Věk draků

• USA Age of the Dragons (více)

Mladý bojovník Ismael se stává členem posádky lovců draků, kteří bohatnou na prodeji tajemného vitriolu, získaného z dračích těl. Kapitána lovců Ahaba však pohání víc než touha po bohatství pomsta. Touží zabít bájného bílého draka, protože před lety zardousil jeho malou sestru... Mladý harpunář Ismael se spolu se svým přítelem Queequegem chtějí stát lovci draků, o kterých kolují pověsti, že na svých výpravách zbohatnou. V putyce se setkávají se Stubbsem a Starbuckem, členy skupiny lovců draků vedené kapitánem Ahabem. Ismael oba zaujme svými střeleckými schopnostmi a spolu s Queequegem je přijat mezi posádku lovců draků, kterou dále tvoří kuchař Flask, který má s Ismaelem od začátku spory, a dcera Ahabova přítele Rachel, kterou Ahab adoptoval poté, co jejího otce zabil obávaný bílý drak. Lovci si vydělávají peníze prodejem výbušného vitriolu, který nacházejí v útrobách dračích těl. Při jedné výpravě však Ismael nedokáže Stubbse ochránit, a Stubbs umírá. Mezi členy posádky se zvyšuje napětí, které přiživuje Ahabova celoživotní touha zabít bílého draka, jenž ho před lety zranil a zabil jeho malou sestru. Mezi Ismaelem a Rachel začíná vznikat citové pouto, Ismael však stále více považuje Ahabovu pomstychtivou motivaci za hloupou. Napjaté vztahy vyvrcholí střetem mezi Ahabem a Starbuckem, který končí Starbuckovou smrtí. Flask se mezitím stále pokouší znásilnit Rachel, ale je vyhnán Ismaelem. Flaska pak zabije bílý drak, který ho objeví uprostřed divočiny. Přeživší členové posádky se vydávají do dračí jeskyně, kde má dojít k rozhodujícímu střetu s bílým drakem. Rachel zde ale objeví mrtvolu svého otce. Vyjde najevo, že ho zabil Ahab, kterému vadila jeho domnělá zbabělost. Ahab navíc přizná, že celý život chce zabít bílého draka proto, že před ním v mládí utekl a nechal zemřít svou malou sestru. V tu chvíli přiletí do jeskyně drak a odnese Ahaba pryč. Ismael a Rachel opouštějí jeskyni a rozhodnou se lovu draků zanechat. (TV Prima)

Luciaaas2

Televizní oddychovka, která nenaštve, ani nenadchne. Draci sice nejsou úplně odfláknutí a dá se na ně dívat. Ale herci nemají co předvádět. Škoda, takových jmen. Na odpolední deštiví den si tento snímek celkem užijete ()

Otan

Jednu hvězdičku pro Sophii,ale jinak je to naprosto nesmyslná slátanina,včetně geniální lodě na záhadný pohon.To by ale přesto všechno mohla být pozitiva.Negativa je ten zbytek.Mizerný scénář,triky atd... ()

Bull2

Jeden z nejhorších filmů na csfd. Ale drak v názvu mě stejně přemohl a donutil se na tento "kousek" podívat. Zpočátku jsem litoval, že jsem se na to vůbec díval. Herci nepředvádí vůbec nic dobrého, vypadá to hrozně a drak vypadá jak nabarvené origami. Film má mnoho hluchých míst a snaží se je vycpat konverzací, která se většinou aplikuje v telenovelách. No prostě děs, ale na konci filmu jsem věděl, že bylo dobré se na to podívat. Protože tato zkušenost se mi bude hodit do hodnocení a posuzování dalších filmů s novým úhlem pohledu. ()

dundu odpad!

Člověk si asi někdy musí pustit opravdu špatný film, aby si uvědomil, v čem všem můžou být dobré ty dobré. A tenhle je opravdu velmi velmi špatný, do tří čtvrtin jsem přemýšlela alespoň nad jednou hvězdou za "netelevizní" kameru, ale na konci jsem litovala že nejdou dávat hvězdy s mínus. ()

Pythonator

Nevadí mi, že totálně překopali předlohu. Lov draků ve fantasy světě je mi daleko sympatičtější, než lov velryb na širém oceánu. Vadí mi jen, že to byla taková píčovina. Chvílemi se to snažilo být něco víc, než jen blbý videofilm, ale povětšinou bylo spíš směšné, jak moc vážně se to bere. Jedna hvězdička pro čičinku Sofii Pernas. Je škoda, že ji neobsazují do pořádných filmů. Člověk pak musí trpět u podobných kravin, aby viděl její tvář nebo snad dokonce odhalená záda. ()

leonskennedy

Vykradená Bílá verlyba tentokrát s draky.Vinnie Jones absolutně neviužitej a Danny Glover jako pomatenej kapitán má to zapotřebí hrát v takovýmhle filmu?! ()

losmachos odpad!

Takhle to dopadá, když někdo vezme kvalitní literaruturu a vytře si s ní prdel. Na základě rozmazaných hnědých čar napíše scénář a posléze natočí sračkoidní film. Chudák Herman Melville dělá v hrobě přemety. ()

beaverkiller odpad!

Tak výprava za bílým drakem se moc nepovedla. Glover má asi na starý kolena nouzi o role, tak bere všechno. Tempo filmu je naprosto ubíjející, posouval sem a posouval...Prostě brak. ()

Honza. odpad!

Strašně rád bych dal hodnocení horší než odpad. Aby dostala kniha od filmu tak na prdel, jak v toto případě jsem ještě neviděl. ()

Indominus

Je ostuda sehnat peníze na Glovera a docela slušné triky a popravdě je docela i škoda zajímavé reminiscence, jenž vykrádá Melvilla, a přitom natočit takovou nudu o ničem! ()

velrybar.sk odpad!

pokud to viděl z nebes Herman Melville neobracel by se v hrobu ale rovnou by tam rotoval nadzvukovou rychlosti , proč z jeho jedinečného dila bila velryba zvnikl tenhle odpad.... draci budiš ...asi i realne vypadali (nejak jsem v našich končinach žadného nepotkal tak že mohu vyhazet z toho že byli aspon pekne zpracovanii ...ale děj jedno velké zklamani .. ()