Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

JohnnyD

Ja som teda už videl celkom dosť priemerných indie flákov s Emmou Roberts (dalo by sa dokonca povedať, že to je moje guilty pleasure), ale napriek vysokým hodnoteniam patrí It's Kind of Funny Story dozaista k tým najhorším "robertsovkám". Aj na žáner coming-of-age s manic pixie dream girl je to mimoriadne zle napísané a postavy nemajú nič spoločné s realitou. Strašné premárnený inak bohovský casting. ()

Je.n.n.y

Pane, dej mi sílu změnit věci které změnit mohu, odvahu přijmout věci které nemohu a moudrost, abych je od sebe rozpoznal. ()

Rosaviva

Well, this wasn't funny at all. Spíš mi to přišlo jako drama o klukovi, kterej propadá depresím a chce spáchat sebevraždu a tak se nechá na pár dní zavřít do "Blázince" a tam se toho jako zázrakem zbaví a i když tvrdí, že ještě neni v pohodě, mě teda příjde, že jo. A přišlo mi, že příběh Bobbyho byl docela slušně rozjetý a nakonec to tam nebylo vyřešený. Ale bylo to v podstatě to co jsem očekávala, že to bude. Takovej průměr, 3* ()

liskam

Tak tenhle film mě opravdu mile překvapil. Nádherně zpracovaný středoškolský K-Pax s úseky Sucker Punch. A docela slušným otazníkem na konec. Za mě 90% ()

IQ Tiqe

Ne, že by to bylo kvodíjak špatný, ale na mě to bylo tuuze pomalý a občas nudný. Vlastně je to film o ničem, jen se staží hrát si na chytrý. Nebo takový je? Jestli se budu chvít někdy zabít a vzpomenu si na něj, možhná si ho pustím a uvidím. Jako fanoušek Queen jsem měl v půlce strach, když jsem zaslechl prní tóny Under Pressure a čekal, že bude zpívat psychiatrický sbor, ale pak naštěstí zazněl Freddieho hlas. # příběh 5 | hudba 5 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

Jordan

prelet nad kukučím hniezdom pre hipsterskú (newyorskú) mládež... optimistický nezávislák o znudenom, "deprimovanom" mladíkovi, ktorí nájde zmysel života, nových kamarátov, nové smerovanie, nové koníčky a lásku svojho života: na psychiatrii... síce príliš americké (v zmysle: retušované, klišé-ovité a osladené), ale vcelku pozerateľné, ak nemáte čo robiť na vianoce v noci a všetky tie obohraté veci v telke vám pijú krv oveľa viac... zaujímavé hlavne kvôli tomu, že galifianakis tu ponúka prvý krát v kariére vážnejší výkon (v podstate najvážnejší a najhlbší vo filme) a ide mu to dobre... a tiež kvôli krásnej emme roberts ()

Tsuki

Když zpětně nad tímhle filmem přemýšlím, říkám si, že je to vlastně nejlepší film na téma deprese a úzkosti, jaký jsem do teď viděla. Jde o to, že nabízí touto odlehčenou (a místy dokonce zábavnou) cestou náhled do reality toho, jaké to opravdu pro množství lidí je. Nejde jen o těžké případy, jaké bychom si pod pojmem "deprese" představili, ale může jít i o mnohem méně zřetelné projevy a případy, dokonce i u lidí, do kterých bychom to třeba neřekli. A nemělo by se to brát na lehkou váhu. Divák tak společně s hlavní postavou nastupuje cestu k pochopení a smíření. A je to velmi příjemný, v podstatě "terapeutický" zážitek. Za mě na pomezí 4 a 5 hvězd, ale nakonec se přikláním k vyššímu hodnocení. Tento film si to rozhodně zaslouží. ~(4,5)~ ()

Frajer42 odpad!

Kdo čekal našlapanou komedii plnou super hlášek, tak bude asi zklamaný. Stejně jako jsem zklamaný já. Vtip naprosto žádný a z celého příběhu jsem tedy kdoví jak vytržený nebyl. Spíš celý prošel kolem mě. Skutečně jsem odpočítával neustále minuty zbývající do konce. Neskutečná nuda. Snad kromě Zach Galifanakise není naprosto žádný důvod proč tuhle ,,komedii" vidět. Někdy hodnocení na CSFD naprosto nechápu. Komedie, u kterých se člověk dokonce i od srdce zasměje se pohybují někde v modrých či lehce šedých barvách a ,,komedie", kde je vůbec použití slova ,,komedie" ve spojitosti s tímto filmem naprostým rouháním a urážkou tohoto slova jsou červené. Z mého pohledu pěknější odpad. ()

boshke

Takovéhle filmy moc nemusím. Možná i díky tomu, že si v životě, i přes posranost dnešní doby, dokážu najít sám (drobné) radosti, takže nepotřebuju filmy, které mi sdělují, že je pro co žít. Pokud tedy nemáte deprese a/nebo se nechcete zabít jako aktéři Něčeho jako komedie, tak to pro vás bude podobně zbytečný film jako pro mne... 60% ()

Kudly4

Film pro stydlivý šprty z bohatších rodin (nic proti šprtům) Neurazí, nenadchne, závěr podle očekávání. Fájn prostředí z blázince. Hvězdu přidávám za krásnou mou oblíbenou Emmu. ()

mil@n.fanatik

No určitě překvapení, nevěděl jsem o čem tento film bude a o to víc jsem byl mile překvapen. Je to taková (ne)komedie, co se všedním komediím vymyká a nabídne divákovi něco nového.... Já se solidně bavil a těm co neví, co od tohoto filmu očekávat poradím: zkuste a uvidíte. Já byl spokojen... 65% ()

eLeR

Veľmi príjemný film, ktorý nám ale nepovedal nič nové, každý si tie svoje problémy musí nejako vyriešiť sám a niekedy aj s pomocou druhých ... film so sympatickým Keirom, krásnou Emmou, s výborným rockovým vystúpením " Under Pressure", ale hlavne s jednou výbornou scénou, ktorú som si pustila niekoľkokrát :-) výborný song https://www.youtube.com/watch?v=XuulUNfmwEY ()

iamek

Příjemný a volně plynoucí snímek se skvělým hereckým obsazením. Hlavně vidět Zacha Galifianakise v normální roli je příjemná změna. ()

Chrustyn

Potěšil mě dobře napsaný příběh, pár zajímavě natočených scén, výběr hudby, většina herců (hlavně Galifianakis, který ukazál, že blbečky umí zahrát úplně vážně a ne křečovitě) ale na takovou tu typickou "chytrou" komedii mi chybělo více humoru a oněch vyloženě zajímavých scén také moc není. ()

mat.ilda

Takový den otevřených dveří v blázinci i s delegátem (nepovedený klon Keanu Reevese), který nás krom svých bolístek, co trápí každého druhého adolescenta, seznamuje s chorobopisy spolunocležníků, vstřebává jejich životní moudra a balí neteř Julie Roberts - vše se záměrem oduševnělé osvěty, ale bohužel i s dávkou hypnotik... ()

heyda

No dobře uznávám. Emma Roberts je fakt sexy. :) Hodně dobrý film, tak trochu jako Přelet nad kukaččím hnízdem, jen trošku z jiné perspektivy. 80% ()

jojinecko

It´s kind of a cliché story...Je tu všetko, čo sme videli v iných filmoch, pozliepané dokopy. Úmysel bol nesporne dobrý, no výsledok je v mojich očiach rozpačitý, niekedy veľmi zle natočený (Under Pressure). Tak trochu plytké a hlavne efektné, pričom to chcelo mať neviem akú hĺbku..Keď som si asi 20 minút pred koncom povedal, že je to tak nalinajkované, klišoidné a konformné, že už chýba len zmienka o Radiohead... aj som sa dočkal:). Z môjho pohľadu lightková záležitosť, ktorá nestojí za pozornosť a zapamätanie - v rámci témy je oveľa viac lepších filmov. ()