poster

Tajemství mrtvých mužů (TV seriál)

 • USA

  Dead Men's Secrets

Dokumentární

USA, 2002, 13x45 min

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Martin Bormann (a.z.), Josef Goebbels (a.z.), Hermann Göring (a.z.), Albert Speer (a.z.), Rudolf Hess (a.z.), Wilhelm Keitel (a.z.), J. Edgar Hoover (a.z.), Isoroku Jamamoto (a.z.)
 • Dont
  ****

  Výborný je například 10. díl o švédském diplomatovi R. Wallenbergovi, který v Maďarsku zachránil před smrtí desetitisíce Židů. Zasloužil by si metál, místo toho skončil bůhvíkde v SSSR... Zrůdná zvůle sovětského režimu v názorné a smutné ukázce. Od jedné zhoubné totality dokázal uchránit tolik lidí, sám padl za oběť té, která následovala...(21.12.2014)

 • Blaogranas
  *****

  Za šestý díl, který mi objasnil, že dni D předcházela roční zastírací akce, která totálně zmátla Hitlera. Ten si tak myslel, že útok přijde od jinud ještě pět týdnů po vylodění v Normandii.(22.3.2010)

 • LiVentura
  ****

  Zajímavá tajemná úmrtí.(1.2.2010)

 • ripo
  ***

  Obsahovo vcelku vyhovujúce, hudba k dokumentu - príšerná ....(26.11.2014)

 • gudaulin
  ****

  Sice nikoliv precizní, ale celkově zdařilý seriál, který mapuje úmrtí, která ovlivnila historii 2. světové války. Místy poněkud rozkošatělé, místy jen opakující všeobecně známá fakta, ale celkově přínosné. V několika případech, jako je úmrtí generála Sikorského, jde o díl založený na spekulacích, protože jeho smrt se nikdy uspokojivě nevyjasnila. V jiných případech zase sleduje celou skupinu osob, jako byly Hitlerovy speciální výsadkové jednotky. Celkový dojem: 75 %.(24.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace