poster

Sanctum

 • USA

  Sanctum

 • Slovensko

  Sanctum

Dobrodružný / Drama / Thriller / Akční

USA / Austrálie, 2011, 104 min

Scénář:

John Garvin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Urážka jména James Cameron, jehož asistentka mu zřejmě musela na pracovní stůl položit chybný scénář. Jinak si to vysvětlit nedokážu. To, že ji James následně shodil do Propasti, převrhl na ní akvárko s hladovými Piraněmi (za které se toho času slušně styděl) a to, co zbylo, předhodil Vetřelcům, už nechejme stranou. Kdo ví, kolik stránek scénář vůbec měl. Skupina jeskyňářů/potápěčů/horolezců/dobrodruhů/snílků/milionářů/začátečníků/debilů se pokouší zmapovat zřejmě největší neprobádaný jeskynní systém na světě. Jenže nahoře si příroda zachtěla své, jeskyně se plní vodou a naděje s každým novým přitečeným hektolitrem rychle klesá. Parta nejprve plácá nesmysly, hledá cestu ven a postupně přichází o své méně zajímavé kolegy. Bohužel nezajímaví jsou prakticky všichni, a jakmile začnou řešit osobní bolístky, do sedačky začneme zlostí vyřezávat kosočtverec. Scénář tak zřejmě musel vytvořit nějaký hodně poruchový počítačový program z roku 1997, který na klasický survival thriller nabalil už stokrát řešené problémy otravných postav. Vše navíc korunují neuvěřitelně jalové herecké výkony (asi nejvíc děsí Ioan Gruffudd a Rhys Wakefield). PS: Zub divočáka si nicméně hnedka dávám kolem krku!!(2.5.2013)

 • Rex Mundi
  ***

  Až na pekné vizuály, úchvatnú prírodu, kryštálovo čistú vodu a klaustrofobické prostredie jaskyne je to bohužiaľ len veľmi predvídateľný príbeh. V záležitostiach boja o prežitie je síce trochu drsnejší, než sme zvyknutí, ale v rámci žánru "survival" stále nemá veľmi čím prekvapiť. Navyše úvodná predstavovačka bola taká dlhá, až som sa začínala nudiť. Našťastie sa po nej tempo zvýšilo.(26.5.2011)

 • moviesfan
  **

  Očekával jsem horší kousek než Sanctum je, ale ve skrze není nikterak vydařený. Pár světlých momentů film má, ale mohlo by jich být více.(19.3.2011)

 • J*A*S*M
  **

  Pro podzemní prostory mám slabost, zvláště pak pro ty krasové. Kdybych byl dostatečně odvážný a fyzicky zdatný, byl bych nejspíš jeskyňářem. Nejsem ani jedno, a tak koukám na filmy... Sanctum je klasický survival se vším, co k němu patří. Herecké výkony odpovídající kvalitám levné televizní inscenace jej bohužel táhnou dolů. A ne vždy je to jeskynní putování zrovna přehledné. Ale docela jsem se bavil.(24.2.2011)

 • Shakers
  **

  Povedal by som, že James Cameron ako producent sa tomu asi moc nevenoval (okrem 3Dčka).Nečakal som žiadny zázrak, ale nečakal som ani tak strašný film.Celý film je vlastne dosť nepriehľadný, tmavý s otrasnými hercami (akurát len Roxburgh za niečo stál, alebo sa aspoň snažil).Jediné plus je asi to atmosféra a celkové to napätie, ktoré tam skratka je.A ešte ta hudba, ktorá nieje zas až tak strašná, ale ten scenár je otrasný. 50% - 2*(10.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace