Věk draků

• USA Age of the Dragons (více)

Mladý bojovník Ismael se stává členem posádky lovců draků, kteří bohatnou na prodeji tajemného vitriolu, získaného z dračích těl. Kapitána lovců Ahaba však pohání víc než touha po bohatství pomsta. Touží zabít bájného bílého draka, protože před lety zardousil jeho malou sestru... Mladý harpunář Ismael se spolu se svým přítelem Queequegem chtějí stát lovci draků, o kterých kolují pověsti, že na svých výpravách zbohatnou. V putyce se setkávají se Stubbsem a Starbuckem, členy skupiny lovců draků vedené kapitánem Ahabem. Ismael oba zaujme svými střeleckými schopnostmi a spolu s Queequegem je přijat mezi posádku lovců draků, kterou dále tvoří kuchař Flask, který má s Ismaelem od začátku spory, a dcera Ahabova přítele Rachel, kterou Ahab adoptoval poté, co jejího otce zabil obávaný bílý drak. Lovci si vydělávají peníze prodejem výbušného vitriolu, který nacházejí v útrobách dračích těl. Při jedné výpravě však Ismael nedokáže Stubbse ochránit, a Stubbs umírá. Mezi členy posádky se zvyšuje napětí, které přiživuje Ahabova celoživotní touha zabít bílého draka, jenž ho před lety zranil a zabil jeho malou sestru. Mezi Ismaelem a Rachel začíná vznikat citové pouto, Ismael však stále více považuje Ahabovu pomstychtivou motivaci za hloupou. Napjaté vztahy vyvrcholí střetem mezi Ahabem a Starbuckem, který končí Starbuckovou smrtí. Flask se mezitím stále pokouší znásilnit Rachel, ale je vyhnán Ismaelem. Flaska pak zabije bílý drak, který ho objeví uprostřed divočiny. Přeživší členové posádky se vydávají do dračí jeskyně, kde má dojít k rozhodujícímu střetu s bílým drakem. Rachel zde ale objeví mrtvolu svého otce. Vyjde najevo, že ho zabil Ahab, kterému vadila jeho domnělá zbabělost. Ahab navíc přizná, že celý život chce zabít bílého draka proto, že před ním v mládí utekl a nechal zemřít svou malou sestru. V tu chvíli přiletí do jeskyně drak a odnese Ahaba pryč. Ismael a Rachel opouštějí jeskyni a rozhodnou se lovu draků zanechat. (TV Prima)

sarkareifova

Popravdě jsem viděla už i lepší fily o dracích, ale budiž. Chápu, že musí být těžké natočit film o dracích, ale i tak to můžou být kvalitní filmy. Tenhle film je jako kopie Eragona, akorát tady se na dracích nelétá, ale draci se loví. Nechybí ani trocha romantiky. Jen proto, že mám ráda draky a filmy i nich dává tři hvězdičky. ()

Jan.S.Harold

Dvě hvězdy za úpornou snahu přesunout Achaba s velrybou na souš. Loď na sněhu, která naprosto vážně vyhazuje kotvu, pobavila... ale jinak strašně utahaný... nuda... ()

Jazz06

Koukal jsem na to sice jen napůl při večeři a pak u karet, ale zase tak špatný se mi to nezdálo. Navíc dobrej způsob jak děti v dnešní době seznámit s Bílou velrybou :D, i když asi ne... ()

KANZASHI

Existují mnohem větší odpady k odfukování a polospánku, dračí zeměloď poháněná nesmyslným šílenstvím byla náhodou zábávná, občas, no, eh. ()

Slidger odpad!

Velice mě tento film zklamal. Čekal jsem podle názvu, když se jedná o draky, že jich tam jednak bude víc. A potom taky to, že film bude převážně o nich. Zatím co příběh spočívá o zabítí velkého bílého draka jako pomsta za to co udělal Dannymu v mládí. Celý ten film je založen na harpunářích co loví velryby, akorát v tomto snímu loví draky. ()

PRobin odpad!

Kdyby vám někdo nabídl, abyste zfilmovali klasiku všech klasik - Bílou velrybu od Hermana Melvilla - jak byste se úkolu zmocnili? Určitě ne tak originálně, jako scénáristé tohoto dílka. Loď na vodě? To už tu bylo. Loď se bude pohybovat na souši! Problém s pohonem se dá lehce vyřešit dřevěným pultem plným pák a táhel, místo větru je asi poháněná šíleným smíchem Danyho Glovera (ano, TOHO Danyho Glovera!). Stejně jako se nelíbí, když se zabíjí pandy, tulení mláďata nebo novorozenci, nemůžete jen tak bafnout na vymírající velrybu a pár jich použít do rybých prstů. Nemluvě o tom, že velryby se na souši opravdu těžko loví. Ano, použijeme zvíře velké, zlé, pokud možno neexistující, které nebude budit takové vášně, když se posádka vydá na lov největšího posledního dračího overlorda. A přihodíme osvědčenou partu blbounů ve složení hlavní hrdina z telenovely, hlavní hrdinka z telenovely a pár drsných týpků ( mezi nimi i Vinnie Jones. Ano, TEN Vinnie Jones!). Navíc je v tomhle filmu spousta dračích věcí: dračí olej, dračí doupě, dračí harpuna, dračí samostříl, dračí extraktor, dračí lano udělané z dračích střev... Až nezbyl prostor pro samotné draky. Ty si ve filmu zabrumlají cca 10 minut (a to jsem dračí optimista). Po zbytek filmu nás irituje již výše zmiňovaná parta šašků, kteří si říkají lovci. Jak jinak než dračí. ()

xxlch

Tak todlenc je obrovské zklamání.Filmík,který nedoporučuji nikomu,kdo se nechce hořce zklamat.Podoba s předlohou je nijaká a má asi nalákat koukatele,takže D.Glover je jediné,co stojí za pokuk. ()

pery352 odpad!

Co to sakra je? Pominu že ve filmu o dracích, draci skoro nejsou. Pokus o příběh na bodu nula a převedení románu....no škoda mluvit stráta času. Kdybych neležel v nemocnici asi bych si to nepustil. ()

Whitet odpad!

Stupidnější film jsem snad ještě neviděl. Od nemožného výkonu herců až k nudnému ději, který se odehrává většinu času kolem "samojezdící" lodě. Na tohle koukat je doslova utrpení. ()

johnsnow odpad!

páčilo sa mi, že tvorcovia ukazovali drakov čo najmenej keďže neboli na nich prašule. Ale zvyšok bol hrúza a des a nechápem prečo sa tejto shitke upísal Glover. Ale zas na druhú stranu tá slečinka bola kosť. ()

x_ander

No... nedokoukal jsem to. Age of the Dragons je takové to laciné béčko s šílenými triky, neexistujícím příběhem a nechtěně vtipnými hláškami. Ale tu jednu * dám - a to jen proto, že ta ústřední slečna je fakt kočka. ()

Trinculo odpad!

Málo kdy se nedodívám na film. U tohoto mi přišlo, že po dvaceti minutách neexistuje důvod proč bych měl pokračovat. Čistá nuda a to jsem viděl i horší věci. ()

rigby odpad!

Neskutečná slátanina, kterou nemá smysl rozebírat. Ani na sobotní letní odpoledne tento pafilm není dobrý. Nevím, co napsat víc, protože dále by to bylo jenom sprosté. Ztráta času... ()

brasek

Moby-Dick ako drak :-) tak toto sme tu ešte nemali! V podstate biedne fantasy, naivne detské. Ako detský film beriem, ale ako fantasy akčný thriller je to úplne celé zle. ()

Malcolm337

tvářilo se to jako kvalitní fantasarná ale že se s toho vyklube taková slatanina tak to fakt ne. 2 hvezdy za to ze to vypadalo celkem v poho x) ()