Zmizení Alice Creedové

• Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

Jurcekk

Tí traja to v pohode odtiahli. Pripútaná Arterton... jak sa tomu hovorí? guilty pleasures? .... Angažovať Marsana nikdy nie je na škodu. Andrejka nezaspala!!! ()

Mark1983

Narazil jsem na tento snímek zcela náhodou a byl jsem dost překvapen. Celý thriller nemá téměř chybu až na to nechutné teploušské líbání,to mohli opravdu klíďo píďo vynechat. Nechápu,co na tom tvůrci vidí,ale zase co se týče zpracování únosového děje,příběhu a napětí - tak tomu opravdu nemám co vytknout. Nebýt toho teplouše tak dávám filmu jasných pět hvězdiček,ale takhle mu dávám čtyři. Taky dobré. ()

Grossing

Nic moc jsem nečekala a byla jsem mile překvapená. Hodně napínavý a hodně drsný film, byla jsem ihned vtažena do děje a téměř bez dechu očekávala co bude dál a to až do konce. ()

vinducha

Pan Blakeson je koukám velice zručný řemeslník a k uspokojivým výsledkům nepotřebuje kvanta peněz  v rozpočtu , tady si dokonce vystačil se 3 herci . Tak tomu říkám dokonale vyvážený poměr výkon cena . Spokojenost. ()

pepito25

Rozpočet tohto počinu bol isto nižší ako rozpočet niektorej z reklám na Coca-Colu. Takmer od začiatku do konca sme zavretí v byte s troma ľuďmi. Jedna posteľ, jedna toaleta, niekoľko mobilov, zbraň, trochu jedla a nikto z nich ani nikto z nás nevie dosť, aby dokázal predpovedať záver. Som príjemne prekvapený jednoduchosťou, ktorá nenudila a komornou atmosférou, ktorá je v dnešnej kinematografii čím ďalej tým viac prešpikovanej efektami ojedinelá. ()

Pattrick

Docela sranda :D Překombinování mi zas tak nevadilo, spíše některá nudná místa, která právě tím kombinováním šokovala, což mě probudilo, extra ten nejhlavnější šok, jak se znají :D .. Na prvotinu opravdu slušný počin .. 75% ()

JerryPilsen

Nečekaně dobré drama se třemi herci,kteří si vystačí.Napětí tak akorát,pár slušných zvratů,ale výsledek slušný.Na komorní drama dost dobré,sympatie diváka se přelévají z jedné postavy na druhou podle vývoje děje. ()

Salto

Dobře, žádná revoluce se nekoná a žádný převrat tenhle film taky neudělá. Ale i tak si myslím, že si zaslouží mnohem lepší hodnocení. Mě to přišlo zábavný i napínavý a každých deset minut jsem měl úplně jiný tip, jak to dopadne. Navíc celý film mi přišel bezvadně promyšlený a to počínaje názvem. ()

marco.uk

Ako tu uz viaceri pisali, herci tu podali obdivuhodne vykony (najma Gemma). Dal by som aj 5H, lebo tak dobry scenar tak dobre zrealizovat, pri vsetkej jednoduchosti... Ale prekazalo mi tam "blizke stretnutie stvrteho druhu"... ()

Profík

Je to vlastně skoro divadelní hra. Minimum lokací a tři herci - víc ani ťuk. Ale je to skoro dokonale napsanés dobrou atmosférou a napětím. Od plného počtu bodů to dělí jen to, že film ke konci přestává být tak logický a některé zvraty jsou jen těžko uvěřitelné a postavy se chovají najednou občas o dost hloupěji. 80%. ()

Drslw

Vzhľadom na to, že tam nebolo nič navyše, nebola núdza o dejové zvraty a napätie sa dalo krájať - a že to všetko dokázali skvelo zahrať iba traja ľudia - musím zaokrúhliť nahor :) ()

kekebreke

De facto komorní krimi, které se britům povedlo! Z běžného krimi snímku dokázal J. Blakeson vytěžit skoro maximum. A to za poměrně malé náklady a jen se třemi herci. Prostě pro mne libůstka plná napětí a hlavně nečekaných zvratů a nepříliš předvídatelného směru, kam se bude budoucnost hlavní hrdinky ubírat. Nadprůměrné hodnocení je plně zasloužené a už dnes vím, že se na tento kousek podívat po čase rád a znovu. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010