Reklama

Reklama

Ďábelské sémě

  • Česko Břímě běsu (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když se geniálnímu vědci podařilo stvořit superpočítač na biologické bázi, byl velmi hrdý. Tento výtvor obsáhne veškeré vědomosti lidstva a bude jeho velkou oporou. Ale neuvědomil si, že takto inteligentní stroj - vlastně supermozek - si brzy uvědomí vlastní omezení a jeho jedinou touhou bude stvořit své pokračování, které bude mít nejen geniální mozek, ale i tělo. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dúfal som, že moje hodnotenie dostane film do červených čísel...nevyšlo. Zaujímalo by ma, ako by tento scenár dopadol v rukách Davida Cronenberga, ale ani v tých Cammellových to nedopadlo vôbec zle. Film sa skladá z dvoch častí, v tej prvej sme v obkľúčení obrovských kompjútrov v stredisku a so šialeným vedcom, v tej druhej v jednom luxusnom baráku a so šialenou ženskou a ešte šialenejšou umelou inteligenciou. Najšialenejšou postavou je však jedno uvreštané decko, to je tu našťastie iba v dvoch krátkych scénach. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Inteligentí scifárna o počítači toužícím po vlastním těle, která sice trpí zastaralostí, ale ne v takové míře, jako jiné žánrové záležitosti. To je dáno i tím, že film dává velký prostor tomu, co si počítač jménem Proteus myslí a ne jen tomu, co hlavní hrdince vyvádí v plně zautomatiozvané domácnosti. Něco do sebe má i Proteův hlas a nezklamala ani Julie Christie v hlavní roli. Kámenem úrazu je tak technická stránka věci, protože některé bytové vychytávky mi daly vzpomenout na Smoljaka v Kulovém blesku a to se zrovna nehodí. Z mého pohledu dobrý námět pro remake. 65% ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Na dobu svého vzniku velice zajímavé dílo, které mi však přišlo docela nevyvážené a z toho důvodu ve všech ohledech trochu nevýrazné. Napůl filosofující drama o možnosti existence "počítače/stroje" s absolutními vědomostmi a inteligencí, napůl explotační horror předvádějící týrání osamělé ženy v domě, který je strojem plně ovládnut. Film v mnoha ohledech a scénách spíše naznačuje a nejde příliš na maximum, herecký výkon hlavní hrdinky je spíše průměrný. Myslím, že kdyby se toto dělo běžnému člověku, tak z toho zešílí během jednoho dne ... Herecké výkony ostatních herců podprůměrné. Ale jinak je to film zajímavý a pro příznivce zvláštních horrorů a témat ohledně kybernetiky, dosahu absolutní inteligence "neživé" struktury atd., a nějakých těch mučících/výzkumných metod docela obstojný. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Když stroji hučí v čipu, je zle. Předchůdce Skynetu nevyhodnotil lidstvo jako hrozbu, kterou je třeba eliminovat, ale pokusil se jej spasit stejně jako kdysi Otec prostřednictvím svého Ducha Svatého v Marii. Zda tento pokus také selže, bohužel nevíme, protože druhý díl nebyl nikdy natočen, škoda. Jemný komorní sci-fi thriller je víc než cokoliv jiného prostě zajímavý a vy celou dobu čekáte, jak celý výše zmíněný experiment dopadne a kam a co jí tam vlastně dá a tak si málem nevšimnete i několika logických ošemetností. Od toho ale máme manželky, které se s vámi ani nedívají a hledají na internetech nový nábytek do dětského pokoje, a pak vám v jednom nestřeženém okamžiku položí jednoduchou otázku: Jak ji ten jednorukej robot takhle přivázal k posteli?..... Tak za tři, no. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Demon seed rozvádí témata jako možnosti umělé inteligence v ovládání struktury lidského života stejně jako samotnou snahu počítače dostat se do plně funkčního lidského těla, které není závislé na prostoru (může se pohybovat) ani na elektřině. Hlavním tahákem je ovšem i podle původního amerického plakátu samotné oplodnění ženy neživou/umělou entitou. Rozhodně však nejde o nic erotického, explicitního nebo snad zvráceného, z dnešního hlediska tady divák nenajde nic nového, ale v 77 to musel být zajímavý nápad. Mě osobně zaujala atmosféra a pocit osamění v technologiemi prošpikovaném domě a také ta "náhoda", že se celý problém odehrává zrovna, když je doktor a pán domu pryč. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Deana R. Koontze. (Hans.)

Reklama

Reklama