dokonce ani nenudil. Magor se nějak prodepkařil do finále, kde si konečně zasunul a naučil se jak žít, z čehož plyne stará známá antická filozofie: "Kdo nešuká, nežije." ()

awerto

Nevedel som sa rozhodnut... medzi 3 a 4 hviezdickami. Ale stacil mi pohlad na seba v zrkadle a zistil som, ze sa culim ako blbecek. Takze 4... Velmi prijemny film... Stoji za to vidiet, mlady a pre mna neznamy (Keir Gilchrist) ma talent. A Robertsova je kocka! A porovnavanie s Preletom od Formana je blbost. Forman "reze" a duo Boden/Fleck "hladka". ()

JoudaCZ

Po Half Nelsonovi krok zpět, či spíš jinam. Filmu by rozhodně pomohla větší formální uměřenost. Hlavní linie měla své kouzlo, svou atmosféru obyčejného příběhu. Vyprávění však bylo přeplácané různými flashbacky, animacemi, výlety do hrdinovy mysli... Méně je zkrátka někdy více. ()

BigPeta

Nenechejte se zmáct hloupým názvem do češtiny, protože toto opravdu není komedie. Ten jeden úsměv, který se mi na tváři objevil byl jen v jeden okamžik a pak jsem se zamyslel jestli to není nucené. Dival jsem se na to pouze a jen kvůli Zachovi, který mě nepotěšil. Radši se tomu obloukem vyhněte! ()

legenda2

Tento film mi pripomenul Prelet nad kukučím hniezdom. Scénar určite nie je tak dobre napísaný a hercami zahraní, napriek tomu príchod Craiga mení osudy pacientov a zriadencov psychiatrickej liečebne podobne ako McMurphy (Jack Nicholson). Nadpriemerné herecké výkony, samotný príbeh a jeho posolstvo zaraďujú tento film k tým lepším. Škoda toho záveru, v živote sa väčšinou takéto príbehy neskončia tak šťastne ako v tomto filme. Väčší priestor mohol dostať aj Bobby a jeho životný príbeh, takto tento snímok vyzerá ako ľahká teen komédia o hľadaní samého seba a lásky bez pretvárky a sebectva. ()

Blaschke

Velice milý a příjemný příběh mladého teenagera, který hledá svoji cestu a nakonec ji najde.Zach Galifianakis je boží. Příjemný film na deštivé nedělní odpoledne :) ()

Bblondie

nadprůměrné drama, ve kterém se vyskytují teenageři... Emma Roberts je neskutečně talentovaná a Keir si lehce získá sympatie publika...vtipnost tomu dodává Zach...nekovenční, příjemné, neotřelé ()

Montmorency

Sám film o sobě není moc zábavný, stojí to hlavně na fórcích pacientů psychiatrie....Z.Galifianakis dostal Černého Petra a vyfásl (jako jediný) ''vážnější'' roli pacienta s morálním poselstvím - škoda, pro tento film naprosto zbytečné....Mustada a spol. byli mnohem lepší:-) ()

Figuto

Film pozitivní, s chvályhodným poselstvím, jednou dobrou scénou - Under Pressure, ale žádný výrazný prožitek. ()

plsek45

Čekal jsem něco podprůměrného a podívejme se je to nápadité a originální , má to skvělí děj který se neustále o něco nového doplňuje . Ze začátku jde o teenegera který přemýšlí o sebevraždě protože má hromadu nepodstatných problémů které jsou ale pro něho vším . Když ho zavřou do "léčebny" tak se to vše převalí a už tak nejde o to že se chce zabít jako o to že se chce seznámit s dívkou a pomoci příteli kterého si najde . Po pár dnech příjde na to že jeho problémy nejsou takové jaké si myslel ... Vše je perfektně natočené a dobře obsazené ... Zajímavé postavy s nepříliš propracovaným charakterem ale co chtít od lidí v blázinci .. Myslím že nikdo neprohloupí když se podívá ;) ()