Dobrodružný / Drama / Thriller / Akční

USA / Austrálie, 2011, 104 min

John Garvin
  • Larky

Téměř odpadová mizernost. Nebýt toho, že pod filmem je jako producent podepsán Cameron, neštěkne po Sanctumu ani pes. Je tu všechno špatně - nulová atmosféra, naprosto katastrofální herecké výkony, ultradementní dialogy (debilnější dialogy byli za poslední dobu snad je v Posledním Vládci větru), nepovedeně natočené podvodní scény, primitivní příběh. Sanctum je jednoznačně to nejhorší, co jsem z nových filmů za posledních pár měsíců viděl. Slabá 1*(26.2.2011)

Sanctum sice není žádné nezapomenutelné dílo, ale na druhou stranu se tento film ani netváří, že by měl být něčím jiným než pohou akční zábavou. A v tomto směru film, až zase tak úplně nestrádá. Naopak, vzhledem k tomu, že úhlavním nepřítelem dobrodruhů je jeskyně, daří se Alisterovi Griersonovi držet slušné tempo a nenudit. A nepotřebuje k tomu ani exploze či zbraně- Jasně, se zápletkou ani s rozepisováním postav se nikdo moc nepáral a dialogy jsou místy legrační, ale tvůrcům se občas zadaří hodit na diváka klaustrofobickou deku stísněnosti. Že je pro někoho film zklamáním kvůli jménu Jamese Camerona mi přijde podivné, informaci typu „od producentů…“ považuji za marketingový šum, který jsem se naučil úplně filtrovat, a který pro mě nemá zcela žádnou vypovídající hodnotu.(21.5.2012)

Nič ich nezožralo čo!? Ja osobne som neustále čakal čo sa kde objaví a začne ich žrať aaa nestalo sa tak, díky bohu. Taakže dokonca prekvapenie, nič prevratné, nič extra no dalo sa. Od trápnych hereckých výkonov cez srdcervúce scény až po klinec pogramu "podľa skutočnej udalosti", pri tomto fakte mi ako obvykle behá mráz po chrbte a preto 5/10.(13.5.2011)

Sanctum nemá prílišné ambície a určite mu nehrozí titul film roka. Je to však klasická podívaná, na ktorú sa dobre pozerá lebo využíva neopozerané exteriéry podzemných jaskýň podporené potapačskými a horolezeckými scénami. Mne sa táto oddychovka páčila.(27.2.2011)

• J*A*S*M

Pro podzemní prostory mám slabost, zvláště pak pro ty krasové. Kdybych byl dostatečně odvážný a fyzicky zdatný, byl bych nejspíš jeskyňářem. Nejsem ani jedno, a tak koukám na filmy... Sanctum je klasický survival se vším, co k němu patří. Herecké výkony odpovídající kvalitám levné televizní inscenace jej bohužel táhnou dolů. A ne vždy je to jeskynní putování zrovna přehledné. Ale docela jsem se bavil.(24.2.2011)